Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Orofar Total Action

Spis treści

Reklama

Orofar Total Action - skład

1 ml roztworu zawiera 2 mg chlorku benzoksoniowego i 1,5 mg chlorowodorku lidokainy. Preparat zawiera etanol.

Reklama

Orofar Total Action - działanie

Preparat o silnym działaniu przeciwdrobnoustrojowym i przeciwbólowym. Chlorek benzoksoniowy, kationowy związek powierzchniowo czynny, działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo (zwłaszcza na bakterie odpowiedzialne za infekcje jamy ustnej i gardła oraz uczestniczące w tworzeniu płytki nazębnej), a także grzybobójczo i słabo przeciwwirusowo (wirus grypy, paragrypy, herpeswirusy). Praktycznie nie wchłania się. Lidokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym. Łagodzi ból gardła oraz spowodowany infekcją ból towarzyszący przełykaniu. Chlorowodorek lidokainy wchłania się szybko z przewodu pokarmowego, przez błonę śluzową oraz zranioną skórę. Po przyjęciu doustnym jest wchłaniany i ulega efektowi „pierwszego przejścia” w wątrobie.

Reklama

Orofar Total Action - wskazania

Infekcje gardła. Infekcje jamy ustnej (stany zapalne dziąseł, zakażenia i owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej - afty). Ból gardła towarzyszący przeziębieniom, zapaleniu gardła, zapaleniu krtani. Pomocniczo może być stosowany w leczeniu zapalenia migdałków (angina). Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6 lat.

Reklama

Orofar Total Action - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorek benzoksoniowy i inne czwartorzędowe sole amoniowe. Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na chlorowodorek lidokainy lub inne substancje miejscowo znieczulające z grupy amidów.

Reklama

Orofar Total Action - ostrzeżenia

Ostrożnie stosować u pacjentów z ranami i uszkodzeniami błony śluzowej. W przypadku gdy bólowi gardła towarzyszy wysoka gorączka, poważne trudności w przełykaniu lub objawy nie ulegają poprawie lub utrzymują się przez dłużej niż 3 dni należy skonsultować się z lekarzem. Aerozolu nie należy rozpylać w pobliżu oczu ani wdychać. W przypadku długotrwałego stosowania aerozolu (dłużej niż 2 tyg.) możliwe jest wystąpienie odwracalnego, brązowego języka lub zębów; przebarwienia te mają charakter przejściowy i ustępują po zaprzestaniu stosowania leku. Aerozol zawiera etanol: zawartość jest mniejsza niż 100 mg/dawkę (jedno rozpylenie zawiera 140 mikrolitrów ± 25%, zawierających 13,132 mg ±25% etanolu a maksymalna jednorazowa dawka leku to 4 rozpylenia).

Reklama

Orofar Total Action - ciąża

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży, chyba, że jest to bezwzględnie konieczne. W czasie karmienia piersią preparat należy stosować ostrożnie i wówczas gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie ma dostępnych danych dotyczących wpływu leku na płodność. Badania toksycznego wpływu na reprodukcję przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały wpływu chlorku benzoksoniowego i chlorowodorku lidokainy stosowanych osobno lub w połączeniu na płodność.

Reklama

Orofar Total Action - efekty uboczne

Często: dyskomfort w jamie ustnej. Bardzo rzadko: nadwrażliwość (obejmująca obrzęk twarzy, ust, języka i gardła), duszność, wysypka, świąd. Należy spodziewać się, że częstość, rodzaj oraz nasilenie występowania działań niepożądanych u dzieci będzie taka sama jak u dorosłych.

Orofar Total Action - interakcje

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji. Ze względu na bardzo małe wchłanianie ogólnoustrojowe chlorku benzoksoniowego nie należy spodziewać się wystąpienia interakcji. Lidokaina teoretycznie może wchodzić w interakcje z innymi jednocześnie stosowanymi lekami, np. z innymi lekami przeciwarytmicznymi. Ze względu na małe dawki zawarte w preparacie, nie należy spodziewać się wystąpienia interakcji.

Orofar Total Action - dawkowanie

Doustnie. Aerozol rozpylać w jamie ustnej lub na tylną część gardła. Dorośli: 4 dawki 3-6 razy na dobę; dzieci powyżej 6 lat: 2-3 dawki 3-6 razy na dobę. Nie stosować dłużej niż 7 dni. U dzieci aerozol należy stosować pod kontrolą osoby dorosłej. Nie należy stosować u dzieci, które w czasie podawania aerozolu nie potrafią wstrzymać oddechu. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat, gdyż leki miejscowo znieczulające mogą powodować przemijające zaburzenia połykania i zwiększać ryzyko zachłyśnięcia. Brak danych dotyczących stosowania preparatu u osób starszych. Nie stosować u osób z tendencją do zachłystywania, zwłaszcza u osób w wieku powyżej 60 lat. Sposób podania. Preparatu nie należy stosować bezpośrednio przed ani w trakcie jedzenia lub picia (zawarta w preparacie lidokaina może powodować przemijające drętwienie w jamie ustnej i gardle i utrudniać przełykanie).

Orofar Total Action - uwagi

Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Orofar Junior

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!