Nowy sklep

już ON-LINE

Syrop prawoślazowy alte forte

Reklama

Działanie

Preparat o działaniu osłaniającym błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Łagodzi stany zapalne i podrażnienia. Śluz prawoślazu tworzy roztwory koloidalne, które pokrywają błony śluzowe cienką warstwą i działają na nie ochronnie. Ponadto śluz, działa osłaniająco na zmienioną zapalnie, przekrwioną, rozpulchnioną błonę śluzową gardła oraz zmniejsza podrażnienie receptorów kaszlu i częstotliwość odruchu kaszlowego.

Wskazania

Pomocniczo w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel np. w przebiegu przeziębienia oraz pomocniczo w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym na kwas benzoesowy.

Środki ostrożności

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u dzieci. Ze względu na zawartość kwasu benzoesowego zaleca się zachowanie ostrożności u chorych z astmą. Ze względu na zawartość sacharozy, preparatu nie należy stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharazy-izomaltazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u kobiet ciężarnych i karmiących piersią.

Działania niepożądane

U osób szczególnie wrażliwych na kwas benzoesowy może wystąpić pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież od 13 rż.: 10 ml syropu do 6 razy na dobę. Dzieci powyżej 6 rż.: 5 ml do 5 razy na dobę; 3-6 rż.: 5 ml do 3 razy na dobę.

Reklama

Uwagi

Pharmindex