Dla Ciebie, na zdrowie!

Hedussin

Spis treści

Reklama

Hedussin - skład

1 ml syropu zawiera 8,25 mg suchego wyciągu z liści bluszczu (Hedera helix L., folium) (4-8:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30% (m/m). Preparat zawiera sorbitol (E420).

Reklama

Hedussin - działanie

Preparat roślinny o działaniu wykrztuśnym. Mechanizm działania jest nieznany.

Reklama

Hedussin - wskazania

Preparat leczniczy roślinny stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku kaszlu produktywnego (mokrego). Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 2 lat.

Reklama

Hedussin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, na inne rośliny z rodziny Araliaceae lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat ze względu na ryzyko pogorszenia się objawów ze strony układu oddechowego.

Reklama

Hedussin - ostrzeżenia

W przypadku wystąpienia duszności, gorączki lub ropnej plwociny, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Ostrożnie stosować u pacjentów z zapaleniem błony śluzowej żołądka lub wrzodami żołądka. Utrzymujący się lub nawracający kaszel u dzieci w wieku od 2 do 4 lat wymaga diagnozy lekarskiej przed rozpoczęciem leczenia. 1 ml syropu zawiera do 469 mg sorbitolu (E420), dlatego nie powinien być stosowany przez pacjentów z rzadką dziedziczną nietolerancją fruktozy (HFI). Sorbitol może powodować dolegliwości żołądkowo-jelitowe i łagodny efekt przeczyszczający u dzieci.

Reklama

Hedussin - ciąża

Bezpieczeństwo podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone. W przypadku braku wystarczających danych nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i laktacji. Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu na płodność.

Reklama

Hedussin - efekty uboczne

Często: nudności, wymioty, biegunka. Niezbyt często: reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka skórna, reakcja anafilaktyczna, duszność). Jeśli wystąpią ciężkie działania niepożądane, należy przerwać leczenie.

Hedussin - interakcje

Nie stwierdzono wpływu preparatu na działanie innych leków. Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji lekowych.

Hedussin - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej: 6 ml syropu 2 razy na dobę (co odpowiada 99 mg suchego wyciągu z liści bluszczu na dobę). Dzieci w wieku 6-11 lat: 4 ml syropu 2 razy na dobę (co odpowiada 66 mg suchego wyciągu z liści bluszczu na dobę). Dzieci w wieku 2-5 lat: 2 ml syropu 2 razy na dobę (co odpowiada 33 mg suchego wyciągu z liści bluszczu na dobę). Utrzymujący się lub nawracający kaszel u dzieci w wieku od 2 do 4 lat wymaga diagnozy lekarskiej przed rozpoczęciem leczenia. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 2 lat jest przeciwwskazane. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień podczas stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Sposób podania. Należy mocno wstrząsnąć butelką przed każdym użyciem.

Hedussin - uwagi

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Ampułki z lekami mukolitycznymi
Leki mukolityczne - działanie i przykłady. Na co pomagają?
Kobieta z kaszlem może stosować lewodropropizynę
Lewodropropizyna - czym jest i jak działa ten lek? Preparaty
Deflegmin Baby
Deflegmin Junior
Erdomed Muko

Reklama

Jak mobilizować bliznę? 🩹
Sprawdź!