Uversan

Spis treści

Uversan - skład

1 tabl. powl. zawiera 250 mg suchego wyciągu z liści mącznicy lekarskiej.

Uversan - Działanie

Preparat o działaniu dezynfekującym drogi moczowe. Uwalniany z połączeń glikozydowych hydrochinon, przy pH moczu > 8, działa przeciwbakteryjnie, utrudniając zasiedlanie dróg moczowych przez drobnoustroje. Związki fenolowe działają słabo moczopędnie, a garbniki ściągająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Reklama

Uversan - wskazania

Tradycyjne leczenie infekcji dróg moczowych, takich jak zapalenie pęcherza, kiedy leczenie antybiotykami nie jest rozważane jako konieczne.

Uversan - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w przypadku niewydolności nerek, bezpośrednio po operacji nerek lub przewodu pokarmowego, a także w zanikowym nieżycie błony śluzowej żołądka oraz w niedokrwistości niedobarwliwej. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Uversan - ostrzeżenia

W czasie leczenia należy przyjmować środki chemiczne alkalizujące mocz. W przypadku wystąpienia krwi w moczu, bólów w okolicy lędźwiowej lub w podbrzuszu, gorączki, należy skontaktować się z lekarzem. Stosowanie preparatu nie może zastąpić antybiotykoterapii.

Uversan - ciąża

Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uversan - efekty uboczne

U pacjentów o wrażliwym żołądku i u dzieci mogą wystąpić nudności i wymioty.

Uversan - interakcje

Środki zakwaszające mocz mogą obniżyć skuteczność preparatu.

Uversan - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >12 lat: 2-3 tabl. 3 razy na dobę. Leczenie kontynuować do całkowitego ustąpienia objawów chorobowych, jednak nie dłużej niż 2 tyg. W przypadku gdy objawy nie ustąpią lub nasilą się po 2-3 dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem.
Lek przyjmować po posiłku.

Uversan - uwagi

Pharmindex
<-- popup -->