Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗

Naturalne afrodyzjaki vs. Viagra

Seks jest naturalnym zachowaniem człowieka. Wprowadza w życie związku harmonie i pojednanie. Jednak, gdy w to życie wkrada się niemoc seksualna pierwsza rzeczą jaka przychodzi na myśl jest pomoc w postaci niebieskiej tabletki. Popularny współcześnie środek na impotencje stał się symbolem lekarstwa i zdominował nasz rynek. Omotani przez świat farmakologii ludzie zapomnieli, że istnieją także naturalne środki zaradcze na problemy z erekcją. Dlatego eksperci radzą, że zanim sięgnie się po chemię, warto jest wypróbować naturalne dary natury.
Spis treści

Reklama

Najpierw diagnoza

Mężczyźni często podejmują próby samo leczenia bez konsultacji z lekarzem specjalistą. Takie zachowanie jest ryzykowne, ponieważ pierwsze obawy zaburzeń erekcji mogą być symptomem poważnej choroby takiej jak miażdżyca lub cukrzyca. Dlatego, aby ustrzec się nieprzyjemnych następstw choroby, diagnoza przed rozpoczęciem terapii jest rzeczą niezbędną.

Reklama

Kiszona kapusta

Na podstawie badań z King’s College udowodniono że najskuteczniejszą naturalną viagrą jest …. kiszona kapusta. Często towarzysząca na naszych polskich stolach potrawa nie kojarzy się nam z afrodyzjakiem. A jednak! Jej kwaśny sok jest jednym z najmocniejszych afrodyzjaków.

Reklama

Arbuz

Wśród kuchennych specjałów ważną rolę odgrywa arbuz. Ma on nie tylko właściwości bakteriobójcze ale i jak się okazuje chroni też układ krwionośny przed zakrzepem. Spożywany wraz ze skórką pełni doskonałą funkcje pobudzającą układ rozrodczy do działania.

Reklama

Żeń-szeń

Terapeutyczna moc gromadzi się także w korzeniu żeń - szenia. Koreański korzeń od dawna słynie z właściwości pobudzenia funkcji seksualnych mężczyzn. Po przeprowadzaniu badaniach na temat jego działania naukowcy do końca nie umieli wytłumaczyć jego skuteczności. Mimo to wielu lekarzy poleca żeń - szeń dla mężczyzn przechodzących przez dyskomfort życia seksualnego.

Reklama

Sok z granatu

Bogate w przeciwutleniacze związki zawarte w soku z granatu wykazały liczne korzyści zdrowotne. zmniejszające ryzyko chorób serca i nadciśnienie tętnicze. Niema bezpośredniego działania soku na zaburzenia potencji jednak jego właściwości mają związek leczniczy, ponieważ wpływa korzystne i na układ krążenia. Eksperci zalecają picie soku, ponieważ oprócz potencji wpływa tez na inne korzyści zdrowotne.

Reklama

Aminokwas L-argininy

Aminokwas L-argininy, występuje naturalnie w żywności, zwiększa w organizmie produkcję tlenku azotu. Związek ten ułatwia erekcję poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych w prąciu. Według badań oceniających jej skuteczność w niemocy seksualnej uznano, że arginina przyczynia się do poprawy funkcji seksualnych, ale tylko u tych mężczyzn, którzy mają nieprawidłowy metabolizm tlenku azotu, czyli u mężczyzn cierpiących na choroby układu krążenia. W innym przypadku jest nieskuteczna.

Reklama

Joga

Joga to umiej entość osiągnięcia stanu równowagi ciała. Dzięki odpowiedniej synchronizacji oddechu technika jogi pozwala na równomierne natlenienie organizmu co sprzyja orzeźwieniu i pobudzeniu, które zachęca do aktywnego życia w tym sfery intymnej.

Zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia jest nie zastąpiony w prewencji zaburzeń potencji. Wśród długiej listy postępowania najważniejsze jest wsparcie i miłość partnerki, a wraz z nią odpowiednia dieta, rezygnacja z palenia i nadmiernego picia alkoholu. Aby móc w pełni korzystać z życia, należy w pierwszej kolejności zadbać o swoje zdrowie i wigor.

Sprawdź: Masz problem z erekcją? Sprawdź idealną dietę na potencję

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Seks
Krwawienie z pochwy – przyczyny. Po stosunku, bez okresu
Kobieta trzyma się za łono
Łechtaczka - gdzie się znajduje? Stymulacja łechtaczki
Para w lozku
Podniecenie - na czym polega? Jak je wywołać?
Kobieta trzyma prześcieradło
Podobne artykuły
Wizualizacja szyjki macicy
Szyjka macicy przed okresem - jak wygląda? Rozpulchniona i miękka
Migrena a seks - czy seks pomaga na ból głowy?
Para żyjąca w otwartym związku
Otwarty związek - co to jest i na czym polega?
Kobieta w spódniczce
Wagina - jak wygląda? Anatomia kobiecej pochwy
Badanie testosteronu
Niski poziom testosteronu – objawy, przyczyny i leczenie

Reklama


Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!