Dla Ciebie, na zdrowie!

Na czym polega przedłużanie włosów ultradźwiękami?

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową pozwoli cieszyć się dłuższymi kosmykami bez konieczności ich żmudnego zapuszczania. Na czym polega metoda ultradźwiękowa przedłużania włosów i ile trzeba zapłacić za zabieg nią wykonany?
Kobieta po zabiegu przedłużania włosów ultradźwiękami
Źródło:123RF
Spis treści

Na czym polega przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową?

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów to łączenie naturalnych kosmyków z doczepianymi pasemkami za pomocą specjalnego urządzenia, które przypomina trochę prostownicę. Zamiast ciepła, wydziela ono jednak fale akustyczne o wysokich częstotliwościach, dzięki czemu nie niszczy włosów i nie wywiera żadnego wpływu na skórę głowy. 

Metoda ta pozwala osiągnąć długotrwały i estetyczny efekt w bezpieczny sposób, dzięki czemu z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i zaufanie zadowolonych kobiet. Pasemka używane przy przedłużaniu włosów ultradźwiękami są włosami naturalnymi, dzięki czemu nie odznaczają się od kosmyków, z którymi są łączone. Zaletą opisywanej metody jest także fakt, że nową fryzurę można dowolnie zmieniać. Koloryzacja, laminowanie włosów, używanie lokówki, czy prostownicy wpłynie na doczepione włosy dokładnie w taki sam sposób, jak na naszą naturalną czuprynę.

Jak działa maszyna do przedłużania włosów ultradźwiękami?

Maszyna do przedłużania włosów ultradźwiękami emituje fale, które wpływają na powstanie odpowiednio wysokiego ciśnienia, a także drgania o natężeniu pozwalającym na połączenie włosów naturalnych z doczepianymi bez czynienia żadnych szkód dla kosmyków. 

Aparatura działa punktowo, na powierzchnię kosmyków znajdujących się między płytkami urządzenia. Poprzez emisję ultradźwięków cząsteczki zawartej we włosach keratyny są wprowadzane w drgania, które powodują zmianę ich struktury i właściwości. Właśnie dzięki temu możliwe jest połączenie dwóch pasemek kosmyków.

Sprawdź też: Normalne wypadanie włosów czy łysienie?

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową - cena

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową, to obok przedłużenia keratynowego, jeden z najdroższych sposobów na zagęszczanie fryzury. Koszt zabiegu zależy przede wszystkim od salonu fryzjerskiego - jego lokalizacji i renomy - oraz użytych przez fryzjera materiałów. Im lepsza jakość doczepianych pasemek, tym większa cena zabiegu. Zwykle wynosi ona od 1500 do 2500 zł. 

Samo przedłużanie włosów ultradźwiękami nie trwa dłużej niż wykonywane innymi metodami i zwykle zajmuje około 3-4 godzin. Dokładny czas (a także cena) zależy między innymi od gęstości włosów i efektu, na jakim nam zależy. Jeśli bardziej niż przedłużyć, chcemy zagęścić włosy, ze względu na większą ilość użytych pasemek proces ten może potrwać trochę dłużej i nieco więcej nas kosztować. Ze względu na dużą ilość czynników, dokładną cenę przedłużania włosów metodą ultradźwiękową będzie można poznać dopiero po konsultacji z fryzjerem.

Przedłużanie włosów a ultradźwięki - wady i zalety

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów to metoda idealna dla osób o słabych i cienkich włosach, ponieważ nie wykorzystuje się przy niej wysokiej temperatury. To sposób dobry także dla kobiet, których kosmyki zostały zniszczone przez długotrwałe rozjaśnianie czy zbyt częste używanie wysokiej temperatury przy stylizacji włosów. 

Przedłużanie włosów ultradźwiękami poleca się również kobietom uczulonym na metal, który stosuje się w popularnej metodzie na mikroringi. Przedłużona ultradźwiękami fryzura wygląda bardzo naturalnie, ponieważ miejsca łączenia kosmyków z doczepami są płaskie, a przez to praktycznie niewidoczne. Pozostałe zalety tej metody to także jej trwałość (sztuczne włosy można nosić nawet do 6 miesięcy) oraz plastyczność łączeń, która umożliwia wykonywanie różnego rodzaju fryzur. Przy tak dużej ilości plusów przedłużania włosów ultradźwiękami występuje bardzo mało wad. Minusy to jedynie dłuższy czas ściągania pasemek, jak również odświeżenia fryzury.

Zobacz także:

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Uroda i sport
Przeczytaj artykuł
Domowe sposoby na łupież. Jak skutecznie pozbyć się łupieżu?
Włosy z białym łupieżem
Przeczytaj artykuł
Keratyna do włosów: co to jest, jak stosować i gdzie kupić?
Włosy przed i po keratynowym prostowaniu
Przeczytaj artykuł
Kozieradka na włosy – jakie daje efekty? Jak stosować?
Nasiona kozieradki
Podobne artykuły
Kobieta robi sobie maseczkę z jajka na włosy
Maseczka z jajka na włosy - jak często używać? Efekty
Butelka z olejem makadamia
Olej makadamia - właściwości. Jak stosować kosmetyki?
Woda z brzozy
Woda brzozowa – działanie, zastosowanie, właściwości
Kobieta o wysokoporowatych włosach
Włosy wysokoporowate – czym olejować? Jak pielęgnować?
Może to Cię zainteresuje
Sproszkowana chlorella
Chlorella - właściwości i działanie. Z czym nie łączyć?
Antyoksydanty
Wolne rodniki - powstawanie i skutki. Jak się ich pozbyć?
Olej lniany na drewnianej desce z ziarnami siemienia lnianego
Olej lniany - właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga?
Korzeń żeń-szenia na wiklinowym półmisku
Żeń-szeń - jakie ma właściwości i na co pomaga? Działanie

Odczuwasz niedobór magnezu?
Kliknij tutaj!