Najzdrowsze miejsce w internecie

Jak wydłużyć stosunek? Domowe sposoby czy tabletki?

Jak wydłużyć stosunek? Falstart w łóżku przytrafia się co trzeciemu mężczyźnie, a tylko kilka procent z nich usiłuje rozwiązać ten problem. Warto jednak podjąć próbę, ponieważ niekiedy przyczyna może okazać się błaha i łatwa do wyeliminowania.
Sposoby na wydłużenie stosunku
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Jak wydłużyć stosunek?

Jak wydłużyć długość stosunku? To pytanie każdego dnia zadają sobie dziesiątki milionów par na całym świecie. W Polsce, według szacunków, z problemem przedwczesnego wytrysku zmaga się około 30 procent mężczyzn aktywnych seksualnie. Przy czym doprecyzować należy, że wytrysk przedwczesny to taki, do którego doszło albo przed wprowadzeniem członka do pochwy, albo w ciągu mniej niż 2 minut od rozpoczęcia stosunku, albo też – stosując kryteria subiektywne – wcześniej, niż partnerzy by sobie tego życzyli. 

Jak wydłużyć stosunek u mężczyzny?

Metod na to, jak wydłużyć stosunek, jest bardzo wiele. Najskuteczniejszą z nich bywa regularny seks, pozwalający rozładować napięcie. Podobną rolę spełnia masturbacja, która w dodatku stanowi jedyny w swoim rodzaju trening umiejętności panowania nad własnym podnieceniem. W trakcie masturbacji lub pieszczot z partnerką można stosować też ćwiczenia metodą start&stop. Inne sposoby to między innymi:

  • trening APE, 
  • ćwiczenia mięśni kegla, 
  • ucisk trzech palców. 

Jak wydłużyć czas stosunku innymi sposobami? Swoją rolę odgrywają też prezerwatywy, a także wybrane pozycje seksualne. Gdy natomiast żadna ze wspomnianych metod nie przynosi poprawy, pozostaje odwołanie się do farmakologii.

Reklama

Jak wydłużyć stosunek naturalnie?

Jak skutecznie wydłużyć stosunek? Przedwczesny wytrysk może być frustrujący i może zniechęcać do współżycia. Jednak poddanie się w takiej sytuacji to najgorsza rzecz, jaką można zrobić. To właśnie regularny seks wydaje się jednym z najskuteczniejszych lekarstw na przedwczesny wytrysk, z co najmniej dwóch powodów.  

  1. Seks pozwala zredukować naturalne napięcie erotyczne, wzbierające zwłaszcza u młodych mężczyzn poniżej 20. roku życia. 
  2. Regularny seks pozwala oswoić się z reakcjami ciała i opanować lęki, które mogą być przyczyną tego typu zaburzeń seksualnych.

Jak maksymalnie wydłużyć stosunek?

Napięcie seksualne redukuje także masturbacja, która również uczy panować nad pożądaniem i reakcjami, które dotąd wydawały się niekontrolowane. W tym kontekście osobom cierpiącym na przedwczesny wytrysk można zalecić swoisty masturbacyjny trening, w szczególności przy zastosowaniu metody start&stop. Polega ona na doprowadzaniu się na próg orgazmu, a następnie – wstrzymaniu stymulacji i wygaszeniu podniecenia. Jeśli cel zostanie osiągnięty, ćwiczenie należy powtarzać kilkukrotnie. Metodę start&stop można stosować samodzielnie lub z partnerką. 

Reklama

Ćwiczenia na wydłużenie stosunku

Jak wydłużyć czas stosunku innymi technikami? Popularność zyskuje obecnie metoda APE, uchodząca za skuteczną, choć nie łatwą. Jak wydłużyć stosunek stosując APE? Metoda ta polega na masowaniu określonych partii ciała (ze szczególnym uwzględnieniem mostka oraz lewego uda) przy jednoczesnym wyobrażaniu sobie stosunku seksualnego ze wszystkim szczegółami, jakie tylko nasuwają się na myśl. Najistotniejsze jest przy tym zachowanie pełnej kontroli. Innymi słowy, wytrysk musi być pożądany, a nie przypadkowy i przedwczesny. 

Jak wydłużyć stosunek u mężczyzn? Możliwe jest ono także poprzez stosowanie rozmaitych technik uciskowych. Jedną z nich jest uciskanie krocza trzema palcami. Czynność tę powinna wykonać partnerka czując, że mężczyzna dochodzi właśnie do orgazmu. Przy sprzyjających wiatrach kochankowie dostaną w ten sposób kilka minut więcej, by cieszyć się swoją bliskością. Inny rodzaj ucisku można zastosować w trakcie masturbacji – w tym przypadku chodzi o ściśnięcie penisa w taki sposób, że kciuk znajduje się na żołędzi, a pozostałe palce oplatają tzw. rowek zażołędny. 

