Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗

Jak zdjąć hybrydę, czyli jak i czym zmyć lakier hybrydowy?

Jak zdjąć hybrydę – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które zdecydowały się na pierwszy manicure hybrydowy. Podpowiadamy, czym zmyć hybrydę oraz jak to zrobić krok po kroku, żeby nie uszkodzić płytki paznokci.
Kobieta zdejmuje hybrydę
źródło:123RF
W skrócie
  • Do zmycia lakieru hybrydowego potrzebny jest czysty aceton, który można kupić w sklepach kosmetycznych.
  • Przed zmyciem hybrydy należy delikatnie spiłować jej wierzchnią warstwę za pomocą pilnika o gradacji 100, by zmatowić top coat.
  • Najlepiej zmyć hybrydę przy użyciu folii aluminiowej i wacików nasączonych acetonem, odczekując 10 minut, a następnie usunąć pozostałości lakieru.
  • Można też zmyć hybrydę bez acetonu, stosując specjalne naklejki lub spiłowanie lakieru umiejętnie, zaczynając od pilnika z grubszym ziarnem i stopniowo zmieniając gradację na większą.
Spis treści

Reklama

Jak zdjąć hybrydę?

Manicure hybrydowy wykonuje się specjalnymi lakierami utwardzanymi w świetle lampy UV, co sprawia, że nie odpryskują, nie pękają i nie matowieją. Dzięki tej technice manicure przez 2-3 tygodnie wygląda jak wykonany przed chwilą. To jego niewątpliwy atut, który z czasem staje się jego wadą. Po upływie 2-3 tygodni, w zależności od tego jak szybko rosną paznokcie, na płytce pojawia się nieestetyczny odrost, zmuszający do zmycia hybrydy, a ponieważ lakiery hybrydowe są bardzo trwałe, ich zmycie staje się problematyczne. Zatem jak zdjąć hybrydę? To pytanie spędza sen z powiek wielu kobietom. Podpowiadamy, jak zrobić to szybko i sprawnie. 

Reklama

Czym zmyć hybrydę?

Lakieru hybrydowego nie usuniemy zwykłym zmywaczem do paznokci. Będziemy potrzebować czegoś znacznie bardziej drastycznego – czystego acetonu, który jest powszechnie stosowanym rozpuszczalnikiem. 

Stosuje się go do miękkich tworzyw sztucznych, lakierów, tłuszczów i olei. Jest także wykorzystywany przy produkcji leków, farb, barwników, lakierów, środków czyszczących oraz zmywaczy do paznokci. Pamiętajmy, że na rynku drogeryjnych znajdziemy zmywacze zawierające aceton i bez niego. Lakier hybrydowy możemy spróbować zmyć zmywaczem z acetonem, ale znacznie lepszy efekt osiągniemy, kiedy użyjemy czystego acetonu, który możemy kupić w sklepach i hurtowniach kosmetycznych. 

Jak zmyć lakier hybrydowy krok po kroku? 

Wiemy już, czym zmyć hybrydę, ale nie wiemy jeszcze jak to zrobić. Podpowiadamy, jak zdjąć hybrydę krok po kroku. Usuwanie lakieru powinniśmy rozpocząć od delikatnego spiłowania jego wierzchniej warstwy. W tym celu najlepiej użyć pilnika o gradacji 100. Pamiętajmy jednak, by nie robić tego zbyt mocno. Wystarczy, że zmatowimy bezbarwną warstwę nabłyszczającą, nazywaną top coatem. Dopiero wtedy możemy przystąpić do zmywania lakieru. Będziemy potrzebować nie tylko acetonu, ale także folii aluminiowej oraz wacików. W sklepach możemy też kupić specjalne folie do zmywania lakieru hybrydowego, do których przymocowane są waciki. 

Jeśli posiadamy te produkty, wystarczy, że przyłożymy do paznokci waciki nasączone acetonem, a palce owinąć folią aluminiową. Następnie czekamy 10 minut i zdejmujemy folię. W tym czasie aceton powinien rozpuścić lakier hybrydowy. Resztki lakieru usuwamy za pomocą patyczka lub kopytka i gotowe. 

