Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗

Jak być bardziej męskim? 7 sprawdzonych porad

Każdy mężczyzna lubi czuć się męsko. Panowie starają się robić wszystko aby eksponować swoją męskość. Chcą czuć się pewnie dl siebie i być atrakcyjnym dla płci przeciwnej. Co sprawia że jesteśmy prawdziwymi facetami? Często mylnie wydaje nam się że coś zaimponuje kobiecie a tymczasem działanie takie przynosi odpowiedni sutek. A co dla kobiet jest atrakcyjnym w mężczyźnie?
męski facet
Spis treści

Wygląd, strój, sposób bycia, to wszystko składa się na całokształt i na to jak jesteśmy postrzegani przez innych między innymi właśnie przez kobiety. Każda z Pań ma oczywiście swoje indywidualne upodobania, lecz jedno jest pewne - prawdziwy, pewny siebie facet to magnes na większość kobiet. Należy więc przestrzegać kilku zasad które pozwolą Panom na bycie męskim. 

Reklama

Ubranie dla mężczyzny

Strój - to coś na co zwracamy ogromna uwagę już przy pierwszym kontakcie. Jest to niejako jeden z pierwszych elementów zauważanych przy poznaniu kogoś. Ubiór oczywiście powinien być dopasowany do okoliczności. Nie zawsze musimy występować w pełnym garniturze, szczególnie że są Panowie którzy nie szczególnie lubią chodzenie w takim stroju, wolą na co dzień luźniejsze stylizacje. Nic w tym złego!

Nie tylko mężczyzn ubrany na galowo może dobrze wyglądać, równie elegancko można wyglądać w dżinsach i koszulce, lub w ulubionych adidasach. Ważne żeby nasze ubranie zawsze było czyste, schludne, a rozmiar odpowiednio dopasowany.

Mężczyźni często mają tendencje do chodzenia w jednym t-shircie lub spodniach kilka lat, ponieważ przywiązują się do niego zupełnie nie zwracając uwagi na to że stracił już swoje atuty i nie wygląda dobrze. Z takimi rzeczami należy się rozstać, a w najgorszym przypadku schować głęboko na dno szafy. 

Reklama

Fryzura

Kolejną kwestią o której każdy mężczyzna powinien pamiętać to zadbana nienaganna fryzura. W dzisiejszych czasach Panowie odwiedzają salony fryzjerskie nie rzadziej niż Panie. Coraz większą uwagę mężczyźni przywiązują do stanu swoich włosów, do ich pielęgnacji i do ogólnego ich wyglądu.

Stosują kosmetyki przystosowane odpowiednio do struktury ich włosa, odwiedzając fryzjera stosują zabiegi pielęgnacyjne, a codziennie rano przed lustrem starannie układają fryzurę do wyjścia. Nie ma w tym nic dziwnego w końcu aparycja jest niezwykle ważna, a zaniedbane włosy nie świadczą dobrze o ich właścicielu. 

Reklama

Nienaganny wygląd

Nie tylko o strój i fryzurę powinni zadbać Panowie którzy dbają o swój wizerunek. Ważne jest aby ich dłonie i skóra były zadbane, a ciało pachnące. Nie należy zatem bronić się przed sięganiem po krem do twarzy, rąk czy balsam do ciała.

Dbanie o swoje ciało jest tak samo ważne w przypadku mężczyzn jak w przypadku kobiet. Nikogo nie dziwi też widok Pana u kosmetyczki który wykonuje zabiegi pielęgnacyjne. Jest to zupełnie normalne, a nawet wskazane jeżeli chcemy zachować odpowiednią formę i podobać się kobietom. 

Reklama

Dobre maniery

Facet który zachowuje się w sposób arogancki i wulgarny wcale nie wydaje się bardziej męski. Wręcz przeciwnie, takie zachowanie odbiera mu klasę, a Panie nie będą spoglądać przychylnie na kogoś o takim zachowaniu. Ceni się za to dobre wychowanie i dobre maniery.

Niektóre zwyczaje uznane za starodawne, na przykład otwieranie kobiecie drzwi lub pocałunek w dłoń na przywitanie nadal w większości kobiet budzą pozytywne emocje, a mężczyzna który je stosuje od razu zyskuje w ich oczach. Ważne też aby Panowie potrafili zachować się w miejscu publicznym, należy zatem zapoznać się z podstawowymi zasadami savoir-vivre'u zanim zabierzemy wybrankę do restauracji czy też teatru. 

