Dla Ciebie, na zdrowie!

Czy diety pudełkowe rzeczywiście są zdrowe?

Zdrowy styl życia już dawno opuścił ściany klubów fitness i stał się popularny wśród osób niebędących zawodowymi sportowcami. Polacy coraz bardziej starają się zdrowo odżywiać. Niestety dużo osób nie ma czasu na to, aby zadbać o zróżnicowaną i odpowiednio zbilansowaną dietę. Wtedy zwykle pada decyzja o tym, aby skorzystać z cateringu dietetycznego, który codziennie dowiezie pełnowartościowe posiłki pod wskazany adres. Sprawdźmy, czy diety pudełkowe rzeczywiście są tak zdrowe jak się reklamują!
Zdrowe jedzenie
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

Dieta pudełkowa to wybawienie dla osób, które nie mają czasu na planowanie posiłków, zakupy spożywcze i gotowanie, ale jednocześnie chcą cieszyć się zróżnicowaną i zdrową dietą. Po catering dietetyczny często sięgają również osoby, które po prostu nie lubią lub nie potrafią samodzielnie przygotowywać posiłków. W poniższym artykule wskażemy, jakie są zalety diety pudełkowej, u kogo w szczególności się ona sprawdzi i udowodnimy, że cateringi dietetyczne są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe.

Reklama

Po pierwsze – różnorodność

Dieta pudełkowa po prostu nie może się znudzić. Niezależnie od tego, czy klient zdecyduje się na abonament tygodniowy, czy kilkumiesięczny, firmy cateringowe starają się maksymalnie różnicować jadłospis i dopasować go do wskazanej kaloryczności, czy rodzaju preferowanej diety.

Osoby gotujące samodzielnie często popadają w rutynę przygotowując w kółko te same posiłki, lub przyrządzają duże porcje, które później jedzą przez kilka dni. Czasem spowodowane jest to brakiem pomysłów, czasem niedostępnością konkretnych produktów w najbliższym sklepie, a nieraz chęć zaoszczędzenia czasu zmusza do gotowania większej liczby potraw na kilka dni z góry.

Catering dietetyczny daje możliwość odkrycia nowych, nieznanych dotąd smaków produktów lub połączeń smaków.

Reklama

 Po drugie – opieka dietetyka

Dobra dieta to taka, którą przygotowuje specjalista. W przypadku diet pudełkowych wykwalifikowani dietetycy dbają o to, aby dostarczane posiłki były świeże, smaczne i zdrowe. Profesjonaliści czuwają nad składem każdego posiłku, jego kalorycznością i kompozycją. Tylko odpowiednio dobrane produkty pozwalają na wchłanianie niektórych witamin i składników mineralnych. Aby zdrowo się odżywiać, sam rozsądek może nie wystarczyć. Potrzebna jest specjalistyczna wiedza, aby odpowiednio łączyć ze sobą składniki i prawidłowo dobierać ich ilości.

Wybór diety pudełkowej to decyzja o oddaniu siebie i swojej diety w ręce prawdziwych specjalistów.

Reklama

Po trzecie – dokładnie policzone kalorie

Dieta pudełkowa polecana jest w szczególności osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Jednak o przejściu na ten rodzaj żywienia decydują się coraz częściej osoby, które chcą po prostu mieć kontrolę nad liczbą spożywanych kalorii. W warunkach domowych niezwykle trudno jest samemu określić, czy przygotowywane posiłki posiadają właściwe proporcje mikro i makroskładników. Poza tym ważenie każdego produktu i dodawanie kalorii nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Oczywiście w internecie można znaleźć dużo inspiracji, które mogą pomóc w stworzeniu własnego jadłospisu, jednak bez specjalistycznej wiedzy z zakresu dietetyki trudno jest zweryfikować rzetelność artykułu, czy materiału wideo.

Zamówienie cateringu dietetycznego to decyzja o rezygnacji z ciągłego liczenia i kontrolowania spożywanych kalorii.

Reklama

Po czwarte – nie podjadasz

Istnieje kilka czynników, które składają się na to, że osoby zamawiające catering dietetyczny przestają podjadać między posiłkami. Przede wszystkim, zamawiając pełne wyżywienie nie muszą robić zakupów spożywczych, a tym samym ograniczają liczbę wizyt w marketach, które różnymi sztuczkami zachęcają do zakupu zbędnych lub niezdrowych produktów.

Istotny jest również fakt, że dieta pudełkowa dostarczana jest w wygodnych opakowaniach, które można zabrać ze sobą wszędzie, a tym samym mieć je zawsze pod ręką, gdy tylko pojawi się głód. Większość diet pudełkowych oferuje pięć gotowych posiłków na każdy dzień. Dzięki temu regularnie dostarczamy organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, co nie jest łatwe podczas aktywnego trybu życia. Stałe pory posiłków i ich odpowiednia wartość kaloryczna skutecznie zapobiegają chęci podjadania.

