Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗

Orgazm po sześćdziesiątce

Czy satysfakcja z seksu rośnie wraz z wiekiem, czy wręcz przeciwnie? Seks seniorów to nie mit – badania amerykańskich naukowców wskazują, że kobiety po menopauzie osiągają rosnącą satysfakcję z seksu.
Spis treści

Na łamach „The American Journal of Medicine" naukowcy stwierdzili, że satysfakcja kobiet z seksu rośnie wraz z wiekiem. Badania trwały 40 lat i objęły 806 kobiet, które w chwili opracowywania raportu miały około 67 lat. Specjaliści z University of California, San Diego School of Medicine oraz Veterans Affairs San Diego Healthcare System podali, że aż 63% obserwowanych kobiet przeszło już menopauzę i nadal uprawiało seks. Choć stosunki odbywają się rzadziej, to 67% aktywnych seksualnie kobiet twierdziło, że zawsze lub prawie zawsze osiąga orgazm. Choć z wiekiem spada poziom libido, to nie ma to wpływu na jakość przeżywania orgazmu.

1/5 badanych kobiet przyznała, że ma wysokie libido, podczas gdy u 1/3 jest ono niewielkie, zaś 40% badanych twierdziło, że nigdy lub prawie nigdy nie odczuwało jakiegokolwiek pożądania seksualnego. Dla kobiet satysfakcją z seksu jest także poczucie bliskości oraz więzi emocjonalnej. Jest niezwykle ważne zwłaszcza w długich związkach. Badania wskazują, że zaawansowany wiek nie oznacza braku zadowolenia z życia intymnego. Prawie połowa kobiet powyżej 80. roku życia jest zawsze lub niemal zawsze usatysfakcjonowana życiem seksualnym. Orgazm po 60. roku życia, a nawet później jest tak samo albo nawet bardziej przyjemny.

Reklama

Zalety seksu

Seks poprawia nastrój i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Dobrze wpływa także na nasze zdrowie – redukuje bóle dzięki wzmożonej produkcji endorfiny, zmniejsza ryzyko chorób serca oraz poprawia sprawność fizyczną. Igraszki w sypialni łagodzą również schorzenia reumatyczne.

Seksualność człowieka zmienia się z czasem, co nie oznacza, że z wiekiem relacje intymne są mniej satysfakcjonujące. Mężczyźni po pięćdziesiątce myślą o seksie tak samo często jak trzydziestolatkowie, u kobiet szczyt zainteresowania seksem przypada na wiek około czterdziestu lat.

Seksuolodzy twierdzą, że w tym czasie najwięcej kobiet przeżywa wielokrotny orgazm, zaś po okresie menopauzy przestają martwić się antykoncepcją i ryzykiem niechcianej ciąży, co również dobrze wpływa na kontakty z partnerem. Jak podsumowują seksuolodzy – nie ma czegoś takiego jak emerytura, jeśli chodzi o życie seksualne.

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Doznania seksualne
Jak się robi malinkę i w jaki sposób jej się pozbyć? Techniki i wskazówki
Sposoby na zrobienie malinki
Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Techniki, porady, najlepsze sposoby
Seksowna kobieta w skórzanych rękawiczkach
Sex tantryczny – na czym polega i jak go uprawiać?
Tantra
Podobne artykuły
Masturbacja u kobiet
Masturbacja kobiet - na czym polega Sposoby na żeńską masturbację
Bolesny pierwszy raz
Czy pierwszy raz boli? Jakie odczucia mu towarzyszą?
Kobieta i mężczyzna w łóżku
Jak podniecić mężczyznę słowami, dotykiem i na odległość. Co działa najbardziej?
Orgazm przez sen
Co wiemy na temat orgazmu przez sen?
Zbliżenie kobiety i mężczyzny
Jak najlepiej dogodzić kobiecie? Sprawdzone techniki i porady

Reklama


Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!