Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Hederoin

Spis treści

Reklama

Hederoin - skład

1 tabl. zawiera 15 mg wyciągu suchego z liści bluszczu pospolitego (DER 4-8:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30% (m/m). Preparat zawiera sacharozę.

Reklama

Hederoin - działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Wyciąg z liści bluszczu działa wykrztuśnie i rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli. Rozrzedza zalegającą w drogach oddechowych gęstą wydzielinę.

Reklama

Hederoin - wskazania

Preparat roślinny stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku produktywnego (mokrego) kaszlu.

Reklama

Hederoin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, w tym na rośliny z rodziny araliowatych - Araliaceae lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat, ze względu na nieodpowiednią dla małych dzieci postać farmaceutyczną (tabletki).

Reklama

Hederoin - ostrzeżenia

Jeśli wystąpią duszności, gorączka, krwawa lub ropna plwocina, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jednoczesne stosowanie leku z opioidowymi środkami przeciwkaszlowymi, takimi jak kodeina czy dekstrometorfan, nie jest zalecane bez konsultacji z lekarzem. Zaleca się zachowanie ostrożności w przypadku pacjentów z nieżytem lub chorobą wrzodową żołądka. Ze względu na zawartość sacharozy pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy - galaktozy lub niedoborem sacharazy - izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu.

Reklama

Hederoin - ciąża

Z uwagi na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Hederoin - efekty uboczne

Częstość nieznana: zaburzenia żołądka i jelit (nudności, wymioty, biegunki), zaburzenia układu immunologicznego (reakcje alergiczne: wysypka, pokrzywka, duszności).

Hederoin - interakcje

Brak doniesień.

Hederoin - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 tabl. 2 - 3 razy na dobę (co odpowiada śr. około 360 mg do 540 mg liścia bluszczu). Dzieci w wieku od 6 do 11 lat: 1 tabl. 3 razy na dobę (co odpowiada śr. około 270 mg liścia bluszczu). Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień podczas stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Sposób podania. Lek popić wodą.

Hederoin - uwagi

Nie ma dowodów na to, że preparaty zawierające liść bluszczu wpływają na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Alcep
Depulol
Echinasal
Hedelix

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!