Dieta dla osób z cukrzycą

Dieta obniżająca poziom cukru we krwi to, obok leków, podstawa leczenia diabetycznego. Zalecana zarówno w trakcie terapii, jak i w profilaktyce. Sprawdź co jeść, a czego unikać, aby zachować optymalny poziom cukru we krwi.

Szpital Specjalistyczny Brzeziny
partner serwisu
Facebook Messenger Twitter E-mail

Jadłospis Jadłospis na 7 dni

Pamiętaj Pamiętaj:

  • Jedz regularnie (co 2-3 godziny)
  • Unikaj cukru, także w owocach
  • Nie rozgotowuj warzyw i kasz
  • Zrezygnuj z alkoholu

Dieta dla osób z cukrzycą

W leczeniu cukrzycy, tak samo ważne jak przyjmowanie leków obniżających poziom glukozy we krwi, jest przestrzeganie odpowiedniej diety. Dieta cukrzycowa pomoże nie tylko utrzymać, ale wręcz obniżyć, poziom glukozy we krwi. Przetestuj nasz tygodniowy jadłospis dla cukrzyków.

Jadłospis dla cukrzyka powinien zawierać wszystkie składniki pokarmowe: węglowodany, białka, tłuszcze oraz witaminy, składniki mineralne i błonnik. Choć węglowodany kojarzymy głównie z cukrem, w diecie cukrzycowej nie powinno ich zabraknąć. Sprawdź, co jeść przy cukrzycy?

W serwisie „Dieta nie dla każdego” znajdziesz przepisy oraz jadłospisy przy diecie cukrzycowej. Dowiesz się czym różni się dieta przy cukrzycy typu 1 i cukrzycy typu 2. Podpowiemy jakie owoce może jeść cukrzyk, a które z diety diabetyka, należy bezwzględnie wyeliminować. Przygotowaliśmy też artykuł na temat diety cukrzycowej w ciąży.

W serwisie „Dieta nie dla każdego” nie zabranie też kulinarnych inspiracji na pożywne i lekkostrawne posiłki np. obiad dla cukrzyka. Podpowiemy, jaki chleb może jeść cukrzyk oraz czy w diecie cukrzyka mogą znaleźć się słodycze. Pokażemy, że chorując na cukrzycę, można jeść smacznie i zdrowo.