Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Jak interpretować sny - ciążowy sennik

W czasach starożytnych wierzono, że sny są nieuchwytnym łącznikiem między światem ludzi i bogów. Z jednej strony fascynowały – z drugiej natomiast budziły lęk. A potem przyszło Oświecenie i sen zaczął być rozpatrywany w kategoriach medycznych i psychologicznych. Choć wiele osób wciąż wierzy w duchową moc snów, to nie warto opierać na nich życiowych decyzji. Traktuj je raczej jako sygnał wysyłany przez organizm na temat zmian, które w nim zachodzą i wyzwań, z jakimi mierzy się psychika (nawet jeśli sobie tego nie uświadamiasz). W ciąży takie sygnały mogą wiele powiedzieć Ci o potrzebach dziecka czy nawet zbliżającym się porodzie.
Kobieta w ciąży śni
źródło: materiały partnera
Spis treści

Reklama

O czym świadczą ciążowe sny o porodzie?

Nawet jeśli ciążą przebiega prawidłowo, a Ty czujesz się świetnie – mogą dręczyć Cię nocne koszmary. To całkowicie naturalne zjawisko. W ten sposób psychika odreagowuje podświadome obawy o to czy spełnisz się w roli rodzica, czy będziesz umiała zaopiekować się dzieckiem, aż wreszcie, czy zapewnisz mu bezpieczne warunku, tak pod względem finansowym, jak i otoczenia.

W zrozumieniu sygnałów wysyłanych przez psychikę pomoże Ci sennik ciąży. Stan błogosławiony wszak nie jest czasem na dostarczanie sobie dodatkowych stresów prowokowanych przez niezrozumienie nocnych marów.

Szczególnie często możesz mieć sny na temat samego porodu. To typowy zwiastun zmian w życiu. Nie chodzi bynajmniej wyłącznie o samo pojawienie się dziecka, ale też przeobrażenie się relacji z partnerem, modyfikację codziennych rutyn, inny niż dotychczas podział obowiązków, aż wreszcie – konieczność zepchnięcia swoich potrzeb na dalszy plan.

Przebieg porodu w czasie snu może Ci wiele powiedzieć o marzeniach i celach. Jeśli przyjście dziecka na świat przebiegło bez komplikacji –  w istocie jego pojawienie się nie tylko nie zakłóci realizacji Twoich planów, ale wręcz będzie im sprzyjać. W przypadku porodu ciężkiego – realizacja marzeń będzie wymagać od Ciebie sporego wysiłku. 

Więcej na temat snów w ciąży, ale też innych tematach ważnych w tym szczególnym czasie oraz po narodzinach dziecka – przytacza na portalu rodzice.pl.

Reklama

Co oznacza sen o urodzonym dziecku?

W ciążowych snach o porodzie nie zawsze wydajesz na świat dziecko… Czasami okazuje się, że rodzisz zwierzę! Co to oznacza? 

Jeśli urodzisz rybę, to niechybny znak, że Twój maluch rozwija się prawidłowo, a i po przyjściu na świat będzie cieszyć się dobrym zdrowiem (i to nawet gdy zacznie chodzić do żłobka lub przedszkola).

Natomiast narodziny orła mówią o talencie Twojej pociechy. Urodzi się z niezwykłym darem. Twoją rolą, jako rodzica, będzie wspieranie malucha by doskonalił się, w Tej dziedzinie.

Niepokojący może być natomiast sen o urodzeniu kota. To znak, że pojawienie się nowego członka rodziny podzieli Cię z partnerem. Warto więc już w ciąży wypracować podział obowiązków, zasady odwiedzin gości czy sposób pielęgnowania. Dzięki temu unikniecie wielu kłótni w czasie, gdy będziecie skrajnie zmęczeni opieką nad dzieckiem.

Nie stresuj się natomiast snami o urodzeniu zdeformowanego dziecka. To wyłącznie znak, że martwisz się o swojego malucha i pragniesz, jak każdy rodzic, aby urodziło się zdrowe. Takie sny są wyłącznie dowodem na to, że jesteś pełna empatii i gotowa na przelanie miłości na nowego członka rodziny.

Bibliografia

  • E. Krzykała, Sen w ujęciu racjonalisty: rozprawa teoretyczno-filozoficzna Hugona Kołłątaja nad snami, czyli nad marzeniami nocnymi moje uwagi, „Polska Akademia Nauk Oddział w Krakowie i Wydział Polonistyki UJ” 2017, z. 5 (344), s. 461–473.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Zdrowy sen
Ile można nie spać? Ile człowiek może wytrzymać bez snu?
Sen
Hipnoza na sen - jak działa i czy pomaga w walce z bezsennością?
Hipnotyzowanie osoby z problemem bezsenności
Sny erotyczne - skąd się biorą i co znaczą?
Sny o erotycznym zabarwieniu
Podobne artykuły
Kobieta śpi na chmurze
Sen głęboki – czym jest i ile trwa. Co zrobić, żeby go wydłużyć?
Sposoby na szybkie zasypianie
Co zrobić, jak nie można zasnąć? Sprawdź skuteczne sposoby na szybkie zasypianie
Kobieta śpiąca nago pod kołdrą
Czy spanie nago jest zdrowe? Zalety i wady spania bez piżamy
Mężczyzna obudził się w nocy
Melatonina na sen – jak działa i kiedy warto stosować hormon snu?
Kobieta w łóżku po nocnych potach przed okresem
Nocne poty przed okresem - co oznacza nadmierna potliwość przed miesiączką?

Reklama


Które nietolerancje pokarmowe są dziedziczne?
Sprawdź!