Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗

Provisc

Spis treści

Reklama

Provisc - skład

1 ml roztworu zawiera 10 mg soli hialuronianu sodu.

Reklama

Provisc - działanie

Preparat wiskoelastyczny do stosowania wewnątrzgałkowego. Jest jałową, apyrogenną, charakteryzującą się dużym ciężarem cząsteczkowym, nie wywołującą stanów zapalnych, wysoko oczyszczoną frakcją hialuronianu sodu, rozpuszczalną w roztworze soli fizjologicznej. Hialuronian sodu jest polisacharydem o dużym ciężarze cząsteczkowym, składającym się z glukuronianu sodu i N-acetyloglukozoaminy, który tworzy powtarzająca się disacharydowa jednostka łącząca alternatywnie wiązania glikozydowe beta 1-3 i beta 1-4. Działa jako płyn wypełniający przestrzeń komory przedniej, po zabiegu wypełniającej się ponownie cieczą wodnistą.

Reklama

Provisc - wskazania

Wskazany do stosowania w trakcie operacji zaćmy i implantacji soczewki wewnątrzgałkowej. Służy do utrzymywania odpowiedniej głębokości przedniej komory podczas operacji, umożliwiając zmniejszenie urazu śródbłonka rogówki. Zapobiega spłyceniu przedniej komory w trakcie operacji i przemieszczeniu ciała szklistego.

Reklama

Provisc - przeciwwskazania

Preparatu nie wolno stosować w przypadku uszkodzenia jałowego opakowania strzykawki lub kaniuli.

Reklama

Provisc - efekty uboczne

Preparat jest dobrze tolerowany, w niektórych przypadkach obserwowano przemijające podwyższenie ciśnienia śródgałkowego. Istnieją doniesienia o pooperacyjnych reakcjach zapalnych (wysięk ropny w przedniej komorze oka i zapalenie tęczówki), jak też o przypadkach obrzęku rogówki i dekompensacji rogówki.

Reklama

Provisc - dawkowanie

Indywidualnie w zależności od rodzaju zabiegu. Preparat należy podawać do przedniej komory oka za pomocą kaniuli lub igły. Wstrzyknięcie może być wykonywane przed lub po usunięciu soczewki oka. Preparatu można także użyć do pokrycia instrumentów chirurgicznych i soczewek wewnątrzgałkowych przed implantacją. Preparat może być ponownie użyty podczas operacji w celu uzupełnienia jego ubytków powstałych w trakcie wykonywania zabiegu. Zaleca się, by po operacji preparat został usunięty przez wypłukanie, nie należy przepełniać przedniej komory.

Reklama

Provisc - uwagi

Preparat należy: przechowywać w temperaturze 2-8st.C, chronić przed zamarznięciem, chronić przed światłem. Schłodzony preparat powinien być pozostawiony przed użyciem w temperaturze pokojowej przez 20-40 min.


Podobne leki
Healon GV
Healon
Viscoat
Healon 5

Reklama

Które nietolerancje pokarmowe są dziedziczne?
Sprawdź!