Zestaw do hybryd dla początkujących - lakiery i akcesoria

Zestaw do hybryd dla początkujących można kupić w stacjonarnych lub internetowych sklepach kosmetycznych. Posiadając wszystkie potrzebne produkty, możemy w domowym zaciszu wykonać manicure hybrydowy. Sprawdź, co powinien zawierać zestaw startowy do hybryd i jak z niego korzystać.
Zestaw do wykonywania manikiuru hybrydowego
źródło:123RF

Spis treści

Zestaw do hybryd

Zestaw do hybryd – pod tą nazwą kryją się wszystkie produkty niezbędne do wykonania manicure hybrydowego. Paznokcie hybrydowe cieszą się ogromną popularnością. Do tej metody zdobienia paznokci przekonuje się coraz więcej kobiet. 

Jak wyglądają paznokcie po wykonaniu manicure hybrydowego? Na pierwszy rzut oka efekt jest taki sam jak po tradycyjnym manicure z malowaniem, ale utrzymuje się znacznie dłużej. Lakiery hybrydowe są utwardzane światłem UV, dzięki czemu nie odpryskują, nie pękają i błyszczą się znacznie dłużej niż tradycyjne. Manicure hybrydowy można wykonać w salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu, o ile posiadamy zestaw do hybryd. 

 Co powinien zawierać zestaw startowy do hybryd?

Jeśli zamierzasz samodzielnie wykonywać manicure hybrydowy, upewnij się, co powinien zawierać zestaw startowy do hybryd. Produkty absolutnie niezbędne to:

Do wykonania manikiuru będziemy też potrzebować akcesoriów do usuwania skórek (patyczków, płynu do zmiękczania czy cążek), które rzadko są dołączane do zestawów. Nie we wszystkich zestawach znajdziemy też blok polerski oraz waciki. Warto wiedzieć, że w sklepie można kupić gotowy zestaw do manikiuru hybrydowego lub skompletować go samodzielnie. Niewątpliwie zaletą tej drugiej opcji jest możliwość wybrania sobie ulubionych kolorów, której nie mamy przy zakupie zestawu. 

Ile kosztuje zestaw do paznokci hybrydowych?

Rozpiętość cenowa gotowych zestawów do paznokci hybrydowych jest dość duża. Średnio za zestaw startowy zapłacimy od 150 do 300 złotych. Cena jest uzależniona m.in. od rodzaju lampy (UV lub UV LED) oraz jej mocy (od 6 do 48 W). Przed zakupem zestawu warto zwrócić uwagę zwłaszcza na moc lampy, gdyż od niej zależy czas utwardzania lakieru. Wpływ na cenę zestawu ma także marka produktów. Przykładowo za 7-mililitrową buteleczkę bazy, topu lub lakieru możemy zapłacić od 5 do 40 złotych. Z tego powodu w jednych zestawach znajdziemy 5 lakierów, a w innych 3. 

Na ile wystarcza zestaw do hybryd dla początkujących?

Wiele kobiet przed zakupem zestawu do hybryd dla początkujących, przelicza sobie co jest bardziej opłacalne – wykonywanie manicure u kosmetyczki czy samodzielnie. Żeby dokonać takich obliczeń, trzeba ustalić, na ile użyć wystarczą produkty dostępne w zestawie. 

Szacuje się, że jedna, 7-mililitrowa buteleczka bazy, topu lub lakieru wystarczy na kilkanaście aplikacji. Zatem te produkty trzeba będzie uzupełniać co kilka miesięcy. Wydatek to koszt około 100 złotych. Natomiast jedna wizyta u kosmetyczki kosztuje od 50 do 100 złotych. Jak łatwo wyliczyć, zakup zestawu do hybryd dla początkujących zwróci się po samodzielnym wykonaniu trzech stylizacji hybrydowych. Natomiast zakup dodatkowych produktów, które wystarczą na kilkanaście aplikacji, jest porównywalny z jedną wizytą u kosmetyczki. Bez wątpienia warto zainwestować we własny zestaw do hybryd, oczywiście przy założeniu, że będziemy regularnie robić manicure.

Jak korzystać z zestawu do manicure hybrydowego?

Wiemy już, co powinien zawierać zestaw do manicure hybrydowego, ile kosztuje oraz czy jego zakup się opłaca. Pozostaje więc wyjaśnić, jak z niego korzystać. Manicure rozpoczynamy od wycięcia skórek, nadania paznokciom pożądanego kształtu oraz zmatowienia płytki przy użyciu bloku polerskiego. Następnie zmatowione paznokcie należy potraktować cleanerem. 

Waciki, najlepiej bezpyłowe, nasączamy odtłuszczaczem i przecieramy paznokcie. Kolejny krok to nałożenie bazy, którą trzeba utwardzić pod lampą. Czas utwardzania zależy od rodzaju i mocy lampy. Przykładowo utwardzanie przy pomocy lampy UV LED o mocy 36 W trwa 30 sekund, a lampy UV o tej samej mocy – 2 minuty. Po utwardzeniu bazy malujemy paznokcie lakierem hybrydowym. Każda warstwa lakieru wymaga utwardzenia. Czas utwardzania lakieru jest taki sam jak bazy. Na koniec nakładamy top coat i także utwardzamy. Ostatni krok to przesmarowanie paznokci odtłuszczaczem i gotowe. 

Czytaj też:

Bibliografia

  • http://kobieta.gazeta.pl/follow/1,153347,12473121,manicure-hybrydowy-wygoda-i-estetyka-czy-ryzyko-dla-zdrowia.html
  • http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/7,134263,22562645,ile-to-kosztuje-manikiur-i-manikiur-hybrydowy.html

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Powyższy artykuł prezentuje treści informacyjne i został opracowany wyłącznie przez redakcję serwisu. Artykuł zawiera informacje o wybranych produktach dostępnych w internetowym Sklepie Medme.pl i ma charakter autopromocyjny Sklepu Medme.pl Wybór prezentowanych produktów lub kategorii produktów został dokonany w sposób rzetelny, wyłącznie przez redakcję serwisu.
Zamknij