Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗
Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗
Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗

Esseliv Max

Spis treści

Reklama

Esseliv Max - skład

1 kaps. zawiera 450 mg fosfolipidów z nasion soi. Lek zawiera olej sojowy i etanol.

Reklama

Esseliv Max - działanie

Lek o działaniu hepatoprotekcyjnym. Mechanizm działania polienylofosfatydylocholiny (PPC) polega głównie na zdolności do wbudowywania się w błony komórkowe i błony organelli komórkowych, gdzie zastępuje endogenne fosfolipidy. Wykazuje szczególne powinowactwo do komórek wątrobowych. W konsekwencji przyspiesza eliminację depozytów tłuszczu z hepatocytów, hamuje procesy włóknienia, normalizuje AspT, AlAT i GGTP. PCC zapobiega i ogranicza rozwój zwłóknienia wątroby wywołany alkoholem etylowym i czterochlorkiem węgla. Zwiększa aktywność kolagenazy, co przyspiesza rozkład kolagenu. W poalkoholowym uszkodzeniu wątroby oprócz hamowania procesów włóknienia, przyspiesza eliminację złogów tłuszczu z hepatocytów i normalizację biochemicznych wskaźników uszkodzenia wątroby. PCC wchłania się z przewodu pokarmowego w 90%. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 6 h od podania. Największe stężenie osiąga w wątrobie, tkance tłuszczowej zapasowej oraz mięśniach poprzecznie prążkowanych. Fosfolipidy są wydzielane głównie z żółcią. T0,5 wynosi około 30 h.

Esseliv Max - wskazania

Ostre i przewlekłe choroby wątroby, w tym poalkoholowe uszkodzenia wątroby, toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby. Wspomaganie leczenia zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej.

Reklama

Esseliv Max - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dzieci o masie ciała poniżej 15 kg.

Reklama

Esseliv Max - ostrzeżenia

Ze względu na zawartość oleju sojowego nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na orzeszki ziemne lub soję (oczyszczony olej sojowy może zawierać białko orzeszków ziemnych). W Farmakopei Europejskiej nie podano testu wykrywającego białko resztkowe. Lek zawiera małe ilości etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg na dawkę.

Reklama

Esseliv Max - ciąża

Brak danych klinicznych dotyczących stosowania polienylofosfatydylocholiny (PCC) w czasie ciąży. Należy zachować ostrożność przepisując lek kobietom w ciąży. Brak wystarczających danych dotyczących przenikania fosfolipidów z nasion soi do mleka ludzkiego.

Reklama

Esseliv Max - efekty uboczne

Niezbyt często: łagodne objawy ze strony przewodu pokarmowego takich jak nudności, wolne stolce lub uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.

Esseliv Max - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież: 2 kaps. (900 mg) 2 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kaps. (1800 mg); po 2-3 miesiącach 1 kaps. (450 mg) 2 razy na dobę. Dzieci o mc. >15 kg: 300 mg/10 kg mc./dobę; zwykle 1-2 kaps. (450-900 mg) 1-2 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kaps. (1800 mg). Lek należy przyjmować przez co najmniej 3 miesiące. Leku nie należy stosować u dzieci o masie ciała poniżej 15 kg. Sposób podania. Lek należy przyjmować w trakcie posiłków. Zawartość kapsułki można wycisnąć i podać dzieciom w niewielkiej ilości ciepłego mleka lub wody.

Esseliv Max - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Hepa-Merz
Heparegen
Sylicynar
Liv 52

Reklama

Czy ubytek słuchu można wyleczyć? 👂
Sprawdź!