Najzdrowsze miejsce w internecie

Jak doprowadzić się do orgazmu - poznaj najlepsze techniki i sposoby

Jak doprowadzić się do orgazmu? Masturbacja w przypadku kobiet i mężczyzn różni się pod względem mechaniki, a także emocjonalnej otoczki, w obu jednak przypadkach celem nadrzędnym jest orgazm. Jak samemu doprowadzić się do orgazmu?
masturbacja
Źródło: 123RF
W skrócie
 • Jak doprowadzić się do orgazmu? Samodzielne osiąganie rozkoszy różni się - pod względami mechanicznymi - u mężczyzn i kobiet.
 • Mężczyźni doprowadzają się do orgazmu najczęściej przez stymulację członka. Orgazm u kobiet osiągnąć można przez stymulację przynajmniej dwóch organów.
 • Seksuologowie opisują również przypadki osiągnięcia orgazmu przez kobiety bez dotykania. Nadchodzi on pod wpływem podniecenia wynikającego z fantazji seksualnych.
SPRAWDŹ TEŻ: Poznaj 7 faktów, dlaczego seks to zdrowie
Spis treści

Reklama

Czym jest orgazm?

Aby dowiedzieć się, jak doprowadzić się do orgazmu, najpierw warto przyjrzeć się temu, czym on właściwie jest. Orgazm to moment szczytowego podniecenia seksualnego, a jednocześnie maksymalnej rozkoszy uzyskiwanej w trakcie stosunku seksualnego, wzajemnych pieszczot lub masturbacji. Męski orgazm dodatkowo wiąże się z wytryskiem nasienia. 

Osiągnięcie orgazmu jest celem nadrzędnym i zwieńczeniem aktywności w przypadku większości praktyk seksualnych. Orgazm jest niezwykle złożonym zjawiskiem, do którego droga w przypadku kobiet i mężczyzn jest różna, inny jest też przebieg i odczucia związane ze szczytowaniem. Dodatkowo należy wiedzieć, że w przypadku kobiet możliwe jest osiągnięcie orgazmu poprzez stymulację przynajmniej dwóch organów (osobno lub jednocześnie) – łechtaczki i pochwy.

Jak doprowadzić się samej do orgazmu?

Jak doprowadzić się do orgazmu samej? Orgazm nie jest przywilejem przynależnym wyłącznie osobom mającym partnera seksualnego. Do orgazmu można się doprowadzić samemu w trakcie masturbacji, wykonując ruchy będące w pewnym sensie imitacją ruchów wykonywanych w czasie stosunku seksualnego. 

Jak doprowadzić siebie do orgazmu pochwowego? Najczęściej do stymulacji narządów płciowych używane są własne palce albo wibratory. Kobieta pociera newralgiczne miejsce – ważne jest, by samodzielnie odkryć swój rytm, tempo i charakter ruchów, które mogą być posuwiste, okrężne i inne. 

Rozpoczynając stymulację w określony sposób, najlepiej jest się go trzymać do końca, wszelkie zmiany tempa i sposobu pieszczot mogą oddalić orgazm. Masturbacja wymaga nawilżenia. W tym celu wykorzystać można naturalną wydzielinę z pochwy, a w razie braku wystarczającego podniecenia, przydatny może okazać się specjalny lubrykant. Pozycja w jakiej kobieta pieści łechtaczkę nie ma znaczenia.

Zobacz nasz redakcyjny test feromonów:

Reklama

Jak doprowadzić samą siebie do orgazmu?

Masturbacja, której celem jest orgazm pochwowy, w większym stopniu przypomina stosunek seksualny. Jak doprowadzić siebie do orgazmu? W tym przypadku większy użytek zrobić można z wibratora, aczkolwiek w wielu przypadkach własne palce w zupełności wystarczą. Wiele kobiet orgazm pochwowy osiąga poprzez stymulację punktu G, czyli niewielkiego „guziczka” znajdującego się na przedniej ściance pochwy, w odległości około 4-5 centymetrów od jej ujścia.

Także i w tym przypadku niezwykle ważne jest odpowiednie nawilżenie. Jeśli chodzi o rodzaj wykonywanych ruchów, każda kobieta musi nauczyć się reakcji własnego ciała i samodzielnie odkryć, co sprawia jej największą przyjemność. W ten sposób masturbacja nie tylko pozwala zaspokoić popęd seksualny, ale jest też doskonałym treningiem, z którego wnioski można wykorzystać w czasie zbliżenia.

Jak mężczyzna może doprowadzić się do orgazmu?

Jak szybko doprowadzić siebie do orgazmu? Jeśli chodzi o mężczyzn, sprawa jest nieco prostsza, przede wszystkim ze względu na mniej skomplikowaną mechanikę masturbacji. 

Jak doprowadzić siebie do orgazmu? Należy chwycić członek całą dłonią lub wybranymi palcami i zacząć wykonywać ruchy do tyłu i do przodu. 

