Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Bronchicum

Spis treści

Reklama

Bronchicum - skład

100 ml syropu zawiera: 15 g wyciągu płynnego z ziela tymianku. Zawiera etanol.; 1 tabl. zawiera: 100 mg wyciągu płynnego z ziela tymianku. Zawiera sacharozę.

Reklama

Bronchicum - działanie

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Reklama

Bronchicum - wskazania

Syrop: stosowany jako środek wykrztuśny w łagodzeniu objawów kaszlu związanego z przeziębieniem. Tabletki: pomocniczo w objawach kaszlu.

Reklama

Bronchicum - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną oraz na rośliny z rodziny jasnotowatych lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na zawartość alkoholu syropu nie należy stosować w przypadku choroby alkoholowej.

Reklama

Bronchicum - ostrzeżenia

Ze względu na zawartość alkoholu syropu nie należy stosować u dzieci poniżej 4 lat, należy zachować ostrożność u pacjentów z chorobami wątroby, padaczką, cukrzycą oraz u pacjentów z chorobami lub uszkodzeniami układu nerwowego. Alkohol zawarty w syropie może zmieniać działanie innych leków. W przypadku wystąpienia duszności, gorączki lub ropnej plwociny należy zwrócić się do lekarza. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharozy-izomaltazy nie powinni przyjmować syropu. Ze względu na składniki pochodzenia roślinnego zawarte w preparacie mogą ulec zmianie smak i barwa syropu oraz wygląd zewnętrzny tabletek.

Reklama

Bronchicum - ciąża

Ze względu na zawartość alkoholu w syropie, nie należy stosować w czasie planowania zajścia w ciążę, w ciąży i w okresie karmienia piersią. Tabletek nie należy przyjmować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Bronchicum - efekty uboczne

Reakcje nadwrażliwości (odnotowano 1 przypadek wstrząsu anafilaktycznego i 1 przypadek obrzęku Quinckego). Częstość nieznana: skórne reakcje alergiczne (np. wysypka, pokrzywka skórna, zaczerwienienie skóry), zaburzenia ze strony układu pokarmowego.

Bronchicum - interakcje

Nie są znane.

Bronchicum - dawkowanie

Doustnie. Syrop: Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 10-20ml (1-2 łyżki stołowe) 3 razy na dobę. Dzieci w wieku 4 -12 lat: 5ml (1 łyżeczka od herbaty) 3 - 5 razy na dobę. Dzieci poniżej 4 lat: nie stosować. W trakcie stosowania syropu zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów. Czas leczenia zależy od nasilenia objawów choroby oraz od długości trwania choroby. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni u dorosłych lub dłużej niż 3 dni u dzieci należy skontaktować się z lekarzem. Tabletki: Dorośli: ssać 2-3 tabl. kilka razy dziennie. Młodzież i dzieci powyżej 6 lat: ssać 1-2 tabl. kilka razy dziennie. Dzieci poniżej 6 lat: nie stosować. Sposób podania: Preparat w obu postaciach należy przyjmować w zaleconych dawkach w ciągu dnia w regularnych odstępach czasu.

Bronchicum - uwagi

5 ml syropu odpowiada 0,3 jednostki chlebowej. 1 tabl. odpowiada 0,07 jednostki chlebowej. Ze względu na zawartość alkoholu syrop może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn. Stosowanie tabletek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Alcep
Depulol
Echinasal
Hedelix

Reklama

Które nietolerancje pokarmowe są dziedziczne?
Sprawdź!