Najzdrowsze miejsce w internecie

Sylimarol

Spis treści

Sylimarol - skład

100 g preparatu zawiera 1,097 g- 1,341 g wyciągu suchego z ostropestu plamistego, co odpowiada 0,7 g sylimaryny w przeliczeniu na sylibinę.

Sylimarol - działanie

Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu stabilizującym na błony komórek wątrobowych. Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Sylimarol - wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby, spowodowanych działaniem alkoholu, leków, substancji toksycznych (np. środków ochrony roślin) w celu łagodzenia objawów takich jak: wzdęcia, odbijanie, uczucie pełności w nadbrzuszu.

Sylimarol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub rośliny z rodziny złożonych (Compositae/Asteraceae) np. rumianek, arnikę. Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Sylimarol - ostrzeżenia

Preparat nie jest przeznaczony do leczenia ostrych zatruć. Podczas terapii i po jej zakończeniu należy unikać środków szkodliwych dla wątroby. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci do 12 rż. (ze względu na brak badań).

Sylimarol - ciąża

Bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone, dlatego nie zaleca się stosowania.

Sylimarol - efekty uboczne

Podczas stosowania może wystąpić słabe działanie przeczyszczające. Możliwe jest też wystąpienie reakcji alergicznych na składniki zawiesiny.

Sylimarol - dawkowanie

Doustnie: Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 2 łyżeczki preparatu 3 razy na dobę (ok. 30 ml na dobę). Zalecana dawka dobowa wynosi od 200-400 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibinę. Wstrząsnąć przed użyciem.

Sylimarol - uwagi

Pharmindex

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Dzbanek filtrujący - jaki wybrać i dlaczego filtrować wodę?
Jaki materac do łóżeczka dziecięcego? Na co zwrócić uwagę?
Jaki roller do twarzy wybrać i na co pomaga taki masaż?
Olejek CBD - jaki wybrać i czym się kierować przy zakupie?

Reklama