Hepacynar

Spis treści

Hepacynar - Skład

1 kaps. zawiera 400 mg wyciągu suchego z liści karczocha.

Hepacynar - Działanie

Preparat o działaniu żółciopędnym oraz obniżającym stężenie cholesterolu i triglicerydów we krwi. Likwiduje objawy niestrawności, działa ochronnie na miąższ wątroby, wzmaga ruchy perystaltyczne jelit, hamuje syntezę cholesterolu w wątrobie.

Reklama

Hepacynar - Wskazania

Niestrawność, zaburzenia trawienia (wzdęcia, uczucie pełności, zgaga, nudności). Wspomagająco w stanach podwyższonego stężenia cholesterolu i triglicerydów we krwi (w łagodnej i umiarkowanej hiperlipidemii), przy zachowaniu stosownej diety.

Hepacynar - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu i inne rośliny z rodziny <I>Compositae</I>/<I>Asteraceae</I>. Niedrożność dróg żółciowych.

Hepacynar - Ostrzeżenia

U pacjentów z rozpoznaną kamicą dróg żółciowych preparat może być stosowany wyłącznie za zgodą lekarza. Ze względu na zawartość laktozy preparat nie powinien być stosowany u pacjentów z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Hepacynar - Ciąża

Ze względu na brak badań klinicznych preparat może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

Hepacynar - Efekty uboczne

Rzadko mogą wystąpić łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, a u wrażliwych pacjentów reakcje nadwrażliwości.

Hepacynar - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli w niestrawności 1-2 kaps. raz na dobę. W stanach podwyższonego stężenia cholesterolu 3-5 kaps. na dobę w dawkach podzielonych; efekt terapeutyczny obserwuje się po 4-6 tyg. stosowania preparatu. W przypadku niestrawności u dzieci dawkowanie określa lekarz pediatra.

Hepacynar - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->