Uversan

Reklama

Działanie

Preparat o działaniu dezynfekującym drogi moczowe. Uwalniany z połączeń glikozydowych hydrochinon, przy pH moczu > 8, działa przeciwbakteryjnie, utrudniając zasiedlanie dróg moczowych przez drobnoustroje. Związki fenolowe działają słabo moczopędnie, a garbniki ściągająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Wskazania

Tradycyjne leczenie infekcji dróg moczowych, takich jak zapalenie pęcherza, kiedy leczenie antybiotykami nie jest rozważane jako konieczne.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w przypadku niewydolności nerek, bezpośrednio po operacji nerek lub przewodu pokarmowego, a także w zanikowym nieżycie błony śluzowej żołądka oraz w niedokrwistości niedobarwliwej. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Środki ostrożności

W czasie leczenia należy przyjmować środki chemiczne alkalizujące mocz. W przypadku wystąpienia krwi w moczu, bólów w okolicy lędźwiowej lub w podbrzuszu, gorączki, należy skontaktować się z lekarzem. Stosowanie preparatu nie może zastąpić antybiotykoterapii.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

U pacjentów o wrażliwym żołądku i u dzieci mogą wystąpić nudności i wymioty.

Interakcje

Środki zakwaszające mocz mogą obniżyć skuteczność preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >12 lat: 2-3 tabl. 3 razy na dobę. Leczenie kontynuować do całkowitego ustąpienia objawów chorobowych, jednak nie dłużej niż 2 tyg. W przypadku gdy objawy nie ustąpią lub nasilą się po 2-3 dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem.
Lek przyjmować po posiłku.

Reklama

Uwagi

Pharmindex