Jak doprowadzić się do orgazmu? - techniki, wskazówki

Jak doprowadzić się do orgazmu? Masturbacja w przypadku kobiet i mężczyzn różni się pod względem mechaniki, a także emocjonalnej otoczki, w obu jednak przypadkach celem nadrzędnym jest orgazm. Jak samemu doprowadzić się do orgazmu?
masturbacja
Źródło: 123RF

Spis treści

Jak doprowadzić się do orgazmu – czym jest orgazm?

Orgazm to moment szczytowego podniecenia seksualnego, a jednocześnie maksymalnej rozkoszy uzyskiwanej w trakcie stosunku seksualnego, wzajemnych pieszczot lub masturbacji. U mężczyzn orgazm dodatkowo wiąże się z wytryskiem nasienia. 

Osiągnięcie orgazmu jest celem nadrzędnym i zwieńczeniem aktywności w przypadku większości praktyk seksualnych. Orgazm jest niezwykle złożonym zjawiskiem, do którego droga w przypadku kobiet i mężczyzn jest różna, inny jest też przebieg i odczucia związane ze szczytowaniem. Dodatkowo należy wiedzieć, że w przypadku kobiet możliwe jest osiągnięcie orgazmu poprzez stymulację przynajmniej dwóch organów (osobno lub jednocześnie) – łechtaczki i pochwy. 

Jak doprowadzić się samej do orgazmu łechtaczkowego?

Jak doprowadzić się do orgazmu samej? Orgazm nie jest przywilejem przynależnym wyłącznie osobom mającym partnera seksualnego. Do orgazmu można się doprowadzić samemu w trakcie masturbacji,wykonując ruchy będące w pewnym sensie imitacją ruchów wykonywanych w czasie stosunku seksualnego. 

Jak doprowadzić siebie do orgazmu pochwowego?Najczęściej do stymulacji narządów płciowych kobieta używa własnych palców albo wibratora. Aby osiągnąć orgazm łechtaczkowy, kobieta pociera newralgiczne miejsce– ważne jest, by samodzielnie odkryć swój rytm, tempo i charakter ruchów, które mogą być posuwiste, okrężne i inne. 

Co ważne, rozpoczynając stymulację w określony sposób, najlepiej jest się go trzymać do końca, gdyż wszelkie zmiany tempa i sposobu pieszczot mogą w przypadku kobiet oddalić orgazm. Podobnie jak stosunek seksualny, także masturbacja wymaga nawilżenia. W tym celu wykorzystać można naturalną wydzielinę z pochwy, a w razie braku wystarczającego podniecenia, przydatny może okazać się specjalny lubrykant. Pozycja w jakiej kobieta pieści łechtaczkę nie ma znaczenia, można to robić siedząc, leżąc na plecach, na boku, a nawet na brzuchu.

Jak doprowadzić samą siebie do orgazmu?

Masturbacja, której celem jest orgazm pochwowy, w większym stopniu przypomina stosunek seksualny. Jak doprowadzić siebie do orgazmu? W tym przypadku większy użytek zrobić można z wibratora, aczkolwiek w wielu przypadkach własne palce w zupełności wystarczą. Wiele kobiet orgazm pochwowy osiąga poprzez stymulację punktu G, czyli niewielkiego „guziczka” znajdującego się na przedniej ściance pochwy, w odległości około 4-5 centymetrów od jej ujścia. Także i w tym przypadku niezwykle ważne jest odpowiednie nawilżenie. Jeśli chodzi o rodzaj wykonywanych ruchów, każda kobieta musi nauczyć się reakcji własnego ciała i samodzielnie odkryć, co sprawia jej największą przyjemność. W ten sposób masturbacja nie tylko pozwala zaspokoić popęd seksualny, ale jest też doskonałym treningiem, z którego wnioski można wykorzystać w czasie zbliżenia. 

Jak mężczyzna może doprowadzić się do orgazmu?

Jak szybko doprowadzić siebie do orgazmu? Jeśli chodzi o mężczyzn, sprawa jest nieco prostsza, przede wszystkim ze względu na mniej skomplikowaną mechanikę masturbacji. 

Jak doprowadzić siebie do orgazmu?Należy chwycić członek całą dłonią lub wybranymi palcami i zacząć wykonywać ruchy do tyłu i do przodu. 

Ich tempo i siła są kwestią indywidualną, zależą od:

  • sposobu przetwarzania bodźców, 
  • stopnia podniecenia, 
  • nastroju, 
  • nabytych doświadczeń 

– zazwyczaj w trakcie masturbacji wyrabiają się nawyki seksualne, które będą determinować możliwość osiągania przyjemności w przyszłości, po części także w kontaktach z partnerką. Co ważne, mężczyzna nie potrzebuje do masturbacji nawilżenia, aczkolwiek użycie lubrykantu może zapewnić dodatkowe wrażenia.

Jak szybko doprowadzić się do orgazmu?

Aby przyspieszyć nadejście orgazmu, stosować można rozliczne wspomagacze. Zwłaszcza mężczyźni podatni są na bodźce wizualne, dlatego często sięgają po pornografię. Seksuologia zna też inne praktyki przyspieszające nadejście orgazmu w trakcie masturbacji, aczkolwiek w większości wymagają one wejścia na wyższy poziom wtajemniczenia, a niekiedy stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia. Jak szybko doprowadzić się do orgazmu? Jedną z metod jest wstrzymanie oddechu. Brak tlenu przyspiesza szczytowanie i zwiększa jego moc, może jednak zakończyć się tragicznie. Mniej niebezpieczne, lecz bardziej perwersyjne są takie praktyki, jak dodatkowa stymulacja „męskiego punktu G”,który znajduje się w odbycie. 

W przypadku kobiet najistotniejszy jest nastrój, dlatego najlepiej oddać się erotycznym fantazjom w sprzyjającej temu atmosferze. Seksuologowie uważają, że w czasie masturbacji doskonale sprawdzą się także romantyczne świece, olejki czy płyny do kąpieli.

Jak doprowadzić się do orgazmu bez dotykania?

Niekiedy zdarza się, że kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm bez stymulacji narządów płciowych. Jak doprowadzić się do orgazmu bez dotykania? Seksuologia zna przypadki osiągnięcia krańcowej rozkoszy wyłącznie wskutek podniecenia będącego rezultatem fantazji seksualnych. Wymaga to jednak wyjątkowego rozbudzenia przy jednoczesnych predyspozycjach organizmu i umysłu do bardzo silnego przetwarzania bodźców emocjonalnych w podniecenie seksualne. Ponadto odnotowuje się też przypadki osiągnięcia orgazmu poprzez pieszczoty piersi u kobiet oraz stymulację odpowiedniego punktu w odbycie u mężczyzn, ale nie są to sytuacje częste. 

Oceń artykuł

(liczba ocen 62)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!