Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗
Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗
Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗

Lakier hybrydowy bez lampy - trwały. Jak zrobić i wysuszyć?

Lakier hybrydowy bez lampy jest alternatywą dla tradycyjnych lakierów hybrydowych, które wymagają utwardzenia w świetle lampy UV. Sprawdź, jak zrobić manicure z użyciem takiego lakieru oraz jak wysuszyć lakier hybrydowy bez lampy.
Hybryda wykonana lakierem hybrydowym bez lampy
źródło:123RF
Spis treści

Reklama

Lakier hybrydowy bez lampy

Po  lakier hybrydowy bez lampy warto sięgnąć, kiedy z różnych względów nie chcemy lub nie możemy wykonać tradycyjnego manicure hybrydowego, który jest obecnie najpopularniejszą metodą zdobienia paznokci. Jeszcze kilka lat temu wykonywały go jedynie wykwalifikowane manikiurzystki.

Teraz wiele kobiet posiada własny zestaw do hybrydy, który daje możliwość wykonania stylizacji w domowym zaciszu. Takie zestawy są jednak kosztowne, a wykonanie pełnego pomalowania wymacza czasu, wprawy oraz wiedzy. 

By wyjść naprzeciw oczekiwaniom kobiet, które nie przekonały się do tradycyjnych hybryd, a także by zaoszczędzić czas i pieniądze przekonanych, opracowano lakiery hybrydowe bez lampy.  Kolejną ich zaletą jest łatwość w zmywaniu. O ile tradycyjny lakier hybrydowy wymaga rozmiękczenia w acetonie, lakier hybrydowy bez lampy można zmyć zwykłym zmywaczem. 

Reklama

Czy lakiery hybrydowe bez lampy są trwałe?

O popularności tradycyjnego manicuru hybrydowego decyduje jego trwałość. Lakier hybrydowy utwardzany pod lampą UV nie odpryskuje i nie pęka, dlatego manicure z jego użyciem można wykonywać co 3 tygodnie. 

Lakiery hybrydowe bez lampy nie są tak trwałe jak utwardzane pod lampą, ale zdecydowanie trwalsze od zwykłych lakierów do paznokci. Większość producentów gwarantuje trwałość i połysk do 7 dni. W przypadku zwykłych lakierów efekt utrzymuje się średnio przez 2-3 dni, aczkolwiek zdarza się i tak, że lakier może odprysnąć już po kilku godzinach, zwłaszcza jeśli po pomalowaniu paznokci zabierzemy się za wykonywanie prac domowych. 

Zestaw do hybryd bez lampy – co powinien zawierać? 

Co powinien zawierać zestaw do manicure hybrydowego bez lampy? Każdy rozpoczynamy od usunięcia skórek i piłowania paznokci. Będziemy więc potrzebować pilnika oraz patyczka do odpychania skórek, cążek lub radełka, w zależności od tego, którą metodę usuwania skórek preferujemy.

Warto zaopatrzyć się także w tzw. cleaner, czyli płyn odtłuszczający płytkę paznokci oraz waciki bezpyłowe. 

Poza przyborami niezbędnymi do przygotowania paznokci do zabiegu, będziemy potrzebować dwóch, specjalnych lakierów żelowych – kolorowego oraz bezbarwnego, nazywanego top coatem. Lakiery hybrydowe bez lampy sprzedaje obecnie wiele firm kosmetycznych.

Do wykonania manicure powinniśmy stosować lakier i top od jednego producenta. Na pierwszym zwykle znajdziemy oznaczenie step 1 (krok 1), a drugim – step 2. Pamiętajmy, że w zestawie do hybryd bez lampy nie musi znajdować się blok polerski, baza do lakieru hybrydowego ani lampa UV. 

Reklama

Jak zrobić hybrydy bez lampy?

Hybryda bez lampy może być umiejscowiona pomiędzy zwykłymi lakierami do paznokci a lakierami hybrydowymi, utwardzanymi w świetle lampy UV. Jak wykonać manicure z użyciem takich lakierów? Tak jak w przypadku każdej stylizacji, krok pierwszy to wycięcie skórek i przygotowanie paznokci do zabiegu. 

Wykonując hybrydę bez lampy, nie musimy matowić płytki blokiem polerskim. Wystarczy nadanie paznokciom pożądanego kształtu. Krok drugi to odtłuszczenie paznokci. Nie każdy producent zaleca przemycie paznokci cleanerem, ale pamiętajmy, że lakier lepiej się trzyma odtłuszczonej płytki.

Krok trzeci to malowanie paznokci kolorowym lakierem hybrydowym bez lampy. Pamiętajmy, że nie potrzebujemy nakładać bazy. Czekamy aż lakier wyschnie i nakładamy kolejną warstwę. Na koniec aplikujemy top coat, czyli bezbarwny żelowy lakier, który nadaje paznokciom intensywny połysk i gotowe. 

Reklama

Jak wysuszyć lakier hybrydowy bez lampy?

Wiele kobiet, zastanawia się, czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy UV lub LED? Otóż pamiętajmy, że tradycyjny lakier hybrydowy wymaga utwardzenia w świetle lampy UV. Bez takiej lampy nie wyschnie.

Inaczej jest w przypadku specjalnych żelowych produktów bez lampy, które wysychają w świetle dziennym tak samo jak zwykłe lakiery do paznokci. Zanim więc nałożymy kolejną warstwę tzw. hybrydy bez lampy, musimy poczekać aż pierwsza wyschnie. Dopiero po wyschnięciu lakieru nakładamy top coat i czekamy do jego całkowitego wyschnięcia. 

Manicure hybrydowy bez lampy wykonany w ten sposób będzie się utrzymywał przez około tydzień. Po tym czasie lakier możemy zmyć zwykłym zmywaczem do paznokci i wykonać kolejną stylizację.

Czytaj również

Bibliografia

  • http://kobieta.gazeta.pl/follow/7,153347,20398750,lakiery-hybrydowe-bez-lampy-wprowadzaja-je-na-rynek-prawie.html
Joanna Woźniak
Artykuł napisany przez
Joanna Woźniak
Dziennikarka i copywriterka, specjalizująca się w tematyce medycznej. Przez blisko pół dekady redaktor i wydawca serwisu internetowego Dziennika Łódzkiego. Współpracowała z łódzkim ośrodkiem TVP. Absolwentka Filozofii oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. W wolnych chwilach fotografuje kontrasty ulicy i eksperymentuje w kuchni.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Pielęgnacja paznokci
Lakier hybrydowy bez lampy - trwały. Jak zrobić i wysuszyć?
Hybryda wykonana lakierem hybrydowym bez lampy
Miękkie paznokcie - przyczyny. Jak wzmocnić po hybrydzie?
Hybrydowe malowanie miękkich paznokci
Paznokcie prawdę Ci powiedzą
Podobne artykuły
Dłoń z krwiakiem pod paznokciem
Krwiak pod paznokciem - przyczyny i domowe sposoby. Jak długo się wchłania?
Suche skórki wokół paznokci
Suche skórki wokół paznokci - przyczyny. Jakich witamin brakuje?
Łamliwe paznokcie
S.O.S. dla paznokci! Jak zatrzymać ich rozdwajanie?
Dłoń z przebarwieniami na paznokciach
Przebarwienia na paznokciach - białe, żółte. Jak usunąć?
Dłoń z białymi plamkami na paznokciach
Białe plamki na paznokciach - co oznaczają? Jak się pozbyć?

Reklama


Sonda
Sonda redakcyjna
Jakie są Twoje sposoby na szybkie zaśnięcie?
Trisen-sonda