Znajdź lek

Urosept

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o łagodnym działaniu moczopędnym.

Wskazania

Pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Preparatu nie stosować w przypadku wystąpienia obrzęków spowodowanych niewydolnością serca i nerek. Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 rż. (brak badań). Preparat zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Preparat zawiera sacharozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Ze względu na zawartość wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 2 tabl. 3 razy dziennie, popić szklanką wody lub wg indywidualnych zaleceń lekarza.

Uwagi

Pharmindex