Najzdrowsze miejsce w internecie

Robitussin Expectorans

Spis treści

Robitussin Expectorans - skład

5 ml syropu zawiera 100 mg gwajafenezyny. Preparat zawiera sorbitol (E 420), maltitol (E 965), etanol (96%).

Robitussin Expectorans - działanie

Lek wykrztuśny o właściwościach sekretomimetycznych - zwiększa wydzielanie śluzu w oskrzelach oraz zmniejsza gęstość i lepkość wydzieliny oskrzelowej, ułatwiając jej odkrztuszanie. Wchłania się szybko z przewodu pokarmowego, jest metabolizowany w wątrobie; jest wydalany z moczem.

Robitussin Expectorans - wskazania

Kaszel z nadmierną ilością trudnej do odkrztuszenia wydzieliny zalegającej w oskrzelach u dorosłych oraz u dzieci w wieku od 6 lat.

Robitussin Expectorans - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Robitussin Expectorans - ostrzeżenia

Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku występowania przewlekłego kaszlu, jaki występuje podczas palenia tytoniu bądź w przypadku przewlekłej choroby płuc, takiej jak astma czy też rozedma. Nie zaleca się stosowania preparatu, jeżeli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni, nawraca bądź towarzyszy mu gorączka, wysypka lub trwały ból głowy. Ze względu na zawartość sorbitolu i maltitolu prepartu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy; lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna 2,6 kcal/g sorbitolu. Wartość kaloryczna 2,3 kcal/g maltitolu. Preparat zawiera 2,5 v/v % etanolu (alkohol), tzn. 103 mg na dawkę (5 ml), co jest równoważne z 2,5 ml piwa, 1 ml wina na dawkę - jest szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową; należy wziąć to pod uwagę podczas stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, dzieci oraz u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby czy padaczką.

Robitussin Expectorans - ciąża

Preparat nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym nie stosujących skutecznej metody antykoncepcji. Nie zaleca się stosowania leku u matek karmiących piersią. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż lek zawiera 2,5 v/v % etanolu (alkohol), tzn. 103 mg na dawkę (5 ml).

Robitussin Expectorans - efekty uboczne

Rzadko: nadwrażliwość, nudności, wymioty. Częstość nieznana: biegunka, bóle żołądka, zawroty głowy, ból głowy, wysypka, pokrzywka.

Robitussin Expectorans - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 10 ml syropu 4 razy na dobę. Dzieci w wieku 6-12 lat: 5 ml syropu 4 razy na dobę. Nie stosować dawek większych niż zalecane. Lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Robitussin Expectorans - uwagi

Ze względu na zawartość etanolu lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Stosowanie leku może powodować pozytywne wyniki testu dopingowego.

Pharmindex
Podobne leki
Ampułki z lekami mukolitycznymi
Leki mukolityczne - działanie i przykłady. Na co pomagają?
Kobieta z kaszlem może stosować lewodropropizynę
Lewodropropizyna - czym jest i jak działa ten lek? Preparaty
leki
Deflegmin Baby
leki
Deflegmin Junior
leki
Erdomed Muko
Może to Cię zainteresuje
Owoce dzikiej róży
Olej z dzikiej róży - właściwości. Jak i na co stosować?
Zabieg operacyjnego przeszczepu trzustki
Przeszczep trzustki - czy jest możliwy i ile się czeka?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Felinoterapeutka ze swoim kotem
Felinoterapia - czym jest terapia z kotem i komu może pomóc?