Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Jak rozluźnić mięśnie pleców?

Spięte mięśnie na plecach - ten problem dotyka wielu ludzi na całym świecie! Przyczyną jest siedzący tryb życia, brak stałej aktywności fizycznej oraz fakt, że to właśnie tam najczęściej gromadzi się stres! Jak rozluźnić mięśnie pleców? Sprawdź kilka prostych trików, które pomogą Ci uporać się z problemem!
Jak rozluźnić mięśnie pleców
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

Reklama

Spięte mięśnie na plecach i uciążliwy ból 

Spięte mięśnie na plecach to nic miłego - każdy, kto chociaż raz doświadczył tego uczucia wie, że ból i skrępowane ruchy potrafią być bardzo uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu, a tabletki przeciwbólowe i maści nie zawsze pomagają. To dlatego warto znać kilka starych, prostych sposobów jak rozluźnić mięśnie pleców, które każdy może z łatwością wdrożyć w życie, aby uporać się z tym problemem.

Reklama

Jak rozluźnić mięśnie pleców? Domowe sposoby!

Ciepły prysznic!

Od dawien dawna wiadomo, że ciepło rozluźnia i tak jest w tym przypadku! Nie bez przyczyny wielu sportowców tak właśnie radzi sobie z redukcją zakwasów po intensywnych treningach! Długi, gorący prysznic z pewnością pomoże w rozluźnieniu mięśni na plecach, zwłaszcza, gdy strumień wody potrzymamy na spiętych mięśniach chwilę dłużej.  

Automasaż i rollowanie 

Automasaż to odpowiedź na pytanie jak rozluźnić mięśnie pleców, zwłaszcza dla osób które nie mają pieniędzy lub czasu na wizytę u profesjonalnego masażysty. Wystarczy zaopatrzyć się w roller - średniej wielkości wałek, dostępny już praktycznie w każdym sklepie ze sprzętem sportowym i rehabilitacyjnym. W Internecie jest mnóstwo filmów, które pokazują proste sposoby na wykonanie cwiczeń na plecy. Zatem roller w dłoń! 

Regularny stretching i domowe rozciąganie 

Rozciąganie to kolejna dobra metoda na rozluźnianie spiętych mięśni, pod warunkiem, że nie robi się tego zbyt inwazyjnie. Zastałe mięśnie najpierw muszą przyzwyczaić się do wysiłku, dlatego rozciąganie dwa razy w tygodniu w zupełności wystarczy. Proste ćwiczenia takie jak skłon japoński świetnie pomagają pozbyć się blokady z pleców i dodają ogólnej mobilności ciału! 

Pomoc specjalisty, czyli masaż pleców 

W przypadku, gdy mięśnie są bardzo spięte konieczna może okazać się pomoc wykwalifikowanego specjalisty. Wówczas dobrze jest udać się do masażysty lub fizjoterapeuty, który pomoże pozbyć się największych blokad. Czasem warto wykupić więcej niż jeden zabieg, a następnie wdrożyć domowe sposoby walki ze spiętymi mięśniami pleców. Wówczas będziemy mieć pewność, że problem nie powróci - z pewnością nie w tak uciążliwym stopniu. 

Aktywność fizyczna kluczem do sukcesu

Jeśli problem spiętych pleców nawraca dobrym pomysłem będzie rozważenie włączenia do swojego tygodniowego grafiku regularną aktywność fizyczną. W rozluźnianiu spiętych mięśni na plecach pomogą zajęcia z jogi, stretchingu i pilatesu! Jeśli jednak preferuje się bardziej energetyczne zajęcia warto zapisać się na taniec lub fitness - każda forma ruchu będzie pomocna w walce ze spinającymi się mięśniami!

Gdzie szukać innych porad? 

Jeśli interesuje Cię więcej informacji o tym, jak rozluźnić mięśnie pleców koniecznie zajrzyj na https://dbam-o-siebie.pl! W Naszym serwisie znajdziesz nie tylko podobne, inspirujące artykuły, ale także wszystko czego Ci trzeba, aby uporać się z problemem spiętych pleców. Takie akcesoria jak roller do automasażu, mata do rozciągania, a także legginsy sportowe na zajęcia fitness mogą w tym pomóc. Sprawdź, z pewnością wszystko, co może pomóc Tobie w rozluźnieniu mięśni pleców

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!

Reklama


Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!