Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗

Septofar Mięta

Spis treści

Reklama

Septofar Mięta - skład

1 pastylka twarda zawiera: 0,60 mg amylometakrezolu oraz 1,20 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego. Preparat zawiera isomalt oraz maltitol.

Reklama

Septofar Mięta - działanie

Preparat o działaniu antyseptycznym.

Septofar Mięta - wskazania

Łagodzenie objawów bólu gardła u dorosłych i dzieci powyżej 6 lat.

Reklama

Septofar Mięta - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Septofar Mięta - ostrzeżenia

Ze względu na ryzyko uduszenia, preparat nie powinien być stosowany u dzieci < 6 lat. Długotrwałe stosowanie leku nie jest zalecane. W przypadku braku poprawy lub częstego nawracania objawów należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, nasilają się lub pojawią się inne objawy, takie jak wysoka gorączka, ból głowy, nudności lub wymioty i wysypka na skórze wtedy stan kliniczny pacjenta powinien zostać zbadany pod kątem zakażeń bakteryjnych (angina, zapalenie migdałków). Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Preparat zawiera maltitol i izomalt. Pacjenci z dziedziczną nietolerancją fruktozy nie powinni przyjmować tego leku. Lek może wywoływać łagodne działanie przeczyszczające, ponieważ zawiera 1,830 g izomaltu w każdej pastylce. Wartość kaloryczna: 2,3 kcal/g maltitol/izomalt.

Reklama

Septofar Mięta - ciąża

Ze względu na brak udokumentowanego bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Septofar Mięta - efekty uboczne

Rzadko: reakcje nadwrażliwości (w tym wysypka, swędzenie, pieczenie i obrzęk jamy ustnej lub gardła). Częstość nieznana: pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, ból języka (glossodynia) i dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (takie jak niestrawność, nudności).

Septofar Mięta - interakcje

Brak znanych istotnych interakcji klinicznych.

Septofar Mięta - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 pastylka, co 2-3 h, nie należy stosować więcej niż 8 pastylek w ciągu 24 h. Dzieci > 6 lat: maks. 4 pastylki w ciągu 24 h, z przynajmniej 2 h przerwą pomiędzy kolejnymi pastylkami. Nie zaleca się stosowania preparatu dłużej niż przez 3 dni. Szczególne grupy pacjentów. Preparat nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 6 lat. Nie jest konieczna zmiana dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku. Brak danych dotyczących stosowania leku u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek. Sposób podania. Należy pozwolić pastylce na powolne rozpuszczenie się w jamie ustnej. Nie należy połykać, żuć ani gryźć pastylki.

Septofar Mięta - uwagi

Amylometakrezol 0,60 mg i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy 1,20 mg pod postacią pastylek twardych nie mają wpływu lub wywierają nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Neo-Angin
Strepsils
Septolete Plus
Orofar MAX

Reklama

Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!