Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗

Co warto wiedzieć o mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to dość nieinwazyjny zabieg, który polega na wprowadzeniu odpowiedniego pigmentu w skórę w taki sposób, aby po wygojeniu imitował on włosy, jakie wyrastają z mieszków włosowych. Nie możemy jednak zapomnieć, że ta metoda nie skutkuje odrostem włosów. Jakie osoby powinny rozważyć zabieg mikropigmentacji skóry głowy? Jak wygląda sam zabieg? Czy efekt będzie dla nas zadowalający?
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

Reklama

Czym jest mikropigmentacja włosów?

To prosty oraz niezbyt inwazyjny zabieg, który skutkuje pewnością siebie, a także codziennym komfortem. W przeciwieństwie do zwykłego przeszczepu włosów, w jego wypadku nie ma żadnego znaczenia to, czy mamy jakiekolwiek włosy na głowie, a także ich ewentualna grubość.

Warto także wspomnieć, że mikropigmentacja włosów na głowie to znacznie tańsza alternatywa dla przeszczepu włosów, który może również wiązać się ze znacznie poważniejszymi konsekwencjami. Co więcej, może on być jego doskonałym uzupełnieniem.

Reklama

Jakie są wskazania do mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry to zabieg, który pozwala pomóc osobom, jakie borykają się z powszechnym problemem łysienia. Dzięki zabiegom SMP możemy sprawić, że łysienie, sucha skóra głowy, a nawet pewne blizny, które pojawiły się po przeszczepach, przestaną być widoczne. Osoby, które zamierzają skorzystać z zabiegu mikropigmentacji skóry głowy, możemy podzielić na pewne grupy:

  • Osoby, które chcą zakamuflować skutki nieudanego przeszczepu,
  • Osoby, które borykają się z łysieniem plackowatym,
  • Osoby cierpiące na tak zwane łysienie androgenowe, które nie chcą oraz nie mogą zaakceptować tego problemu,
  • Osoby, które borykają się z łysieniem androgenowym oraz nie wyobrażają sobie przeszczepu włosów, który jak wszyscy wiemy, może skutkować różnymi konsekwencjami.

Wszystkie wyżej wymienione osoby decydują się na zabieg mikropigmentacji skóry głowy, ponieważ nie akceptują swojego aktualnego wyglądu oraz utraty włosów. Skutkiem takiego działania jest znaczna poprawa samooceny, wygląda oraz pozytywny wpływ na codzienne funkcjonowanie. 

Reklama

Jak wygląda zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to metoda, która zapewnia nam bezpieczne, całkiem niedrogie oraz skuteczne zakamuflowanie  problemów wielu ludzi związanych z łysieniem.

Jest to dość modernistyczna metoda, która polega na swoistego rodzaju ukrycia łysienia poprzez wykreowanie całkowitej imitacji niemal całkowicie ogolonych włosów lub cienia, którego zadaniem jest optyczne przyciemnienie skóry głowy.

Takie rozwiązanie jest również stosowane przy dłuższych włosach, w celu ukrycie niechcianych prześwitów. W czasie zabiegu zostanie dobrany odpowiedni pigment, dzięki czemu nikt z nas nie zauważy żadnej różnicy pomiędzy naturalnymi włosami a dodatkowymi mikrowłosami.

Jest on wprowadzany do wierzchniej warstwy skóry, zaraz nad podstawną błoną naskórka i pozostaje tam na okres od dwóch do pięciu lat.

Reklama

Czy pigment zmieni kolor po przeprowadzeniu zabiegu?

Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony poprawnie, kolor pigmentu nie zostanie zmieniony. Nie możemy jednak zapomnieć, że po pewnym czasie on zaniknie, wiele osób może uznać to za wadę, jednak wbrew pozorom jest to zaleta.

Musimy pamiętać, że łysiejąca skóra na głowie ma tendencję do ciągłego łysienia, dlatego co pewien okres należy wykonywać tak zwane zabiegi dopigmentowania następnych łysiejących miejsc. W związku, z tym że każdy z pigmentów po określonym czasie zacznie jaśnieć, wręcz niemożliwe byłoby uzyskanie takiego samego skutku pigmentacji po każdym z zabiegów. 

