Reumatik

Reklama

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o skojarzonym działaniu składników, rozgrzewającym i przeciwbólowym.

Wskazania

Bóle stawowe, nerwobóle oraz bóle mięśniowe w przebiegu przeziębienia i grypy, w zapaleniu korzeni nerwowych i po intensywnym wysiłku fizycznym. Stłuczenia i urazy stawów z naderwaniem więzadeł. Pomocniczo w bólach reumatycznych. Preparat może być stosowany do masażu leczniczego i sportowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci do 12 rż. Astma oskrzelowa. Krztusiec. Nie stosować na uszkodzoną skórę, w okolicy oczu oraz błon śluzowych ust i nosa. Nie stosować w obrębie szyi i twarzy ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry i błon śluzowych, nasilenie skurczu oskrzeli. U pacjentów z astmą oskrzelową preparat może wywołać jej napad. Przy długim stosowaniu oraz stosowaniu na duże powierzchnie ciała może wystąpić uszkodzenie nerek i nerwów czuciowych skóry.

Interakcje

Olejek eukaliptusowy stosowany na dużą powierzchnię ciała może spowodować indukcję enzymów wątrobowych, skracając i osłabiając działanie innych, równocześnie stosowanych preparatów. Przyspiesza eliminację aminopiryny, amfetaminy i fenobarbitalu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Nanieść na bolące miejsce i delikatnie wcierać aż do całkowitego wchłonięcia (pasek maści długości 0,5-1 cm nakładać na powierzchnię ciała wielkości dłoni).

Reklama

Uwagi

Pharmindex