Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Structum

Structum stosowany jest w czasie leczenia objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Prowadzi do uelastycznienia chrząstki, szybko wchłaniając się z przewodu pokarmowego. Sprawdź jego dawkowanie, działanie, a także przeciwwskazania do stosowania.     
Spis treści

Reklama

Structum - skład

1 kaps. zawiera 500 mg siarczanu chondroityny w postaci soli sodowej. Kaps. zawierają etanol i sód.

Reklama

Structum - działanie

Kwaśny siarczan chondroityny jest jednym z podstawowych składników budowy kości i chrząstki. Nadaje chrząstce właściwości mechaniczne i elastyczne. Mechanizm działania siarczanu chondroityny polega na hamowaniu aktywności enzymów litycznych w obrębie chrząstki i pobudzeniu biosyntezy proteoglikanów. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Po podaniu doustnym preparatu w dawce jednorazowej maksymalne stężenie galaktozaminoglikanów w osoczu występuje po 30 min od podania.

Reklama

Structum - wskazania

Leczenie uzupełniające objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.

Reklama

Structum - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Structum - ostrzeżenia

Lek zawiera 54,6 mg sodu w każdej kapsułce, co odpowiada 3% zalecanej przez WHO maksymalnej 2 g dobowej dawki sodu u osób dorosłych. Preparat zawiera 7,5 mg alkoholu (etanolu) w każdej kapsułce, co jest równoważne z 0,11 mg/kg. Ilość alkoholu w jednej kapsułce tego leku jest równoważna mniej niż 1 ml piwa lub 1 ml wina. Mała ilość alkoholu w tym leku nie będzie powodowała zauważalnych skutków.

Reklama

Structum - ciąża

Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane (mniej niż 300 kobiet w ciąży) dotyczące stosowania siarczanu chondroityny u kobiet w okresie ciąży. W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania preparatu w okresie ciąży. Nie wiadomo czy siarczan chondroityny/metabolity przenikają do mleka ludzkiego. Nie można wykluczyć zagrożenia dla noworodków/dzieci. Preparat nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią.

Reklama

Structum - efekty uboczne

Często: zawroty głowy, biegunka, ból brzucha, nudności. Niezbyt często: pokrzywka, wysypka, świąd, obrzęk twarzy. Rzadko: wymioty, obrzęk naczynioruchowy, rumień.

Structum - interakcje

Nie przeprowadzono badań w zakresie interakcji siarczanu chondroityny z innymi lekami.

Structum - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: zwykle 1 kaps. 2 razy na dobę. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Nie ma dowodów naukowych na pozytywne działanie siarczanu chondroityny u dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat - należy go stosować wyłącznie u osób dorosłych (powyżej 18 lat).

Structum - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Arthryl
Aulin
Rodanol
Piascledine

Reklama

Które nietolerancje pokarmowe są dziedziczne?
Sprawdź!