Najzdrowsze miejsce w internecie

Rubital

Spis treści

Rubital - skład

100 g syropu zawiera 26,6 g wodnego maceratu z 2 g korzenia prawoślazu lekarskiego (2:40); syrop zawiera nie więcej niż 0,7% (m/m) etanolu. 100 g syropu forte zawiera 26,6 g wodnego maceratu z 9 g korzenia prawoślazu lekarskiego (9:40); syrop zawiera nie więcej niż 0,5% (v/v) etanolu. Preparaty zawierają sacharozę i benzoesan sodu.

Rubital - działanie

Lek przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach. Jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Macerat z korzenia prawoślazu lekarskiego zawiera jako główne składniki śluzy o charakterze kwaśnym. Działa osłaniająco na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodzi stany zapalne i podrażnienia.

Rubital - wskazania

Rubital. Tradycyjny preparat roślinny stosowany jako środek łagodzący objawy podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz związany z tym suchy kaszel. Rubital forte. Tradycyjnie stosowany jako środek pomocniczy w kaszlu w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel, np. w przebiegu przeziębienia. Pomocniczo w podrażnieniach błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Rubital - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, w tym na benzoesan sodu i jego pochodne.

Rubital - ostrzeżenia

Ze względu na zawartość benzoesanu sodu zaleca się zachowanie ostrożności u chorych z astmą. 10 ml syropu zawiera 7,8 g sacharozy - ostrożnie stosować u pacjentów z cukrzycą; nie stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Jeśli podczas stosowania wystąpi duszność, gorączka lub ropna wydzielina należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Rubital - ciąża

Ze względu na brak danych, nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Rubital - efekty uboczne

U osób szczególnie wrażliwych na benzoesan sodu może wystąpić pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka. Przy zbyt częstym dawkowaniu syropu, powyżej zatwierdzonego schematu dawkowania, może dochodzić do działania przeczyszczającego.

Rubital - interakcje

Syrop prawoślazowy zawarty w leku może opóźniać wchłanianie niektórych leków, dlatego zaleca się zachowanie ½ do 1 h odstępu podczas przyjmowania innych preparatów.

Rubital - dawkowanie

Doustnie. Rubital. Dzieci 1-3 lat: z zalecenia i pod kontrolą lekarza 2,5 ml do 4 razy dziennie. Dzieci 3-6 lat: 5 ml do 4 razy dziennie. Dzieci 6-12 lat: 5 ml do 5 razy dziennie. Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 10 ml do 3 - 5 razy dziennie. Nie stosować u niemowląt do 12. mż. Rubital forte. Dzieci 3-12 lat: 10 ml do 3 razy na dobę. Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 10 ml do 3 - 4 razy na dobę. Stosowanie preparatu u dzieci poniżej 3 lat nie jest zalecane. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach, należy skonsultować się z lekarzem.

Rubital - uwagi

Pharmindex
Podobne leki
Ampułki z lekami mukolitycznymi
Leki mukolityczne - działanie i przykłady. Na co pomagają?
Kobieta z kaszlem może stosować lewodropropizynę
Lewodropropizyna - czym jest i jak działa ten lek? Preparaty
leki
Deflegmin Baby
leki
Deflegmin Junior
leki
Erdomed Muko
Może to Cię zainteresuje
Owoce dzikiej róży
Olej z dzikiej róży - właściwości. Jak i na co stosować?
Zabieg operacyjnego przeszczepu trzustki
Przeszczep trzustki - czy jest możliwy i ile się czeka?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Felinoterapeutka ze swoim kotem
Felinoterapia - czym jest terapia z kotem i komu może pomóc?