Opadające kąciki ust - jak podnieść kąciki ust?

Zauważyłaś u siebie opadające kąciki ust, które chcesz w trwały sposób podnieść? Salony kosmetyczne gwarantują niebywałe efekty i komfort pacjentek, tylko na co się zdecydować? Jakie zabiegi na opadające kąciki ust są skuteczne?
Opadające kąciki ust
Źródło: 123RF
Spis treści

Usta z upływem lat tracąc swoją elastyczność, jędrność i barwę. To, co można zauważyć u pacjentek to: zwężanie się ust, układanie w „podkówkę” z opadającymi do dołu kącikami. Charakterystyczny staje się wygląd „smutnej, zmęczonej twarzy”.

Dla salonów kosmetycznych zabiegi na usta stanowią nie lada wyzwanie estetyczne. Na efekt pacjentki nie muszą długo czekać. Natychmiast po zabiegu znika „smutny” wyraz twarzy, a kąciki ust unoszą się. Zabieg trwa kilkanaście minut i dla komfortu pacjentki przeprowadzany jest w znieczuleniu.

Wstrzyknięcie botoksu

Toksyna botulinowa jest silnie działającą substancją powodująca  blokowanie połączeń nerwowych pomiędzy płytką nerwową a mięśniem. Mięsień zostaje zablokowany, a zmarszczki znikają. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje, (choć nie na stałe) zmarszczki.

Co ważne - botoks nie powoduje unieruchomienia mimiki twarzy, co jest szczególnie rozpowszechnionym mitem na temat tego preparatu. Podaje się niewielkie dawki rzędu 5-50 jednostek podczas zabiegu. Małe dawki leku i sposób podania sprawiają, że działają one tylko w miejscu wstrzyknięcia. Niskie dawki toksyny botulinowej nie powodują groźnych następstw w postaci  zatrucia. Trujące dawki dla człowieka wynoszą powyżej 2,5 tys. jednostek.

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja występująca w organizmie. Odpowiedzialna jest za magazynowanie wody nawilżanie i wypełnianie objętości tkanki skóry. Wraz z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego.

Wstrzykniecie takiego preparatu odbudowuje gęstość skóry i poprawia wygląd całej twarzy przez udoskonalenie profilu, podkreślenie pełnych ust i wygładzenie zmarszczek i bruzd. Kwas hialuronowy działa przez określony czas, po czym zostaje wchłonięty przez organizm.

Daje to większą swobodę pacjentkom w ustalaniu sobie następnej kuracji. Zabieg trwa krócej niż przerwa na lunch. Potem można wrócić do normalnych zajęć. Nie trzeba wcześniej poddawać się testom , a efekty widać natychmiast.

Efekty kuracji pozostają widoczne zazwyczaj od 6 miesięcy do ponad roku. Czas działania zależy od miejsca poddanego kuracji i jest inny u poszczególnych osób. Preparaty dostępne w Polsce na bazie kwasu hialuronowego: Surgilips, Teosyal Kiss, Restylane Lipp, Bio-Alcamid.

Wstrzyknięcie kolagenu

Kolagen ogólnie rzecz ujmując, wygładza głębokie bruzdy i zmarszczki, przywraca utracony kontur twarzy zmieniony starzeniem się skóry. Efekt jego działania trwa dłużej niż klasycznego kwasu hialuronowego.

Z upływem czasu skóra traci swój jędrny i młody wygląd. Tkanka tłuszczowa ulega zanikowi, sprawiając, że twarz staje się wychudzona, co dodatkowo ją postarza. Skóra staje się coraz cieńsza, a to prowadzi do pojawienia się zmarszczek.

Sculptra (kwas polimlekowy) to środek przeznaczony do wstrzyknięć zawierający mikrocząsteczki kwasu L-polimlekowego. Polimery kwasu mlekowego występują w dużych ilościach w organizmie ludzkim, również używane są do produkcji nici chirurgicznych. Preparat kwasu polimlekowego służy do bez operacyjnego liftingu twarzy.

Po wstrzyknięciu Sculputry, rozpoczyna się produkcja własnego kolagenu. W rezultacie skóra wygląda świeżo i bardziej naturalnie. Preparat działa stopniowo przywracając to co zostało utracone. Efekty leczenia mogą utrzymywać się przez ponad 2 lata.

Ellanse (polikaprolakton, polycaprolacton) to obecnie najbardziej rewolucyjna gama wypełniaczy działających jednocześnie regenerująco na wzrost kolagenu. Preparat Ellanse jest biodegradowalny, bezpieczny i dopasowany do potrzeb pacjentek.

Radiesse (hydroksyapatyt wapnia) ma podobne działanie do Ellanse.

Czytaj też:

Czytaj również
Więcej z kateogrii:
Przeczytaj artykuł
Operacja powiększenia biustu - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć
Przeczytaj artykuł
Jak wybielić zęby? Jakie są popularne i skuteczne metody?
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Operacja powiększenia biustu - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć
Jak wybielić zęby? Jakie są popularne i skuteczne metody?
Masaż twarzy – w jakim celu się go wykonuje? Krok po kroku
Wybielanie zębów lampą w domu i gabinecie – cena i efekty
Wybielanie zębów węglem aktywnym: efekty, cena. Jak wybrać?

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Co pyli w lipcu 2021?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?
Udar słoneczny - ile trwa, objawy udaru cieplnego?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie. Jaka jest norma?
Jaką dietę stosować podczas chemioterapii? Sprawdzamy!

Reklama