Stwardnienie rozsiane: Musisz walczyć

"Musisz walczyć, bo stawką jest twoje życie" - pod takim hasłem ruszyła ostatnio trzecia edycja kampanii "SM - walcz o siebie". 28 maja obchodzimy Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego.

Spis treści

"A co tu obchodzić, świętować? Dla mnie to głupie! Że co? Żeby poczuć, że nie jesteśmy sami? Że jesteśmy częścią chorej grupy? (...) Ja nie obchodzę tego dnia i nie zamierzam!" - takie głosy chorych w Internecie nie są odosobnione.

SM - walcz o siebie

Osoby promujące wiedzę o stwardnieniu rozsianym przy okazji dnia 28 maja wcale jednak nie chcą świętować. Prowadzone kampanie informacyjne służą lepszemu zrozumieniu choroby w otoczeniu. Są też chorzy, którzy potrzebują świadomości, że nie są sami w swojej walce, a choroba nie przekreśla szans na życie. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, u których dopiero zdiagnozowano chorobę.

W tym roku po raz trzeci prowadzona jest kampania "SM - walcz o siebie". Tym razem walkę z chorobą porównano do sportowych zmagań. Pokazano, jak wiele determinacji i wytrwałości potrzeba, żeby dążyć do realizacji celów. Podejmowany jest ogromny wysiłek, który jednak nie jest nagradzany medalami. Stawką jest życie.

Twórcy kampanii przypominają, że właściwe leczenie i zaangażowanie pacjenta już na wczesnym etapie choroby dają coraz częściej szanse na normalne funkcjonowanie.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!