Dla Ciebie, na zdrowie!

Sylimarol Vita 150

Spis treści

Sylimarol Vita 150 - skład

1 kaps. zawiera 214,3 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego (20-34:1; ekstrahent – metanol 90%, benzoesan sodu <0,2%), 10 mg witaminy B1, 4 mg witaminy B2, 10 mg witaminy B6, 10 mg witaminy PP i 4 mg pantetonianu wapnia. Preparat zawiera benzoesan sodu (E211) i laktozę.

Sylimarol Vita 150 - działanie

Tradycyjny lek roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Uważa się, że flawonolignany zawarte w wyciągu wykazują działanie ochronne na komórki wątroby przez uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza hepatocytów.

Sylimarol Vita 150 - wskazania

Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Sylimarol Vita 150 - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Sylimarol Vita 150 - ostrzeżenia

Lek nie powinien być zalecany do leczenia ostrych zatruć. Nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania sylimaryny u dzieci, dlatego nie zaleca się podawania preparatu dzieciom poniżej 12 lat. Lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, brakiem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Preparat zawiera 0,43 mg benzoesanu sodu (E211) w każdej tabletce, co odpowiada 1,16 mg/g. Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na dawkę, to znaczy uznaje się go za „wolny od sodu”.

Sylimarol Vita 150 - ciąża

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Sylimarol Vita 150 - efekty uboczne

Podczas stosowania może wystąpić łagodne działanie przeczyszczające oraz inne przejściowe, łagodne zaburzenia żołądkowo - jelitowe (częstość nieznana).

Sylimarol Vita 150 - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 kaps. 2 razy na dobę, po posiłku. Preparat wymaga systematycznego stosowania przez ok. 2-4 tyg. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczenie do np. 6 miesięcy.

Sylimarol Vita 150 - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
Podobne leki
Esseliv Max
Cholestil Max
Essylimar
Raphacholin forte
Proursan - ulotka, skład i działanie leku
Może to Cię zainteresuje
Sproszkowana chlorella
Chlorella - właściwości i działanie. Z czym nie łączyć?
Antyoksydanty
Wolne rodniki - powstawanie i skutki. Jak się ich pozbyć?
Olej lniany na drewnianej desce z ziarnami siemienia lnianego
Olej lniany - właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga?
Korzeń żeń-szenia na wiklinowym półmisku
Żeń-szeń - jakie ma właściwości i na co pomaga? Działanie
Jaki aparat słuchowy wybrać?
Kliknij tutaj!