Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗

Prostamol Uno

Spis treści

Reklama

Prostamol Uno - skład

1 kaps. zawiera 320 mg wyciągu z owoców palmy sabal (9- 11:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: alkohol etylowy 96% ( V/V).

Reklama

Prostamol Uno - działanie

Preparat pochodzenia roślinnego. Przyjmuje się, że wyciąg z owoców palmy sabal (Serenoa repens) wywiera efekt antyandrogenowy blokując wiązanie DHT z receptorami oraz hamując aktywność 5-α-reduktazy. Wyciąg z owoców palmy sabal jest szybko wchłaniany. Po podaniu doustnym maksymalne stężenie w osoczu zostało osiągnięte po ok. 1,5 h.

Reklama

Prostamol Uno - wskazania

Preparat roślinny łagodzi objawy związane z rozrostem prostaty występujące przy oddawaniu moczu, jak np.: słaby strumień moczu, parcie na mocz, częstomocz, częste oddawanie moczu w nocy.

Reklama

Prostamol Uno - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Prostamol Uno - ostrzeżenia

Preparat łagodzi dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego nie prowadząc do jego zmniejszenia. Pacjenci powinni regularnie konsultować się z lekarzem. Konsultacja lekarska jest konieczna zwłaszcza w przypadku wystąpienia gorączki, skurczy lub stwierdzenia obecności krwi w moczu, bolesnego oddawania moczu, nietrzymania moczu ze stałym wyciekaniem z przepełnionego pęcherza moczowego oraz w przypadku ostrego zatrzymania moczu w pęcherzu.

Reklama

Prostamol Uno - ciąża

Nie dotyczy. Preparat stosowany wyłącznie u dorosłych mężczyzn.

Reklama

Prostamol Uno - efekty uboczne

Niezbyt często: nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha (w szczególności jeśli preparat przyjmowany jest na czczo). Częstość nieznana: ból głowy, alergia lub reakcje nadwrażliwości.

Prostamol Uno - interakcje

Odnotowano kilka przypadków podejrzenia interakcji z warfaryną. Opisano zwiększone wartości wskaźnika INR. Dotychczas nie stwierdzono interakcji z żadnymi innymi lekami.

Prostamol Uno - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. raz na dobę, o tej samej porze. Czas stosowania zależy od rodzaju, nasilenia oraz przebiegu choroby. Możliwe jest długotrwałe stosowanie. Regularne przyjmowanie preparatu jest szczególnie ważne dla skuteczności leczenia. Po około 6 tyg. można spodziewać się poprawy stanu pacjenta. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku, gdy dolegliwości nie ustępują lub nasilają się. Brak odpowiedniego zastosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat w zaburzeniach oddawania moczu występujących w łagodnym rozroście prostaty w stadium I do II. Sposób podania: Kapsułkę miękką należy połykać w całości, po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu.

Prostamol Uno - uwagi


Podobne leki
Poldanen
Tadenan
Bioprost
Sterko

Reklama

Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!