Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Sal Carolinum Factitium effervescens

Spis treści

Reklama

Sal Carolinum Factitium effervescens - skład

1 tabl. zawiera 320 mg sztucznej soli karlsbadzkiej, w tym: 0,1408 g bezwodnego siarczanu sodu, 0,0064 g siarczanu potasu, 0,0576 g chlorku sodu, 0,1152 g wodorowęglanu sodu. Preparat zawiera sacharozę.

Reklama

Sal Carolinum Factitium effervescens - działanie

Sztuczna sól karlsbadzka zawiera siarczan sodu, siarczan potasu, które działają przeczyszczająco, żółciotwórczo i żółciopędnie, a także przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Jony węglanowe łagodzą drażniące działanie chlorku sodu i siarczanów na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Sztuczna sól karlsbadzka bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Wydala się z moczem.

Reklama

Sal Carolinum Factitium effervescens - wskazania

Pomocniczo w zaparciu, przewlekłym zapaleniu pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej, zaburzeniach czynności dróg żółciowych, otyłości.

Reklama

Sal Carolinum Factitium effervescens - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Reklama

Sal Carolinum Factitium effervescens - ostrzeżenia

Ze względu na zawartość cukru ostrożnie stosować u chorych na cukrzycę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu. Lek zawiera do 8,89 mmol (albo 204,50 mg) sodu na dawkę, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

Reklama

Sal Carolinum Factitium effervescens - ciąża

Lek może być stosowany w okresie ciąży i podczas karmienia piersią jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Reklama

Sal Carolinum Factitium effervescens - efekty uboczne

Częste stosowanie dużych dawek soli powoduje stałą alkalizację moczu. Ze względu na zawartość sodu może powodować podwyższenie ciśnienia tętniczego.

Sal Carolinum Factitium effervescens - interakcje

Zwiększa wydalanie leków o charakterze słabych kwasów i zmniejsza wydalanie leków o charakterze słabych zasad, wskutek alkalizacji moczu.

Sal Carolinum Factitium effervescens - dawkowanie

Doustnie: 2-4 tabl. raz dziennie, na czczo. Tabletkę rozpuścić w połowie lub w całej szklance przegotowanej, ciepłej wody.

Sal Carolinum Factitium effervescens - uwagi


Podobne leki
Boldaloin
Chelicur
Raphacholin C
Solaren

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!