Debelizyna

Reklama

Działanie

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Wyciąg z nasion fasoli indyjskiej wykazuje działanie diuretyczne. Podczas stosowania preparatu nie zaobserwowano zmian stężenia wapnia i fosforu nieorganicznego w surowicy krwi. Wyciągom wodnym z nasion fasoli indyjskiej przypisuje się też pozytywny wpływ na wydalanie rozkruszonych złogów (np. po zabiegu ESWL).

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania jako środek moczopędny, wspomagający leczenie kamicy dróg moczowych (drobne złogi)i w profilaktyce kamicy dróg moczowych. Preparat przeznaczony do stosowania u dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. W przypadku konieczności zmniejszenia ilości przyjmowanych płynów (np. ciężkie choroby serca lub nerek).

Środki ostrożności

Brak danych na temat stosowania preparatu u dzieci, młodzieży i osób w podeszłym wieku. Jeśli objawy nasilą się, nie ustąpią lub towarzyszyć im będzie gorączka, ból i trudności w oddawaniu moczu lub obecność krwi w moczu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku przez dłuższy czas bez konsultacji z lekarzem. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu (E218) i parahydroksybenzoesan propylu (E216), które mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone.

Interakcje

Nie są znane.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: przeciętnie 3 razy na dobę po 1 łyżeczce pasty rozpuszczonej w 0,5 szkl. przegotowanej wody. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie zaleca sie stosowania. Podczas stosowania preparatu zaleca się przyjmowanie dużej ilości płynów.

Reklama

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex