Sirupus Verbasci

Reklama

Działanie

Tradycyjny preparat pochodzenia roślinnego o działaniu wykrztuśnym do stosowania w wymienionych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Wskazania

Łagodzenie bólu gardła towarzyszącego suchemu kaszlowi i przeziębieniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ze względu na zawartość sacharozy preparat nie jest przeznaczony dla osób chorych na cukrzycę.

Środki ostrożności

Lek zawiera etanol (12,7% obj.; 15 ml syropu zawiera alkohol w ilości odpowiadającej ok. 38 ml piwa o zawartości etanolu 5% (V/V) lub ok. 16 ml wina o zawartości etanolu 12% (V/V)), co należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u dzieci i osób ze schorzeniami wątroby lub padaczką. Preparatu nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Lek zawiera sacharozę co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą oraz nie stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 lat, ze względu na brak wystarczających badań.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią, ze względu na zawartość etanolu oraz brak badań.

Działania niepożądane

Nie są znane.

Interakcje

Nie są znane.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 15 ml 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować dłużej niż 7 dni. Dzieci poniżej 12 lat: nie zaleca sie stosowania.

Reklama

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu preparat może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex