Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗
Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗
Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗

Piascledine

Spis treści

Reklama

Piascledine - skład

1 kaps. zawiera: 100 mg oleju z awokado frakcji niezmydlającej się oraz 200 mg oleju sojowego frakcji niezmydlającej się.

Reklama

Piascledine - działanie

Preparat należy do grupy leków określanych jako objawowo "powolnie działające leki w chorobie zwyrodnieniowej stawów". W chorobie zwyrodnieniowej stawów lek wywiera bezpośrednie i pośrednie działanie wspomagające syntezę makrocząsteczek macierzy zewnątrzkomórkowej chrząstki (szlak anaboliczny) oraz działanie ograniczające degradację składników macierzy zewnątrzkomórkowej chrząstki (szlak kataboliczny). Czynniki te przyczyniają się do potencjalnego korzystnego oddziaływania preparatu na naprawę i ochronę składników macierzy zewnątrzkomórkowej chrząstki.

Piascledine - wskazania

Preparat wskazany do stosowania u dorosłych w powolnym leczeniu (łagodzeniu) objawów choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych.

Reklama

Piascledine - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Udokumentowana nadwrażliwość na orzechy ziemne – ze względu na ryzyko krzyżowych reakcji alergicznych, jakie mogą wystąpić między soją a orzechami ziemnymi.

Reklama

Piascledine - ostrzeżenia

Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom i młodzieży.

Reklama

Piascledine - ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży ani u kobiet w wieku rozrodczym, niestosujących skutecznej antykoncepcji. Nie można wykluczyć ryzyka dla noworodków i niemowląt, dlatego preparatu nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Preparat nie ma wpływu na płodność.

Reklama

Piascledine - efekty uboczne

Niezbyt często: zaburzenia żołądka i jelit (w tym: biegunka, ból brzucha, ból żołądka); wysypka, ból głowy; nieprawidłowości dotyczące moczu (ciemny kolor moczu). Bardzo rzadko: nudności, wymioty; zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych w surowicy (aminotransferaz, gamma-glutamylotranspeptydazy), zapalenie wątroby (w tym cytolityczne), żółtaczka; świąd, wypryski, rumień; ból stawów; hipercholesterolemia.

Piascledine - interakcje

Nie należy spodziewać się klinicznie istotnych interakcji z innymi preparatami.

Piascledine - dawkowanie

Doustnie. Pacjenci w podeszłym wieku i dorośli: zalecana dawka dobowa wynosi 300 mg (jedna kapsułka). Leczenie trwa zazwyczaj od 3-6 m-cy. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie należy stosować preparatu. Sposób podania: kapsułki należy połykać w całości, bez rozgryzania i żucia, popijając szklanką wody. Preparat przyjmuje się w trakcie posiłku.

Piascledine - uwagi

Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Arthryl
Aulin
Rodanol
Coxalgan

Reklama

Czy możliwe jest odzyskanie słuchu? 🦻
Sprawdź!