Bezsenność w ciąży - jak sobie z nią radzić?

Bezsenność w ciąży to dolegliwość, która dotyka kobiet zarówno w pierwszym jak i ostatnim trymestrze ciąży. Choć problemy ze snem nasilają się im bliżej do porodu, to przez cały okres ciąży mogą być bardzo uciążliwe i wpływać na ogólne samopoczucie kobiety.
Kobieta w ciąży z problemem bezsenności
Źródło: Materiały promocyjne

Dlatego dla wszystkich pań, których dotyczy problem z zasypianiem i snem w ciąży stworzyliśmy darmowy e-book „Bezsenność w ciąży. Jak sobie z nią radzić?”. Ciąża to wyjątkowy stan, kobiety mają ograniczone możliwości przyjmowania leków czy środków farmaceutycznych, w e-booku przyszłe mamy znajdą przydatne i praktyczne wskazówki jak ułatwić sobie zasypianie domowymi sposobami, jakie praktyki przed snem pomogą się im zrelaksować, a także w jakie gadżety warto zainwestować aby ułatwić sobie zasypianie.

Podpowiadamy czego unikać przed snem aby zasypianie nie zamieniło się w męczące przewracanie z boku na bok oraz jaką pozycję wybrać do spania aby była jak najwygodniejsza i bezpieczna dla dziecka. Spokojny sen może zapewnić nam także zabezpieczenie przyszłości naszego dziecka, dlatego zachęcamy do przeczytania materiału na temat korzyści z zabezpieczania krwi pępowinowej przy porodzie.Krew pępowinowa zawiera komórki macierzyste, które w razie wystąpienia wielu chorób mogą być wykorzystane przez lekarzy niczym lek do leczenia. Zabezpieczenie krwi pępowinowej to najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować naszemu dziecku.

Wszystkie artykuły zostały skonsultowane z lekarzem Mateuszem Kowalczykiem z Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Kolińskiego z Łodzi.

➡​ Pobierz ebook za darmoBezsenność w ciąży - jak sobie z nią radzić?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!