Nowy sklep

już ON-LINE

Cravisol

Działanie

Preparat stosowany tradycyjnie  w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany wspomagająco w łagodnych zaburzeniach pracy serca na tle nerwowym, również w okresie menopauzy u kobiet.

Przeciwwskazania

Stwierdzona nadwrażliwość na składniki leku.

Środki ostrożności

Dawka jednorazowa preparatu (5 ml) zawiera do 2,5 g etanolu, co odpowiada 62 ml piwa i 26 ml wina. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Przed zastosowaniem u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią, u pacjentów z chorobami wątroby oraz pacjentów z padaczką należy wziąć pod uwagę zawartość alkoholu. Lek nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Ciąża i laktacja

Preparat zawiera etanol.

Działania niepożądane

Nie zgłoszono.

Interakcje

Nie odnotowano.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 5 ml leku rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody przyjmować 4 razy na dobę. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie stosować. Zalecany czas kuracji 4 tyg. Jeżeli objawy utrzymują się, nasilają lub nie ustąpią po 4 tyg. należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu (do 2,5 g w dawce jednorazowej) nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn w czasie stosowania leku, ponieważ alkohol może być wykryty przez urządzenia mierzące jego poziom w powietrzu wydychanym. Lek może osłabiać zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn będących w ruchu, a także sprawność psychoruchową.

Pharmindex