Heparegen

Heparegen należy stosować pomocniczo w czasie ostrych i przewlekłych chorób wątroby o różnym podłożu. Ponadto lek zalecany jest podczas toksycznego uszkodzenia wątroby wywołanego - alkoholem, lekami czy substancjami chemicznymi. Kwas zawarty w leku chroni miąższ wątroby przed negatywnym działaniem toksyn.

Spis treści

Heparegen - skład

1 tabl. zawiera 100 mg kwasu tiazolidynokarboksylowego. Preparat zawiera laktozę.

Heparegen - Działanie

Kwas tiazolidynokarboksylowy chroni miąższ wątroby przed uszkadzającym działaniem toksyn bakteryjnych, wirusowych oraz przemysłowych, leków i alkoholu.
Działa także żółciopędnie. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. W wątrobie ulega przemianie do N-formylocysteiny a następnie do cysteiny, która jako aminokwas zostaje włączona w procesy przemian metabolicznych.

Reklama

Heparegen - wskazania

Pomocniczo w ostrych i przewlekłych schorzeniach wątroby o różnej etiologii oraz w toksycznym uszkodzeniu wątroby spowodowanym alkoholem, lekami lub substancjami chemicznymi.

Heparegen - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas tiazolidynokarboksylowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Heparegen - ostrzeżenia

Ze względu na zawartość laktozy, preparatu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy–galaktozy.

Heparegen - ciąża

Nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią (brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania).

Heparegen - efekty uboczne

Częstość nieznana: nudności, odczyny skórne.

Heparegen - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: początkowo 200 mg (2 tabl.) 2-3 razy na dobę, następnie po ustąpieniu ostrych objawów 100 mg (1 tabl.) 2 razy na dobę. Dzieci w wieku 6-15 lat: 50 mg (1/2 tabl.)/10 kg mc. na dobę w 2-3 dawkach podzielonych.

Heparegen - uwagi

W celu obserwacji postępów leczenia zaleca się okresowo, co 4 tyg. wykonanie oznaczenia aktywności aminotransferaz. Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->