Najzdrowsze miejsce w internecie

Na czym polega plastyka powiek górnych i dolnych?

Plastyk powiek
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Czy należysz do osób, które nie są do końca zadowolone z wyglądu swoich powiek? Może to wydawać się mało istotnym problemem, ale nadmiar tkanki tłuszczowej na powiekach, może prowadzić do zawężenia szczeliny oka, a tym samym będzie ograniczać pole widzenia. Są również inne powody, dla których możemy chcieć skorygować wygląd swoich powiek. Estetyka ich wyglądu również jest sprawą ważną dla wielu osób. Opadająca mocno na oczy powieka, może zaburzać proporcje twarzy, a także będzie zmniejszać wygląd oka, co rzutuje na wizerunku człowieka. Z pomocą przychodzą wówczas specjalistyczne zabiegi kosmetologii estetycznej, polegające na usunięciu nadmiaru skóry w znieczuleniu miejscowym. Plastyka powiek szczegółowo została opisana na stronie https://www.wrosinski.pl/zabiegi/plastyka-powiek/.

Co należy wiedzieć o plastyce powiek?

Plastyka powiek górnych jest najczęściej wykonywanym zabiegiem, którego czas trwania wynosi od 30 do 45 minut. Osoby decydujące się na ten zabieg, mogą w ten sposób wyeliminować charakterystyczne "worki pod oczami", a także odmłodzić swoją twarz nawet o kilkanaście lat! Zdecydowana większość osób, które przystępują do zabiegu plastyki powiek, ukończyła 35 lat. Efekty takiego zabiegu utrzymują się przez bardzo długi czas, średnio od 7 do 10 lat! Sam zabieg podnoszenia powiek górnych jest bezpieczny i polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz modyfikowaniu wyglądu powieki. Zostaje ona bardziej napięta, odsłaniając większą część oka, poprawiając komfort patrzenia.

O czym trzeba pamiętać, zanim zdecydujesz o usunięciu nadmiaru skóry z powiek?

Plastyka powiek górnych polega na wykonaniu małego nacięcia wzdłuż naturalnego załamania powieki. Dzięki temu usuwa się nadmiar tłuszczu, skóry oraz dokonuje się wzmocnienia napięcia mięśniowego. Po zabiegu blizny są ukryte w załamaniach skóry i nie rzucają się w oczy. Polecamy użycie szwów rozpuszczalnych, których nie trzeba usuwać. W przypadku tradycyjnych szwów zdejmujemy je po 7 dniach. Warto również wiedzieć, że normalne funkcjonowanie, przede wszystkim patrzenie jest możliwe już tego samego dnia, w którym zabieg został wykonany. Osobom, którym dokucza opadająca powieka i usuną ją metodą chirurgiczną, odradza się noszenie soczewek kontaktowych przez około 7 dni po zabiegu. Jest to czas potrzebny na wyzdrowienie oka i zagojenie się ran. Pełny powrót do zdrowia następuje po około 10 dniach liczonych do czasu, w którym została wykonana wtórna plastyka powiek górnych. U osób, u których usunięto przepukliny tłuszczowe, powinno nastąpić wyłączenie alkoholu ze spożywania przez około 1,5 tygodnia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Zdrowie
Przeczytaj artykuł
Witaminy na oczy - co jeść na wzrok? Dieta
Przeczytaj artykuł
Zaburzenia widzenia – chwilowa utrata wzroku. Przyczyny
Kobieta na badaniu wzroku
Przeczytaj artykuł
Jakie są zalety i wady soczewek całodobowych?
Soczewki całodobowe
Podobne artykuły
Soczewki i okulary
Jakie soczewki wybrać i na co zwrócić uwagę?
Okulary na wady wzroku
Wady wzroku - jakie są rodzaje? Skala, objawy i operacja
Okularu korekcyjne
Nowe okulary i oprawki - jak wybrać i na co zwrócić uwagę?
Oko przed badaniem USG
USG oka - co wykrywa i jak się przygotować do badania? Cena
Może to Cię zainteresuje
Owoce dzikiej róży
Olej z dzikiej róży - właściwości. Jak i na co stosować?
Zabieg operacyjnego przeszczepu trzustki
Przeszczep trzustki - czy jest możliwy i ile się czeka?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Felinoterapeutka ze swoim kotem
Felinoterapia - czym jest terapia z kotem i komu może pomóc?