Faringosept

Reklama

Działanie

Preparat o miejscowym działaniu odkażającym. Działa bakteriostatycznie na paciorkowce (hemolizujące i zieleniące - S. hemoliticus, S. viridans) i pneumokoki wywołujące infekcje jamy ustnej i gardła. Wykazuje umiarkowane działanie na gronkowce. Nie zaburza fizjologicznej flory jelitowej.

Wskazania

Pomocniczo w ostrych zakażeniach w obrębie jamy ustnej i gardła: zapalenie migdałków, zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, a także po operacji usunięcia migdałków, po ekstrakcji zębów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ambazon lub którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Preparat zawiera sacharozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z dziedziczną nietolerancją fruktozy, zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharozy-izomaltazy. Preparat zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z dziedziczną nietolerancją laktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy.

Ciąża i laktacja

Brak danych klinicznych dotyczących stosowania ambazonu w czasie ciąży. Preparat może być stosowany w ciąży i w czasie laktacji jedynie w przypadkach, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Dawkowanie

Doustnie. 3-5 tabl. na dobę przez 3-4 dni. Tabletki ssać powoli, przyjmować 15-30 min po jedzeniu, nie jeść i nie pić przez 2-3 h po przyjęciu leku.

Reklama

Uwagi

Pharmindex