Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Chelicur

Spis treści

Reklama

Chelicur - skład

100 g płynu zawiera 25 g wyciągu płynnego z kłącza kurkumy i ziela glistnika, 0,2 g olejku miętowego. Preparat zawiera 45-55% obj. alkoholu.

Reklama

Chelicur - działanie

Preparat o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym. Wyciąg z glistnika działa rozkurczająco na mięśnie gładkie górnego odcinka przewodu pokarmowego i dróg żółciowych. Wyciąg z kurkumy pobudza wątrobę do zwiększonego wydzielania żółci, ułatwia jej przepływ, przywraca kurczliwość pęcherzyka żółciowego i zwieracza Oddiego. Preparat działa także przeciwzapalnie.

Reklama

Chelicur - wskazania

Pomocniczo w przewlekłych schorzeniach dróg żółciowych, pęcherzyka żółciowego i wątroby, w kamicy żółciowej, stanach po resekcji pęcherzyka żółciowego oraz w niewydolności trawiennej trzustki.

Reklama

Chelicur - przeciwwskazania

Ciężkie zaburzenia wątroby, niedrożność dróg żółciowych, stan ropny pęcherzyka żółciowego. Nie należy stosować u dzieci, w ciąży, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu, chorobach umysłowych (ze względu na zawartość alkoholu).

Reklama

Chelicur - efekty uboczne

Może wystąpić podrażnienie żołądka, biegunka.

Reklama

Chelicur - dawkowanie

Doustnie, 1 łyżeczka do herbaty 2 razy dziennie, przed lub w czasie posiłku. Preparat należy popić niewielką ilością płynu lub rozcieńczyć.

Reklama

Chelicur - uwagi

Preparat może osłabiać sprawność psychoruchową oraz zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.


Podobne leki
Boldaloin
Raphacholin C
Sal Carolinum Factitium effervescens
Solaren

Reklama

Jak świętować pierwszy dzień wiosny?
Sprawdź!