Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Orgazm sutkowy istnieje. Jak go osiągnąć?

Orgazm sutkowy nie jest mitem. Niektóre kobiety mogą go doświadczać tak, jak łechtaczkowego czy pochwowego. Zobacz, jak doprowadzić partnerkę (lub siebie samą) na szczyt. Dowiedz się, jakie akcesoria mogą zwiększyć podniecenie.
Kobieta osiąga orgazm sutkowy
Źródło: 123RF
W skrócie
 • Orgazm sutkowy to skrajne podniecenie będące efektem stymulacji kobiecych piersi.
 • Sutki można pieścić dłonią, ale też używając do tego celu specjalnych akcesoriów – olejków, zacisków, masażerów.
 • Orgazm sutkowy u mężczyzn jest kwestią dyskusyjną. Większość specjalistów uważa, że nie jest możliwy, a ewentualne wyjątki jedynie potwierdzają regułę.
SPRAWDŹ TEŻ: Orgazm przez sen - kobiecy i męski. Czy jest możliwy?
Spis treści

Reklama

Co to jest orgazm sutkowy?

Orgazm sutkowy istnieje. Choć nie jest tak powszechny, jak pochwowy i łechtaczkowy, nie należy traktować go w kategoriach mitu. W sprzyjających okolicznościach umiejętna stymulacja piersi może doprowadzić do szczytowania.

Obszar ten należy bowiem do najlepiej unerwionych części ciała, stanowiąc rozległą i niezwykle czułą strefę erogenną. Nie u wszystkich osób, ale u większości. W badaniu opisanym przez Roy’a Levina i Cindy Meston stwierdzono, że stymulacja sutków w sytuacji intymnej:

 • zwiększa podniecenie u 81,5 proc. kobiet i 51,7 proc. mężczyzn,
 • obniża stopień pobudzenia u zaledwie 7,2  proc. kobiet oraz 7,5 proc. mężczyzn.

Oczywiście nie każde pieszczoty muszą się kończyć sutkowym orgazmem, jednak taki finał jest możliwy, zwłaszcza u kobiet po porodzie, w okresie laktacji, gdy piersi są wyjątkowo wrażliwe (podniecenie może być odczuwane wówczas nawet w czasie karmienia).

Reklama

Jak osiągnąć orgazm sutkowy?

Nie ma jednej odpowiedzi, na pytanie, jak osiągnąć orgazm sutkowy. Warto jednak poznać kilka zasad, które mogą się okazać niezwykle przydatne. Mówi o nich między innymi seksuolog Janet Brito na łamach Healthline:

 • stwórz atmosferę, przygaś światła, zapal świecie, włącz nastrojową muzykę;
 • przyjmij wygodną pozycję, tak aby móc skupić się wyłącznie na odczuwaniu przyjemności;
 • uwolnij umysł, myśl o tym co cię podnieca, zacznij fantazjować;
 • nie spiesz się, ciesz się wszystkim doznaniami;
 • eksperymentuj, szukaj tego co sprawia ci największą przyjemność.

Należy pamiętać, że odczuwanie rozkoszy jest cechą niezwykle indywidualną, a dróg prowadzących na szczyt są setki, zwłaszcza w przypadku kobiet. Dlatego niezbędna będzie w tym przypadku cierpliwość i umiejętność słuchania sygnałów wysyłanych przez ciało.

Należy też pamiętać, że pieszczoty trzeba przerwać, gdy zamiast przyjemności, powodują one dyskomfort. Nie jest to sytuacja częsta, ale może się zdarzyć.

Reklama

Jak doprowadzić do orgazmu sutkowego?

Jak doprowadzić do orgazmu sutkowego? Pieszczoty należy zacząć od delikatnych, kolistych ruchów, wewnętrzną częścią dłoni lub opuszkami palców, tak by przyzwyczaić piersi do dotyku. W dalszej kolejności można zacząć delikatnie całować sutki.

Wraz ze wzrostem podniecenia, stymulacja może być coraz bardziej bezpośrednia. Jeśli kobiecie sprawia to przyjemność, repertuar pieszczot poszerza się o mocne pocieranie, ugniatanie, szczypanie, gryzienie. Wszystko w tej materii zależy od indywidualnych preferencji.

