Zaburzenia psychiczne mogą być zaraźliwe wśród młodzieży 😦 Dowiedz się więcej!
Zaburzenia psychiczne mogą być zaraźliwe wśród młodzieży 😦 Dowiedz się więcej!
Zaburzenia psychiczne mogą być zaraźliwe wśród młodzieży 😦 Dowiedz się więcej!

Pielęgnacja twarzy

Świadoma pielęgnacja twarzy to jeden z elementów utrzymania skóry w idealnej kondycji. Ta kategoria zawiera artykuły m.in. o technikach masażu twarzy, różnych typach cery, a także o efektywnych zabiegach. Dzielimy się wiedzą, jak dbać o skórę, by była zdrowa i promienna. Twoja twarz zasługuje na najlepszą opiekę, a my pomożemy Ci ją zapewnić.

    Twarz wymaga specjalnego traktowania, ze względu na bardzo delikatną skórę. Kosmetyki do makijażu i pielęgnacji należy dobierać do indywidualnych potrzeb.

    Warto wcześniej skorzystać z porad kosmetologa, a następnie zakupić je z wybranej drogerii lub aptece.

    Pielęgnacja twarzy na co dzień

    Większość pań nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez wykonania chociażby delikatnego makijażu. Pozwala on zakryć drobne niedoskonałości jak przebarwienia, trądzik czy inne krosty na twarzy, a także podkreślić naturalne piękno.

    Wykonując makijaż należy zwrócić uwagę na:

    • Podkład do twarzy – należy dobrać go do potrzeb cery oraz przeznaczenia makijażu. Dzienny make-up lepiej wygląda z delikatnym podkładem, natomiast na wieczorne wyjście sprawdzi się podkład kryjący.
    • Konturowanie twarzy – pozwala zmienić kształt twarzy ukrywając jej mankamenty. Można wykonywać je suchymi lub mokrymi kosmetykami.
    • Brwi – trzeba pamiętać regulacji brwi, bez której nie uda się ich efektowne podkreślenie. Do przyciemnienia można użyć kredki, cieni lub pomady.
    • Oczy – można podkreślić je przy pomocy kolorowych cieni, kreski, a także sztucznych lub porządnie wytuszowanych rzęs.
    • Usta - w zależności od charakteru makijażu można nałożyć wyraźną szminkę lub delikatny błyszczyk.

    Należy pamiętać, że codzienny makijaż najlepiej będzie wyglądał z delikatnie podkreślonym okiem i lżejszym podkładem, natomiast efektowne stylizacje warto zostawić na wieczorne wyjście.

    Makijaż potrafi ukryć niesamowicie podkreślić atuty, jednak skóra po całym dniu pod warstwą kosmetyków potrzebuje odpoczynku. Dlatego wieczorna pielęgnacja powinna rozpocząć się od zmycia makijażu.

    Demakijaż twarzy i oczu wymaga następujących kosmetyków:

    • Żel do mycia twarzy
    • Płyn do demakijażu oczu
    • Mleczko oczyszczające
    • Tonik do twarzy
    • Krem nawilżający
    • Krem pod oczy

    Należy wykonywać go delikatnie, ale dokładnie. Przy pomocy płynu do demakijażu oczu i wacików trzeba usunąć tusz, cienie oraz resztki makijażu z okolic oczu. Następnie można przejść do mycia twarzy żelem, usuwania pozostałości mleczkiem i tonizowania. Ostatnim etapem jest nałożenie kremu nawilżającego i kremu pod oczy.

    Demakijaż jest niezwykle ważny, gdyż pozwala skórze oddychać i regenerować się w nocy. Jeśli zostanie on zaniedbany może prowadzić to do powstawania niedoskonałości.

    Zabiegi pielęgnacji twarzy

    Zabiegi na twarz pomagają zmagać się z niedoskonałościami skóry takimi jak trądzik, przebarwienia twarzy czy zmarszczki. Dobierane są indywidualnie przez specjalistę – kosmetologa.

    Najczęściej wykonywane zabiegi to:

    • Mikrodermabrazja – mechaniczne oczyszczanie skóry z martwego naskórka
      i wszelkich zanieczyszczeń. Wykorzystuje materiał ścierający, który jest rozpylany na skórę pod ciśnieniem, a następnie odsysany do osobnego pojemnika. Razem z nim odessany jest również zrogowaciały naskórek. Zalecana w przypadku przebarwień, zanieczyszczeń oraz blizn.
    • Peeling kawitacyjny -  głębokie oczyszczanie twarzy z nadmiaru sebum, martwego naskórka i bakterii. Wykonywane przy pomocy ultradźwięków. Odpowiednie nawet dla skóry wrażliwej.
    • Oczyszczanie twarzy manualne – przeznaczone dla osób z trudnymi do usunięcia zaskórnikami. Najczęściej wykonywane u osób z cerą tłustą i mieszaną.
    • Maseczki na twarz – odbierane są do problemów skóry, nakładane po wcześniejszym demakijażu.

    Innym z zabiegów jest depilacja twarzy. Owłosienie na twarzy występuje najczęściej u brunetek oraz osób z zaburzeniami hormonalnymi. W takim przypadku włosy pojawiają się nad górną wargą oraz na brodzie. Dla wielu pań jest to wstydliwy problem, jednak rozwiązuje go depilacja twarzy.

    Przede wszystkim należy wystrzegać się używania maszynek do golenia. Powodują one wzmocnienie włosów oraz podrażnienia. Jeśli występują pojedyncze włosy można usunąć je pęsetą.

    Depilacja twarzy może być wykonana także przy pomocy:

    • Kremów do depilacji
    • Wosku
    • Lasera

    Laserowe usuwanie owłosienia jest zdecydowanie najskuteczniejsza metodą. Mimo wysokiej ceny zalecana jest szczególnie tym paniom, które borykają się z gęstym owłosieniem.

    Jak odżywić skórę od wewnątrz?
    Dowiedz się!