Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗
Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗
Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗

Prostapol

Spis treści

Reklama

Prostapol - skład

100 g preparatu zawiera: 10 g wyciągu z korzenia kozłka, 3 g wyciągu z korzenia pokrzywy, 2 g wyciągu z ziela dziurawca, 2 g wyciągu z ziela nawłoci, 2 g wyciągu z ziela rzepiku i 1 g wyciągu z kwiatu arniki. Ekstrahent - etanol 70% (v/v). Preparat zawiera 61 - 69 % (v/v) etanolu.

Reklama

Prostapol - działanie

Preparat przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o łagodnym działaniu moczopędnym i uspokajającym.

Prostapol - wskazania

Preparat roślinny o łagodnym działaniu moczopędnym i uspokajającym stosowany tradycyjnie w trudnościach w oddawaniu moczu związanych m.in. z łagodnym przerostem prostaty. Skuteczność preparatu w podanych wskazaniach opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu. Preparat przeznaczony dla dorosłych mężczyzn.

Reklama

Prostapol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, rośliny z rodziny astrowatych - Asteraceae (dawniej złożonych - Compositae).

Reklama

Prostapol - ostrzeżenia

Jednorazowa dawka (5 ml) zawiera ok. 2,7 g etanolu. Preparatu nie należy podawać dzieciom oraz osobom cierpiącym na choroby wątroby, padaczkę, alkoholizm. Jeśli objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku stwierdzenia obecności krwi w moczu, nagłego zatrzymania moczu należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Preparat przeznaczony tylko dla dorosłych.

Reklama

Prostapol - ciąża

Nie dotyczy, preparat przeznaczony dla mężczyzn.

Reklama

Prostapol - efekty uboczne

Możliwe wystąpienie reakcji alergicznych i zaburzeń żołądkowo–jelitowych. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Prostapol - interakcje

Możliwość wzmagania działania leków uspokajających i nasennych.

Prostapol - dawkowanie

Doustnie. Dorośli mężczyźni: 2 razy dziennie po 1 łyżeczce preparatu (5 ml) w 50 ml letniej wody. Podczas terapii należy przyjmować zwiększone ilości płynów.

Prostapol - uwagi

Z uwagi na zawartość etanolu oraz korzenia kozłka preparat upośledza zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.


Podobne leki
Prostaherb N
Prosterol
Peponen
Doxorion

Reklama

Czy możliwe jest odzyskanie słuchu? 🦻
Sprawdź!