Sirupus Verbasci

Spis treści

Sirupus Verbasci - Skład

100 g syropu zawiera: 15 g wyciągu z kwiatów dziewanny. Lek zawiera sacharozę i etanol.

Sirupus Verbasci - Działanie

Tradycyjny preparat pochodzenia roślinnego o działaniu wykrztuśnym do stosowania w wymienionych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Reklama

Sirupus Verbasci - Wskazania

Łagodzenie bólu gardła towarzyszącego suchemu kaszlowi i przeziębieniu.

Sirupus Verbasci - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ze względu na zawartość sacharozy preparat nie jest przeznaczony dla osób chorych na cukrzycę.

Sirupus Verbasci - Ostrzeżenia

Lek zawiera etanol (12,7% obj.; 15 ml syropu zawiera alkohol w ilości odpowiadającej ok. 38 ml piwa o zawartości etanolu 5% (V/V) lub ok. 16 ml wina o zawartości etanolu 12% (V/V)), co należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u dzieci i osób ze schorzeniami wątroby lub padaczką. Preparatu nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Lek zawiera sacharozę co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą oraz nie stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 lat, ze względu na brak wystarczających badań.

Sirupus Verbasci - Ciąża

Nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią, ze względu na zawartość etanolu oraz brak badań.

Sirupus Verbasci - Efekty uboczne

Nie są znane.

Sirupus Verbasci - Interakcje

Nie są znane.

Sirupus Verbasci - Dawkowanie

Doustnie. <u>Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:</u> 15 ml 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować dłużej niż 7 dni. <u>Dzieci poniżej 12 lat:</u> nie zaleca sie stosowania.

Sirupus Verbasci - Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu preparat może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex