ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Maximaroll

Spis treści

Reklama

Maximaroll - skład

1 tabl. zawiera 70 mg sylimaryny z wyciągu suchego z owocu ostropestu plamistego (24-27:1), o zawartości 58 % ± 10 % sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę. Preparat zawiera sorbitol.

Reklama

Maximaroll - działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Sylimaryna obniża poziom transaminaz (AspAT, AlAT) i bilirubiny oraz zwiększa stężenie albumin w osoczu krwi w stanach po ostrych toksycznych uszkodzeniach wątroby lub przewlekłych stanach zapalnych tego narządu. Stabilizuje błony komórkowe hepatocytów, chroniąc wątrobę przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych oraz zwiększa syntezę rybosomalnego RNA i nasila proces transkrypcji.

Reklama

Maximaroll - wskazania

Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po uszkodzeniu wątroby spowodowanym czynnikami wewnętrznymi lub zewnętrznymi np. alkoholem, toksycznymi środkami ochrony roślin. Pomocniczo w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby (wzdęcia, odbijania).

Reklama

Maximaroll - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Reklama

Maximaroll - ostrzeżenia

Ze względu na brak badań nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 lat. Ze względu na zawartość sortbitolu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Reklama

Maximaroll - ciąża

Ze względu na brak szczegółowych badań klinicznych dotyczących teratogennego działania sylimaryny i jej zdolności przenikania do mleka matek karmiących, preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i laktacji.

Reklama

Maximaroll - efekty uboczne

Nudności, dyskomfort w nadbrzuszu, bóle stawów, świąd, bóle głowy i wysypka. Po przyjęciu większych dawek sporadycznie występuje działanie przeczyszczające.

Maximaroll - interakcje

Stosowanie sylimaryny i metronidazolu powoduje zwiększenie klirensu metranidazolu i jego głównego metabolitu hydroksymetronidazolu, a także zwiększenie wydzielania z moczem metronidazolu i jego metabolitów oraz wpływa na szybszą eliminację chemioterapeutyku z ustroju.

Maximaroll - dawkowanie

Doustnie. W lekkich przypadkach: 1 tabl. 3 razy dziennie. W cięższych przypadkach: 2 tabl. 3 razy dziennie. Po ustąpieniu dolegliwości podaje się 1 tabl. 3 razy dziennie.

Maximaroll - uwagi


Podobne leki
Sylimarol
Legalon 140
Lagosa
Silimax

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!