Prostapol

Reklama

Działanie

Preparat przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o łagodnym działaniu moczopędnym i uspokajającym.

Wskazania

Stosowany tradycyjnie w trudnościach w oddawaniu moczu związanych m.in. z łagodnym przerostem prostaty. Preparat przeznaczony dla dorosłych mężczyzn.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadwrażliwość na rośliny z rodziny astrowatych.

Środki ostrożności

Jednorazowa dawka (5 ml) zawiera ok. 2,7 g etanolu. Preparatu nie należy podawać dzieciom oraz osobom cierpiącym na choroby wątroby, padaczkę, alkoholizm. Jeśli objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku stwierdzenia obecności krwi w moczu, nagłego zatrzymania moczu należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Dzieci i młodzież: nie dotyczy. Preparat przeznaczony tylko dla dorosłych.

Ciąża i laktacja

Nie dotyczy, preparat przeznaczony dla mężczyzn.

Działania niepożądane

Możliwe wystąpienie reakcji alergicznych i zaburzeń żołądkowo–jelitowych. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Interakcje

Możliwość wzmagania działania leków uspokajających i nasennych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli mężczyźni: 2 x dziennie po 1 łyżeczce preparatu (5 ml) w 50 ml letniej wody. Podczas terapii należy przyjmować zwiększone ilości płynów.

Reklama

Uwagi

Z uwagi na zawartość etanolu oraz korzenia kozłka preparat upośledza zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex