Dla Ciebie, na zdrowie!

Prostapol

Spis treści

Prostapol - skład

100 g preparatu zawiera: 10 g wyciągu z korzenia kozłka, 3 g wyciągu z korzenia pokrzywy, 2 g wyciągu z ziela dziurawca, 2 g wyciągu z ziela nawłoci, 2 g wyciągu z ziela rzepiku i 1 g wyciągu z kwiatu arniki. Ekstrahent - etanol 70% (v/v). Preparat zawiera 61 - 69 % (v/v) etanolu.

Prostapol - działanie

Preparat przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o łagodnym działaniu moczopędnym i uspokajającym.

Prostapol - wskazania

Preparat roślinny o łagodnym działaniu moczopędnym i uspokajającym stosowany tradycyjnie w trudnościach w oddawaniu moczu związanych m.in. z łagodnym przerostem prostaty. Skuteczność preparatu w podanych wskazaniach opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu. Preparat przeznaczony dla dorosłych mężczyzn.

Prostapol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, rośliny z rodziny astrowatych - Asteraceae (dawniej złożonych - Compositae).

Prostapol - ostrzeżenia

Jednorazowa dawka (5 ml) zawiera ok. 2,7 g etanolu. Preparatu nie należy podawać dzieciom oraz osobom cierpiącym na choroby wątroby, padaczkę, alkoholizm. Jeśli objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku stwierdzenia obecności krwi w moczu, nagłego zatrzymania moczu należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Preparat przeznaczony tylko dla dorosłych.

Prostapol - ciąża

Nie dotyczy, preparat przeznaczony dla mężczyzn.

Prostapol - efekty uboczne

Możliwe wystąpienie reakcji alergicznych i zaburzeń żołądkowo–jelitowych. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Prostapol - interakcje

Możliwość wzmagania działania leków uspokajających i nasennych.

Prostapol - dawkowanie

Doustnie. Dorośli mężczyźni: 2 razy dziennie po 1 łyżeczce preparatu (5 ml) w 50 ml letniej wody. Podczas terapii należy przyjmować zwiększone ilości płynów.

Prostapol - uwagi

Z uwagi na zawartość etanolu oraz korzenia kozłka preparat upośledza zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex
Podobne leki
Tadalafil Maxigra
Dutrozen
Soreca
Doxazosin XR Genoptim
Vesisol
Może to Cię zainteresuje
Sproszkowana chlorella
Chlorella - właściwości i działanie. Z czym nie łączyć?
Antyoksydanty
Wolne rodniki - powstawanie i skutki. Jak się ich pozbyć?
Olej lniany na drewnianej desce z ziarnami siemienia lnianego
Olej lniany - właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga?
Korzeń żeń-szenia na wiklinowym półmisku
Żeń-szeń - jakie ma właściwości i na co pomaga? Działanie
Odczuwasz niedobór magnezu?
Kliknij tutaj!