Lagosa

Spis treści

Lagosa - Skład

1 tabl. drażowana zawiera: 240 mg suchego ekstraktu z ostropestu plamistego (odpowiadającego 150 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibinę). Preparat zawiera laktozę.

Lagosa - Działanie

Preparat chroniący wątrobę przed działaniem związków toksycznych, pobudza jej zdolność regeneracyjną, utrudnia przenikanie czynników hepatotoksycznych do wnętrz komórek wątroby, stabilizuje i normalizuje funkcje komórek wątrobowych.

Reklama

Lagosa - Wskazania

Stany po uszkodzeniach wątroby spowodowanych działaniem związków toksycznych; jako leczenie wspomagające w przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

Lagosa - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub pomocnicze zawarte w preparacie.

Lagosa - Ostrzeżenia

Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 lat. Preparat zawiera laktozę, jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancje niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Lagosa - Ciąża

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Lagosa - Efekty uboczne

Sporadycznie: lekkie działanie przeczyszczające. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i zasięgnąć porady<br />lekarza.

Lagosa - Interakcje

Nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.

Lagosa - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabl. drażowana dwa razy na dobę. Dzieci do 12 lat: nie zaleca się stosowania. Tabletki powinny być przyjmowane z odpowiednią ilością płynu.

Lagosa - Uwagi

Pharmindex