Urosept

Spis treści

Urosept - Skład

1 tabl. drażowana zawiera 86,2 mg wyciągu gęstego złożonego z liści brzozy, korzenia pietruszki i naowocni fasoli, 78 mg sproszkowanej naowocni fasoli, 26 mg wyciągu suchego z liści borówki brusznicy, 8 mg wyciągu suchego z ziela rumianku, 19 mg cytrynianu potasu, 16 mg cytrynianu sodu. Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

Urosept - Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o łagodnym działaniu moczopędnym.

Reklama

Urosept - Wskazania

Pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych.

Urosept - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na rośliny z rodziny <I>Compositae</I> lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Urosept - Ostrzeżenia

Preparatu nie stosować w przypadku wystąpienia obrzęków spowodowanych niewydolnością serca i nerek. Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 rż. (brak badań). Preparat zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Preparat zawiera sacharozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Urosept - Ciąża

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Urosept - Efekty uboczne

Ze względu na zawartość wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Urosept - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 2 tabl. 3 razy dziennie, popić szklanką wody lub wg indywidualnych zaleceń lekarza.

Urosept - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->