Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗

Urosept

Spis treści

Reklama

Urosept - skład

1 tabl. drażowana zawiera 86,2 mg wyciągu gęstego złożonego z liści brzozy, korzenia pietruszki i naowocni fasoli (4-7 : 1), 78 mg sproszkowanej naowocni fasoli, 26 mg wyciągu suchego z liści borówki brusznicy (3-6 : 1), 8 mg wyciągu suchego z ziela rumianku (7-9 : 1), 19 mg cytrynianu potasu, 16 mg cytrynianu sodu. Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

Reklama

Urosept - działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o łagodnym działaniu moczopędnym.

Reklama

Urosept - wskazania

Lek o łagodnym działaniu moczopędnym. Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych.

Reklama

Urosept - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Urosept - ostrzeżenia

Preparatu nie stosować w przypadku wystąpienia obrzęków spowodowanych niewydolnością serca i nerek. Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku do 12 lat ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania. Jeśli objawy nasilą się w trakcie stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem. Ze względu na obecność wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne. Preparat zawiera laktozę jednowodną - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, brakiem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozygalaktozy. Preparat zawiera sacharozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z zadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na dawkę, to znaczy uznaje się go za „wolny od sodu”.

Reklama

Urosept - ciąża

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Urosept - efekty uboczne

Ze względu na zawartość wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Urosept - interakcje

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Dotychczas nie są znane interakcje z innymi lekami.

Urosept - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 tabl. 3 razy na dobę, popić szklanką wody lub wg indywidualnych wskazań lekarza. Pod kontrolą lekarza lek może być przyjmowany przez dłuższy okres czasu, również w leczeniu skojarzonym z innymi lekami. Brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania u dzieci w wieku do 12 lat.

Urosept - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Betasol
Debelizyna
Ginjal
Nefrol

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!