Mężczyźni mający problem z powstrzymaniem wytrysku prędzej czy później dowiadują się, że ćwiczenia tzw. mięśni Kegla nie są czynnością, której oddawać się mogą wyłącznie kobiety. Męskie mięśnie kegla to mówiąc inaczej mięśnie łonowo-guziczne. Znajdują się one między kością łonową i ogonową, stanowiąc część tzw. dźwigacza odbytu. Regularne ćwiczenia polegające na napinaniu i luzowaniu mięśnie kegla pozwalają na lepszą kontrolę wytrysku.

Reklama

Jak wydłużyć stosunek z kobietą?

Jak wydłużyć stosunek płciowy? Wiedzą to także producenci oraz użytkownicy prezerwatyw. Już zwykły kondom może opóźnić wytrysk, w skuteczny sposób redukując liczbę i natężenie bodźców docierających do skóry i błony śluzowej prącia. Poza tym nakładanie prezerwatywy na członek samo w sobie może być czynnością nieco studzącą zapał. W ofercie są też specjalne prezerwatywy dedykowane mężczyznom mającym problem z pohamowaniem orgazmu. Są one wykonane z grubszego lateksu, bywają też od wewnątrz nawilżone środkami, na przykład benzokainą, czyli substancją znieczulającą, wykorzystywaną między innymi w leczeniu oparzeń. 

Reklama

Jak wydłużyć stosunek domowymi sposobami?

Kolejną metodą na wydłużenie stosunku jest wykorzystywanie w seksie określonych pozycji. Ciężko jest w tym momencie wskazać konkretną listę, wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji. Naczelną zasadą powinno jednak być wybieranie takich konfiguracji, które zapewniają płytką penetrację i takich, które wymagają dużego wysiłku. Zazwyczaj bowiem energia poświęcona na utrzymanie ciał w wybranej pozycji i wykonywanie męczących ruchów frykcyjnych sprawia, że pożądanie nieco słabnie. Mężczyznom cierpiącym na przedwczesny wytrysk można też w tym kontekście polecić uprawianie seksu w pozycjach i sytuacjach osłabiających moc bodźców wzrokowych, czyli takich, w których ciało partnerki będzie jak najmniej wyeksponowane. 

Jak wydłużyć stosunek u mężczyzny – tabletki

Kiedy wypróbujemy wszystkie naturalne metody, a wytrysk wciąż będzie przychodzić zbyt wcześnie, pozostanie odwołać się do środków farmakologicznych. Tabletki na opóźnienie wytrysku to specyfiki, które działają niejako przy okazji. Pierwotnie większość z nich została pomyślana, jako leki przeciwdepresyjne, dopiero później przypisano im nowe zastosowania.

Osoby, które zmagają się z problemem, jak wydłużyć stosunek, mogą sięgnąć po tak zwane inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Dopuszczone do obrotu i stosowane środki tego typu zawierają substancje czynne takie, jak dapoksetyna, paroksetyna, fluoksetyna i sertralina. Tabletki te uchodzą za skuteczne, aczkolwiek ich przyjmowanie może się wiązać z licznymi skutkami ubocznymi. 

Preparaty oparte na naturalnych roślinnych ekstraktach potrafią wzmocnić erekcję i wydłużyć seks nawet o kilkanaście minut. Dzięki temu zwiększają satysfakcję obojgu partnerów. Na rynku dostępna jest szeroka oferta tego typu produktów.

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Czytaj również:

Piotr  Brzózka
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka
Dziennikarz, autor tysięcy publikacji o tematyce ekonomicznej, politycznej, społecznej oraz medycznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Seks
Przeczytaj artykuł
Średnia długość członka w Polsce, na świecie. Ile cm ma penis?
Przeciętny rozmiar penisa
Przeczytaj artykuł
Malinka - jak ją zrobić, a jak usunąć? Techniki i porady
Sposoby na zrobienie malinki
Przeczytaj artykuł
Obwód penisa - jak zwiększyć obwód penisa?
Rozmiar penisa
Podobne artykuły
Uzależnienie od masturbacji – jak leczyć? Objawy i skutki
Opóźniony wytrysk - przyczyny. Jakie są sposoby?
Zioła na potencję - naturalne oraz bez recepty. Jakie wybrać?
Erekcja - zaburzenie erekcji. Jak ją wzmocnić?
Może to Cię zainteresuje
Dzbanek filtrujący - jaki wybrać i dlaczego filtrować wodę?
Jaki materac do łóżeczka dziecięcego? Na co zwrócić uwagę?
Jaki roller do twarzy wybrać i na co pomaga taki masaż?
Olejek CBD - jaki wybrać i czym się kierować przy zakupie?

Reklama


Ból gardła u dziecka? 🤒
Sprawdź, co pomaga!