Reklama

Jak zmyć paznokcie hybrydowe – najczęstsze błędy

Powszechnie można się spotkać z opinią, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie, aczkolwiek większość kosmetyczek jest zdania, że tę opinię rozpowszechniają kobiety, które trafiły do niedoświadczonej kosmetyczki lub nieumiejętnie próbowały pozbyć się lakieru ze swoich paznokci. Jeden z najczęściej popełnianych błędów przy zdejmowaniu hybrydy to piłowanie lakieru pilnikiem o nieodpowiedniej gradacji (zbyt ziarnistym). W ten sposób pozbędziemy się bowiem nie tylko lakieru, ale także sporej warstwy płytki paznokcia. Wówczas paznokcie staną się kruche, łamliwe i będą się rozdwajać. 

Jeśli natomiast rozmiękczymy lakier acetonem, pilnik nie będzie nam potrzebny. Pozostałość lakieru usuniemy patyczkiem lub kopytkiem kosmetycznym i nie naruszymy płytki paznokci, ale pamiętajmy, że aceton może ją wysuszyć. 

Reklama

Jak zdjąć hybrydę bez acetonu?

Co jednak zrobić, jeśli musimy zmyć lakier hybrydowy, a nie mamy pod ręką acetonu lub nie możemy go używać z powodu uczulenia. Istnieje sposób na zdjęcie hybrydy bez acetonu - na rynku pojawiły się specjalne przezroczyste naklejki, które przykleja się do płytki przed nałożeniem lakieru hybrydowego. Naklejki musimy idealnie dopasować do kształtu paznokci, tak by nie odstawały i nie wystawały poza końcówki. Następnie na naklejkę nakładamy lakier i utwardzamy go w świetle lampy UV. Kiedy chcemy zdjąć hybrydę, wystarczy, że podwadzimy naklejkę patyczkiem i odkleimy od paznokcia razem ze znajdującymi się na niej warstwami lakieru i topu. 

Kolejny sposób na zdjęcie hybrydy bez acetonu to spiłowanie lakieru, ale należy to zrobić umiejętnie, tak by nie uszkodzić płytki. Bardzo ważna jest gradacja pilnika. Większość pilników dostępnych na rynku posiada oznaczenia od 80 do 240. Zasada jest prosta - im mniejsza liczba, tym grubsze ziarno na pilniku. Piłowanie lakieru należy rozpocząć od pilnika z grubszym ziarnem i stopniowo zmieniać jego gradację na większą. Top coat możemy zetrzeć 100-tką, a lakier hybrydowy 180-tką, uważając, by nie uszkodzić płytki. Natomiast pozostałości lakieru usunąć blokiem polerskim. Lakieru hybrydowego możemy też pozbyć się za pomocą frezarki, ale należy umiejętnie dobrać głowicę i obroty urządzenia. 

Bibliografia

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Aceton
Joanna Woźniak
Artykuł napisany przez
Joanna Woźniak
Dziennikarka i copywriterka, specjalizująca się w tematyce medycznej. Przez blisko pół dekady redaktor i wydawca serwisu internetowego Dziennika Łódzkiego. Współpracowała z łódzkim ośrodkiem TVP. Absolwentka Filozofii oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. W wolnych chwilach fotografuje kontrasty ulicy i eksperymentuje w kuchni.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Kosmetyki
Jak używać perfum? Gdzie aplikować męskie, a gdzie damskie?
Kobieta spryskuje szyję perfumami
Feromony - damskie i męskie. Czym są, jak działają i gdzie je kupić?
Mężczyzna psika się perfumami
Płukanka do włosów: różowa, srebrna, fioletowa. Jak wybrać?
Rudowłosa kobieta po zastosowaniu płukanki do włosów
Podobne artykuły
kompozycja na błękitnym tle - kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, model samolotu, liście monstery oraz kosmetyki spakowane do samolotu do bagażu podręcznego
Kosmetyki do samolotu w bagażu podręcznym i rejestrowanym - wszystko, co musisz wiedzieć
Fryzjer robi kobiecie refleksy na ciemnych włosach
Refleksy na ciemnych włosach i blond. Jak zrobić w domu?
Masc nagietkowa w czarnym sloiczku na stole obok drewniana mozdzierz i kwiaty nagietka
Maść nagietkowa – zastosowanie i właściwości. Jak ją zrobić samemu? Przepis
Nalewka ziołowa
Balsam kapucyński – skład, zastosowanie, skutki uboczne
Kobieta w ciąży smaruje się samoopalaczem
Samoopalacz w ciąży i balsam brązujący – czy można używać?

Reklama


Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!