Wspomniana wyżej Janet Brito radzi wyjść od subtelnych pieszczot palcami, by później urozmaicić i spotęgować doznania, sięgając po różnego typu akcesoria. Mogą to być olejki, ale też specjalne zaciski na sutki oraz wibrujące i ssące masażery do biustu, które są dostępne w sklepach z gadżetami erotycznymi.

Niewątpliwie warto poznawać siebie i przekraczać kolejne granice, mając jednak na uwadze, że w każdej chwili można się wycofać w obszary dobrze sobie znane – tę zasadę bezwarunkowo powinien szanować każdy partner (partnerka).

Zobacz nasz redakcyjny test feromonów:

Reklama

Czy jest możliwy orgazm sutkowy u mężczyzn?

Zdecydowanie więcej mówi się o przyjemności, jakiej w czasie pieszczot piersi mogą zaznać kobiety, a czy jest możliwy orgazm sutkowy u mężczyzn? Brito twierdzi, że tak, wielu innych specjalistów – że nie.

Męskie piersi także stanowią strefę erogenną, jednak nie tak wrażliwą, jak u kobiet. Orgazm sutkowy u faceta stanowi więc prawdziwy ewenement. Co nie znaczy, że należy zaniechać stymulacji tej części ciała. Wręcz przeciwnie. To element, który doskonale sprawdzi się w czasie gry wstępnej.

Pieszczoty męskich piersi można łączyć z całowaniem i dotykaniem innych części ciała – płatków i małżowin uszu, szyi, pleców, pośladków oraz oczywiście penisa i jąder. Dobrze jest przy tym umiejętnie dawkować napięcie.

Reklama

Orgazm sutkowy samemu i z partnerem

Pieścić piersi można w czasie stosunku seksualnego oraz zabaw z partnerem (ką), ale też w trakcie masturbacji, doprowadzając się do orgazmu sutkowego samemu. Praktyki autoerotyczne można ograniczyć do stymulacji wyłącznie biustu lub też sięgnąć drugą ręką niżej.

Stymulacja łechtaczki i pochwy po wcześniejszym pobudzeniu piersi często skutkuje wyjątkowo silnym orgazmem. Pamiętaj, że kluczowe znaczenie mają w tym przypadku doświadczenie, nastrój, predyspozycje. To co sprawia dużą przyjemność niektórym kobietom, a dla innych jest wręcz nieprzyjemne. Niekiedy piersi są tak tkliwe (na przykład przed miesiączką lub w czasie laktacji), że dotykanie ich dostarcza jedynie bólu i dyskomfortu. Nie należy wówczas kontynuować zabawy na siłę.

Czytaj również

Bibliografia

 • Roy Jerome Levin, Cindy Meston, Nipple/Breast Stimulation and Sexual Arousal in Young Men and Women, Journal of Sexual Medicine 3(3):450 – 454.
 • Janet Brito, How to Have a Nipple Orgasm: 23 Tips for You and Your Partner, https://www.healthline.com/health/womens-health/nipple-orgasm, [data dostępu 15.12.2021].
Piotr Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Dziennikarz wyróżniony w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2023". Autor tysięcy publikacji o tematyce medycznej, ekonomicznej, politycznej i społecznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Doznania seksualne
Czy pierwszy raz boli? Jakie odczucia mu towarzyszą?
Bolesny pierwszy raz
Masturbacja kobiet - na czym polega Sposoby na żeńską masturbację
Masturbacja u kobiet
Sex tantryczny – na czym polega i jak go uprawiać?
Tantra
Podobne artykuły
Zbliżenie kobiety i mężczyzny
Jak najlepiej dogodzić kobiecie? Sprawdzone techniki i porady
Kobieta i mężczyzna w łóżku
Jak podniecić mężczyznę słowami, dotykiem i na odległość. Co działa najbardziej?
Orgazm przez sen
Co wiemy na temat orgazmu przez sen?
Sposoby na zrobienie malinki
Jak się robi malinkę i w jaki sposób jej się pozbyć? Techniki i wskazówki
Kobieta w łóżku
Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Porady i techniki

Reklama


Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!