Sirupus Tussipini D

Spis treści

Sirupus Tussipini D - Skład

100 g syropu zawiera: 6,6 g płynnego wyciągu z pędów sosny, 1 g nalewki z owocu kopru włoskiego, 1 g mleczanu wapnia. Lek zawiera sacharozę i etanol.

Sirupus Tussipini D - Działanie

Preparat o działaniu wykrztuśnym.

Reklama

Sirupus Tussipini D - Wskazania

Pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z kaszlem i gęstą wydzieliną.

Sirupus Tussipini D - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, na inne rośliny z rodziny selerowatych (<i>Apiaceae</i>, dawniej <i>Umbelliferae</i>) jak anyż, kminek, seler, kolendra, koper ogrodowy lub na anetol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować w astmie oskrzelowej, ostrej niewydolności oddechowej. Nie stosować u pacjentów z chorobą wątroby.

Sirupus Tussipini D - Ostrzeżenia

Preparat zawiera 9,1% V/V etanolu. Dawka dla dzieci od 6 lat (5 ml) zawiera do 0,4 g etanolu, co jest równoważne 9,1 ml piwa i 3,8 ml wina. Dawka dla dorosłych (15 ml) zawiera do 1,2 g etanolu, co jest równoważne 27,3 ml piwa i 11,4 ml wina. Preparat szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Obecność etanolu należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u dzieci i osób wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub padaczką, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy nie powinni przyjmować syropu z uwagi na obecność sacharozy jako substancji pomocniczej. 5 ml syropu zawiera 3 g sacharozy (należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą).

Sirupus Tussipini D - Ciąża

Nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią, ze względu na zawartość etanolu oraz brak badań.

Sirupus Tussipini D - Efekty uboczne

Częstość nieznana: reakcje alergiczne dotyczące skóry lub układu oddechowego.

Sirupus Tussipini D - Dawkowanie

Doustnie. <u>Dorośli:</u> 15 ml 3-4 razy na dobę. <u>Dzieci powyżej 6 rż.:</u> 5 ml 3 razy na dobę. <u>Dzieci 4-6 lat:</u> stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Lekarz ustala dawkowanie. <u>Dzieci poniżej 4 lat:</u> ze względu na brak danych oraz zawartość alkoholu nie zaleca się stosowania.

Sirupus Tussipini D - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->