Prostamol Uno

Spis treści

Prostamol Uno - Skład

1 kaps. zawiera: 320 mg wyciągu z owocu boczni piłkowanej.

Prostamol Uno - Działanie

Preparat pochodzenia roślinnego zawierający wyciąg etanolowy z owoców boczni piłkowanej. Mechanizm działania nie został w pełni potwierdzony. Przyjmuje się, że wyciąg z owoców boczni piłkowanej zmniejsza aktywność 5-alfa-reduktazy, przez co zmniejsza syntezę dihydrotestosteronu (DHT) i wywiera efekt antyandrogenowy. Inne właściwości wyciągu z owoców boczni piłkowanej, które również mogą mieć wpływ na hamowanie przerostu prostaty, to działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Reklama

Prostamol Uno - Wskazania

Łagodzi dolegliwości związane z rozrostem prostaty występujące przy oddawaniu moczu, jak np.: słaby strumień moczu, parcie na mocz, częstomocz, częste oddawanie moczu w nocy. Zaburzenia oddawania moczu występujące w początkowym stadium łagodnego rozrostu prostaty odpowiadające stadium I do II wg Alken lub II do III według Vahlensiek. Klasyfikacja stadiów zaawansowania łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (wg Alken): I stadium podrażnienia (dolegliwości podczas oddawania moczu, utrudnienie oddawania moczu z powodu podrażnienia dróg moczowych i/lub obecności przeszkody w drogach moczowych, całkowite opróżnienie pęcherza po mikcji); II stadium zalegania moczu (objętość moczu zalegającego w pęcherzu po mikcji > 50 ml, przerost mięśnia wypieracza pęcherza moczowego); III stadium dekompensacji (przepełniony pęcherz moczowy, ostre zatrzymanie moczu w pęcherzu, zastój moczu w drogach moczowych, niewydolność nerek).

Prostamol Uno - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Prostamol Uno - Ostrzeżenia

Preparat łagodzi dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego nie prowadząc do jego zmniejszenia, a tym samym nie eliminuje choroby. Pacjenci powinni regularnie konsultować się z lekarzem. Konsultacja lekarska jest konieczna zwłaszcza w przypadku stwierdzenia obecności krwi w moczu, przepełnionego pęcherza moczowego oraz w przypadku ostrego zatrzymania moczu w pęcherzu.

Prostamol Uno - Ciąża

Nie dotyczy. Preparat stosowany wyłącznie u mężczyzn.

Prostamol Uno - Efekty uboczne

Rzadko: zaburzenia żołądkowe.

Prostamol Uno - Interakcje

Nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.

Prostamol Uno - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. na dobę. <u>Sposób podania:</u> Kaps. należy połykać w całości popijając odpowiednią ilością płynu. Kaps. należy przyjmować codziennie o tej samej porze, po posiłku. Regularne przyjmowanie preparatu jest szczególnie ważne dla skuteczności leczenia. Czas trwania leczenia zależy od rodzaju, nasilenia oraz przebiegu choroby. O czasie trwania leczenia decyduje lekarz na podstawie wyników regularnych kontroli. Poprawa stanu pacjenta i zmniejszenie objawów najczęściej obserwuje się po około 4 tyg. od rozpoczęcia leczenia. Gdy dolegliwości nie ustępują lub nasilają się, należy skontaktować się z lekarzem.

Prostamol Uno - Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->