Reklama

Pewność siebie

Bez wątpienia, Panowie którzy są bardziej pewni siebie wywołują większe wrażenie na płci przeciwnej. Kobiety lubią czuć się słabsze, dlatego pewność mężczyzn zupełnie ich nie przytłacza, wręcz przeciwnie, pozwala poczuć się bezpiecznie.

Mężczyzną którzy dobrze czują się ze swoją osobą łatwo przychodzi pewność, natomiast jeżeli nie jesteśmy do końca pewni siebie powinniśmy lekko zagrać i nauczyć się tego. Należy jednak uważać żeby nie przekroczyć cienkiej granicy jaka dzieli pewność siebie z arogancją ponieważ jest to cecha nie należąca do pozytywnych, wręcz przeciwnie odpycha kobiety i sprawia że nie chcą kontaktu z osobą o takim zachowaniu. 

Reklama

Relacje z kobietami

Nie bez znaczenia jest też zachowanie mężczyzn w relacjach damsko mękich. Bardzo ważne jest aby zachowanie mężczyzny wzbudzało w kobiecie poczucie bezpieczeństwa. Prawdziwy mężczyzna nad wszystko dba o potrzeby swojej wybranki i sprawia że czuje się ona komfortowo, okazuje jej należyty szacunek i zrozumienie.

Ta sama zasada powinna obowiązywać w sferze intymnej, podczas zbliżeń powinno panować wzajemne zrozumienie, a mężczyzna powinien zapewnić kobiecie ponad wszystko poczucie bezpieczeństwa. Takie drobne gesty okazywane przez mężczyzn sprawiają że kobiety czują się przy nich swobodnie i dobrze a to czyni mężczyznę bardziej męskim.

Częstym problemem są również problemy mężczyzn w sferze erotycznej. Problemy na przykład z erekcją sprawiają ze sami mężczyźni czują się mniej męsko a to przekłada się na ich stosunki z partnerka. Należy wiec zadbać również o zdrowie które jest w tym przypadku tak ważne. 

Reklama

Odpowiedzialność

Od starożytnych czasów wiadomo że kobiety często wybierają mężczyzn jako potencjalne głowy rodziny i ojców dla ich dzieci. Trzeba wiedzieć że wtedy jedną z bardziej pożądanych cech dla kobiety u wybranka jest to że odznacza się on odpowiedzialnością. Jeżeli kobieta wiąże z mężczyzną swoją przyszłość ta cecha jest dla niej bardzo ważna.

Odpowiednia troska o bliskich to coś co rozczula wiele kobiet i stawia mężczyzn w korzystnym świetle. 

Jak wiadomo, ile kobiet tyle preferencji dotyczących męskich cech, lecz dużo z nich sprowadza się do wspólnego mianownika. Warto więc zadbać o swój wygląd i pamiętać o dobrym wychowaniu, ponieważ pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, i kiepskim początkiem możemy zaprzepaścić obiecującą znajomość.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Wiadomości
Nowe przepisy dotyczące programu Profilaktyka 40 PLUS. Jak zmieni się program w 2024 roku?
Lekarz wypełnia ankietę biorąc udział w programie Profilaktyka 40 PLUS
Kalendarz obowiązkowych i zalecanych szczepień dziecka - kiedy trzeba je zrobić?
Szczepienie dziecka zgodnie z kalendarzem szczepień
Księżna Kate choruje na nowotwór. Co to jest chemioterapia prewencyjna?
Kobieta po podaniu chemioterapii prewencyjnej
Podobne artykuły
Burza piaskowa
Pył z Sahary w Polsce. Czy pył saharyjski może być groźny dla zdrowia?
Chcesz zmienić kolor oczu? Użyj lasera
Pacjent chory na stwardnienie rozsiane
Mam stwardnienie rozsiane - relacja pacjenta z forum
Doktor Bizoń
Doktor Bizoń o terapii raka endometrium: „Najważniejsza jest personalizacja leczenia”
Długość życia po chemioterapii - chory mogą żyć dłużej!

Reklama


1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!