ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Sylimarol Vita 150

Spis treści

Reklama

Sylimarol Vita 150 - skład

1 kaps. zawiera 214,3 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego (20-34:1; ekstrahent – metanol 90%, benzoesan sodu <0,2%), 10 mg witaminy B1, 4 mg witaminy B2, 10 mg witaminy B6, 10 mg witaminy PP i 4 mg pantetonianu wapnia. Preparat zawiera benzoesan sodu (E211) i laktozę.

Reklama

Sylimarol Vita 150 - działanie

Tradycyjny lek roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Uważa się, że flawonolignany zawarte w wyciągu wykazują działanie ochronne na komórki wątroby przez uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza hepatocytów.

Reklama

Sylimarol Vita 150 - wskazania

Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Reklama

Sylimarol Vita 150 - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Sylimarol Vita 150 - ostrzeżenia

Lek nie powinien być zalecany do leczenia ostrych zatruć. Nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania sylimaryny u dzieci, dlatego nie zaleca się podawania preparatu dzieciom poniżej 12 lat. Lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, brakiem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Preparat zawiera 0,43 mg benzoesanu sodu (E211) w każdej tabletce, co odpowiada 1,16 mg/g. Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na dawkę, to znaczy uznaje się go za „wolny od sodu”.

Reklama

Sylimarol Vita 150 - ciąża

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Sylimarol Vita 150 - efekty uboczne

Podczas stosowania może wystąpić łagodne działanie przeczyszczające oraz inne przejściowe, łagodne zaburzenia żołądkowo - jelitowe (częstość nieznana).

Sylimarol Vita 150 - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 kaps. 2 razy na dobę, po posiłku. Preparat wymaga systematycznego stosowania przez ok. 2-4 tyg. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczenie do np. 6 miesięcy.

Sylimarol Vita 150 - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Maximaroll
Sylimarol
Legalon 140
Lagosa

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!