Decydując się na dietę pudełkową codziennie, otrzymujesz zestaw pięciu gotowych posiłków, dzięki czemu łatwiej zadbasz o regularność jedzenia.

Reklama

Po piąte – nie rezygnujesz z walorów zdrowych dań

Cateringi dietetyczne podlegają licznym kontrolom, których zadaniem jest weryfikacja, czy potrawy przygotowywane są z wysokiej jakości składników. Warto upewnić się jednak, czy firma, z której usług planuje się skorzystać, dzieli się informacjami na temat pochodzenia ich produktów. W Black Monkey Cooks na etykiecie każdego dania oraz w Małpim Portalu dostępne są dokładne opisy składu posiłków wraz ze wskazaniem występujących alergenów.

Dostawcy diet pudełkowych dbają o to, aby ich dania były przygotowywane z zachowaniem najwyższych standardów związanych z obróbką termiczną czy używanymi narzędziami. Dzięki temu dieta pudełkowa jest w pełni bezpieczna, a posiłki nie tracą swoich właściwości zdrowotnych na skutek obróbki termicznej.

Diety pudełkowe to nie tylko gwarancja smaku, ale również troska o zdrowie.

Reklama

Po szóste – eliminacja

Firmy cateringowe posiadają w swojej ofercie różne warianty diet eliminacyjnych między innymi diety bezglutenowe, wegetariańskie, wegańskie, dla osób z insulinoopornością, czy dla alergików. Docenią to w szczególności osoby, u których dopiero zdiagnozowano alergie bądź nietolerancję pokarmową. Zmiana diety wymaga zmiany nawyków, nauki gotowania nowych potraw oraz weryfikacji składników w kupowanych produktach. Dieta pudełkowa zaoszczędzi trudu i przede wszystkim gwarantuje, że w posiłkach dostarczamy tylko takie składniki, które pozytywnie wpływają na organizm.

Catering dietetyczny sprawdzi się również w przypadku osób lubiących kulinarne eksperymenty i stale poszukujących alternatyw dla tradycyjnych składników. W Black Monkey Cooks poszliśmy o krok dalej i umożliwiamy naszym klientom wykluczenie z diety dowolnych składników bez dodatkowych opłat. Na podstawie uzyskanych informacji komponujemy jadłospis w taki sposób, aby dostarczać posiłki w pełni zgodne z wyborami i preferencjami zamawiającego.

Catering dietetyczny gwarantuje, że dieta zostanie dopasowana do Ciebie i Twoich potrzeb.

Dieta pudełkowa to nie tylko usługa dowozu posiłku. Jest to kompleksowe rozwiązanie oferujące zbilansowany jadłospis dopasowany do naszego stylu życia oraz preferencji. Nad każdym posiłkiem czuwają profesjonalni dietetycy i kucharze, którzy dbają o to, aby dania były przyrządzane ze świeżych produktów wysokiej jakości. Catering dietetyczny to z pewnością doskonała opcja dla osób, które chcą jeść smacznie, różnorodnie i przede wszystkim zdrowo.

Jeżeli zastanawiasz się, czy dieta pudełkowa jest dla Ciebie, skorzystaj z naszego dnia próbnego. Zamawiasz tylko raz, bez żadnych zobowiązań!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Odżywianie
Przeczytaj artykuł
W Medme rozmawiamy o niepłodności
Mężczyzna trzyma kobietę w ciąży za brzuch
Przeczytaj artykuł
Lęk separacyjny u dziecka i u dorosłych. Kiedy występuje?
Lęk separacyjny
Przeczytaj artykuł
Irygator do zatok – jaki warto kupić?
Dziecko używa irygatora do zatok
Podobne artykuły
Trądzik niemowlęcy - co pomaga i czym smarować skórę?
Kobieta przyjmuje witaminę D3 dla seniora
Jaka witamina D3 dla seniora? Postać i dawkowanie
Osoba relaksująca się nad wodą
Techniki relaksacyjne - na stres i przed snem
Ampułki z lekami mukolitycznymi
Leki mukolityczne - działanie i przykłady. Na co pomagają?
Może to Cię zainteresuje
Żółte kwiaty wiesiołka
Wiesiołek - na co pomaga i jak stosować? Właściwości rośliny
grupa ludzi w strojach kąpielowych w zimnym klimacie robi selfie i stosuję metodę Wina Hofa
Metoda Wima Hofa - co daje? Efekty ćwiczeń oddechowych
Najzdrowsze ryby na papierze do pieczenia
Najzdrowsze ryby - dla dzieci i dorosłych. Które gatunki?
Dławiąca się kobieta
Zadławienie - u dziecka i dorosłego. Zasady pierwszej pomocy

Reklama


Jak mobilizować bliznę? 🩹
Sprawdź!