Nie możemy także zapomnieć, że skóra na naszej głowie wraz z wiekiem zmienia swoją strukturę, dlatego bardzo wskazane są tak zwane korekty kształtu naszej fryzury. W związku z tym w umieszczenie pigmentu w naskórku, a nie we właściwej skórze jest znacznie lepszym wyborem.

Co dwa do trzech lat należy wykonywać zabiegi odświeżające. W związku z tym tatuaż imitujący włosy, to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą utracić swojego atrakcyjnego wyglądu w przyszłości. Co więcej, jest to świetne rozwiązanie dla osób, które borykają się z siwizną czy przerzedzeniem włosów.

Reklama

Czy zabieg mikropigmentacji skóry głowy wywołuje niepożądane efekty?

Na szczęście nie. Prawidłowo wykonany zabieg nie powinien w żaden sposób zaszkodzić wciąż rosnącym włosom. W wielu wypadkach takie działanie jest nawet pomocne. Jednoczesna terapia mikroigłowa skutkuje wzrostem oraz stymulacją nowych włosów. Dlaczego? Jest to spowodowane mikronakłuciami, które znacznie polepszają ukrwienie głowy. 

Reklama

Jak uzyskać idealny efekt?

W tym celu musi zostać wykorzystany idealnie dopasowana igła. Nie może być ona tak gruba, jak w przypadku klasycznej pigmentacji. Zabieg polega na wykonywaniu pojedynczych oraz bardzo precyzyjnych mikronakłuć.

Kilka tysięcy oddzielnych punktów w połączeniu da nam efekt w postaci pożądanej fryzury. W przypadku, gdy praca jest przeprowadzana pojedynczą igłą, uzyskamy świetny efekt wizualnym, a cały proces będzie całkowicie bezpieczny.

Tylko taka dokładność pigmentacji zapewni nam całkowitą kontrolę nad zabiegiem, dlatego warto poruszyć tę kwestię w czasie rozmów ze specjalistą.

Reklama

Jaki jest efekt?

Zarówno kiedy mamy do czynienia z długimi, jak i krótkimi włosami efekt będzie bardzo zadowalający, a przede wszystkim realistyczny. Warto także wspomnieć, że metoda mikropigmentacji pozwala także na zakamuflowanie niektórych blizn, ubytków czy szram. Zabieg mikropigmentacji skóry głowy może być przeprowadzany zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Nie ma co się oszukiwać, nadmierne wypadanie włosów, to problem bardzo dużej ilości ludzi. Jeżeli łysienie skutkuje brakiem pewności siebie, komfortu oraz niską samooceną, warto rozważyć zabieg mikropigmentacji skóry głowy. Jest to proces, który z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością.

Pozwoli nam on na zatuszowanie obszarów, w których nie posiadamy włosów, a co za tym idzie, poprawi naszą zaniżoną samoocenę. Bezbolesność oraz długi okres utrzymywania się efektów, który może sięgać nawet 6 lat, zachęca do skorzystania z tej opcji.

Artykuł powstał przy współpracy z https://klinikasmp.pl

 

 

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Pielęgnacja włosów
Maseczka z awokado na włosy - jakie ma działanie?
Domowa maseczka z awokado
Siemię lniane na włosy – właściwości i przepis na maseczkę
Ziarenka siemienia lnianego w miseczce
Siwe włosy w jednym miejscu - historia Karola
Mężczyzna trzymający dłonie na głowie
Podobne artykuły
Fryzjer robi pasemka na jasnych włosach
Pasemka na jasnych i ciemnych włosach. Jak i czym zrobić?
Olejek rozmarynowy do włosów
Rozmaryn na włosy - olej, wcierka, napar i nie tylko. Jakie są efekty jego stosowania?
Soda oczyszczona w miseczce
Soda oczyszczona na włosy - jak bezpiecznie ją stosować?
Henna do włosów w koszyczku
Henna do włosów: jak farbować i zmyć hennę z włosów? Kolory
Kobieta robi sobie maseczkę z jajka na włosy
Alternatywa dla drogeryjnych kosmetyków?

Reklama


Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!