Ich tempo i siła są kwestią indywidualną, zależą od:

 • sposobu przetwarzania bodźców, 
 • stopnia podniecenia, 
 • nastroju, 
 • nabytych doświadczeń 

– zazwyczaj w trakcie masturbacji wyrabiają się nawyki seksualne, które będą determinować możliwość osiągania przyjemności w przyszłości, po części także w kontaktach z partnerką. Co ważne, mężczyzna nie potrzebuje do masturbacji nawilżenia, aczkolwiek użycie lubrykantu może zapewnić dodatkowe doznania.

Reklama

Jak szybko doprowadzić się do orgazmu?

Aby przyspieszyć nadejście orgazmu, stosować można rozliczne wspomagacze. Zwłaszcza mężczyźni podatni są na bodźce wizualne, dlatego często sięgają po pornografię. Seksuologia zna też inne praktyki przyspieszające nadejście orgazmu w trakcie masturbacji, aczkolwiek w większości wymagają one wejścia na wyższy poziom wtajemniczenia, a niekiedy stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia.

Jak szybko doprowadzić się do orgazmu? Jedną z metod jest wstrzymanie oddechu. Brak tlenu przyspiesza szczytowanie i zwiększa jego moc, może jednak zakończyć się tragicznie. Mniej niebezpieczne, lecz bardziej perwersyjne są takie praktyki, jak dodatkowa stymulacja „męskiego punktu G”który znajduje się w odbycie. 

W przypadku kobiet najistotniejszy jest nastrój, dlatego najlepiej oddać się erotycznym fantazjom w sprzyjającej temu atmosferze. Seksuologowie uważają, że w czasie masturbacji doskonale sprawdzą się także romantyczne świece, olejki czy płyny do kąpieli.

Jak doprowadzić się do orgazmu bez dotykania?

Niekiedy zdarza się, że kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm bez stymulacji narządów płciowych. Jak doprowadzić się do orgazmu bez dotykania? Seksuologia zna przypadki osiągnięcia krańcowej rozkoszy wyłącznie wskutek podniecenia będącego rezultatem fantazji seksualnych.

Wymaga to jednak wyjątkowego rozbudzenia przy jednoczesnych predyspozycjach organizmu i umysłu do bardzo silnego przetwarzania bodźców emocjonalnych w podniecenie seksualne. Ponadto odnotowuje się też przypadki osiągnięcia orgazmu poprzez pieszczoty piersi u kobiet oraz stymulację odpowiedniego punktu w odbycie u mężczyzn, ale nie są to sytuacje częste. 

Czytaj również

Bibliografia

 • Z Izdebski, A Ostrowska, Seks po polsku: zachowania seksualne jako element stylu życia Polaków, Muza, Warszawa 2003.
 • E. Makulska–Gertruda, Temperament a masturbacja kobiet, Przegląd Terapeutyczny, Nr 6-7/2009.
 • W. Ślósarz, Analiza struktury preferencji zachowań seksualnych, Seksuologia Polska 2003; 1(1).
 • Z. Zdrojewicz, A. Idzior, A. Rząsa, O. Kocjan, P. Izydorczyk, Seksualność studentek wrocławskich uczelni - po 10 latach, Seksuologia Polska 2013; 11(2).
 • A. Kościańska, Czy onanista to też Polak? Debata o masturbacji 1993-1994, InterAlia: Pismo poświęcone studiom queer, 2012/7/8.
Piotr Brzózka
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka
Dziennikarz, autor tysięcy publikacji o tematyce ekonomicznej, politycznej, społecznej oraz medycznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Seks
Przeczytaj artykuł
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie w ten sposób jest możliwe?
Ciąża bez wytrysku
Przeczytaj artykuł
Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? - techniki, porady
Kobieta w łóżku
Przeczytaj artykuł
Jak podniecić mężczyznę - słowami, dotykiem, na odległość
Kobieta i mężczyzna w łóżku
Podobne artykuły
Prezerwatywy smakowe w różnych kolorach
Prezerwatywy smakowe - po co są? Zastosowanie i smaki
Seksowna kobieta w skórzanych rękawiczkach
Jak zaskoczyć faceta w łóżku? - techniki, porady, wskazówki
Antykoncepcja w implancie
Implant antykoncepcyjny - gdzie założyć i jakie mogą wystąpić skutki uboczne?
Rodzaje prezerwatyw
Prezerwatywy - jakie są rodzaje? Z lateksem i bez oraz inne
Może to Cię zainteresuje
Owoce dzikiej róży
Olej z dzikiej róży - właściwości. Jak i na co stosować?
Zabieg operacyjnego przeszczepu trzustki
Przeszczep trzustki - czy jest możliwy i ile się czeka?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Felinoterapeutka ze swoim kotem
Felinoterapia - czym jest terapia z kotem i komu może pomóc?

Reklama


Walcz z napięciem nerwowym! 🤬
Kliknij tutaj